SAFRANBOLU BELEDİYESİ KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.

Safranbolu Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı.

Safranbolu 26.11.2020, 12:45 26.11.2020, 12:48
984
SAFRANBOLU BELEDİYESİ KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.
banner36

Safranbolu Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince, Kasım ayı olağan meclis toplantısı gündem maddelerini görüşmek üzere Koronavirüs tedbirleri kapsamında Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi meclis toplantı salonunda, Belediye Başkanı Elif Köse başkanlığında toplandı.

Salon girişinde ateşleri ölçülen meclis üyeleri, toplantıyı sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirdi. Kasım ayı meclis toplantısı açılış konuşması, yoklama ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı. 26 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 21’inci gündem maddesi olan 2021 mali yılı bütçe tasarısı ve 2022-2023 yılları gelir ve gider tahminleri ile 2021 mali yılı bütçesi gelir tarifesi görüşülürken, 2021 yılı bütçesi oy birliği ile onaylandı.

Gündemin 7’inci maddesi ise dikkat çekti. Safranbolu’da İsmet Paşa Mahallesi Beşgöz Sokakta yaşayan Mardin’in Ömerli İlçesine Kıdemli Uzman Çavuş olarak atanan İlyas Türe (25) mahallenin ilk eğitimli genci olarak mahalleli tarafından ailesinin yaşadığı sokağa isminin verilmesi talebi mecliste oy birliği ile kabul edildi. 2 çocuk babası olan Türe mahallenin gururu oldu.

Mecliste görüşülen 26 maddenin de Safranbolu yararına önemli konular olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Elif Köse, onaylanan 7 ‘inci maddenin eğitime ve İsmet Paşa Mahallesinde yaşayan gençlere ve çocuklara örnek olacağını kaydetti. Başkan Köse, ‘’ İlyas kardeşimizi tebrik ediyorum; ülkemiz ve milletimiz için önemli bir görevde yer alması yaşadığı mahalledeki herkese örnek olacak. Mahallenin ilk memuru olarak isminin sokağa verilmesi talebi tüm gençlere örnek olması açısından meclisimiz tarafından kabul edildi. Ben tekrar kendisini kutluyor, eğitim sürecinde kendisine destek olan ailesini de tebrik ediyorum’’ dedi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-10
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74