SAFRANBOLU BELEDİYESİ HİZMET ALANLARINI GENİŞLETİYOR

Safranbolu Belediyesi daha ulaşılabilir bir belediye olmak için ilçeye yenilikler getirmeye devam ediyor.

Safranbolu 23.12.2020, 14:01
467
SAFRANBOLU BELEDİYESİ HİZMET ALANLARINI GENİŞLETİYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi daha ulaşılabilir bir belediye olmak için ilçeye yenilikler getirmeye devam ediyor.

Birçok alanda vatandaşların talepleri doğrultusunda hizmet güzergâhını belirleyen belediye, vatandaş odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Vatandaşların istek, talep ve şikâyetlerinin alındığı belediye binasında bulunan ‘’Halk Masası’’ birimine bir yenisi daha eklendi. İlçede yaşayanların bu hizmetten daha hızlı yararlanmalarını sağlamak için, Misak-i Milli Demokrasi Meydanı karşısında bulunan kavşakta yeni yapılan binada hizmet vermeye başlayan Halk Masasına son beş ayda 2 bin 594 başvuru olduğu bunların 2 bin 357 sinin çözüldüğü ve 231 başvurunun çözüm aşamasında olduğu kaydedildi.

 Daha çok vatandaşın yararlanması ve daha ulaşılabilir bir belediye olmak için faaliyete geçirilen Halk Masası binası aynı zamanda Zabıta ve kitap değişim noktası olarak da hizmet verecek.

Özellikle pandemi sürecinde talep, şikâyet ve isteklerin buradan alınmasının hem vatandaş hem de personel için daha sağlıklı olacağını kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse şu sözlere yer verdi ‘’Bu çalışmayı başlatmaktaki asıl maksadımız vatandaşlarımızın bize ulaşmalarını kolaylaştırmak. Yeni binamızda kitap değişim uygulaması da başlatarak farklı kitaplar okumak isteyenler, okudukları kitapları getirerek buradan değişim yapabilecekler. Zabıtamız da asıl bina dışında vatandaşlarımızın şikâyetlerini değerlendirmek için bu binamızda görev yapmaya devam edecek. Kentin merkezi konumunda bulunan, binamızda hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini almaya başladık’’ dedi.

Yorumlar (1)
Safranbolululu 1 yıl önce
yeni yapılan binada hizmet vermeye başlayan Halk Masasına son beş ayda 2 bin 594 başvuru... Bina biteli 10 gün oldu da
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74