SAFRABOLU'DA ULAŞIM AKSAMADI

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı, İstanbul ve Ankara gibi metropol şehirlerde hayatı felç etti.

Safranbolu 25.01.2022, 15:21
181
SAFRABOLU'DA ULAŞIM AKSAMADI
banner36

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı, İstanbul ve Ankara gibi metropol şehirlerde hayatı felç etti.

Türkiye'nin en önemli otoyolu olan Ankara-İstanbul arası TEM otoyolu kapandı. Safranbolu’da geçen haftadan beri devam eden yoğun kar yağışı nedeni ile 120 kişi ile iki vardiya çalışan Safranbolu Belediyesinin, ana arterlerdeki kar temizleme çalışmasında sağladığı başarı ile yol araç trafiğine hiç kapanmadan devam etti.

Safranbolu Belediyesi; yağışın başladığı andan itibaren, 24 saat 2 vardiya halinde ilçenin yol ve kaldırımlarındaki karları temizlemek için yoğun bir çaba harcıyor. Meteoroloji verilerine göre; ilçe son 60 yılın en yoğun kar yağışını aldı. 

Ülke Genelinde Birçok Otoyol Kapanırken Safranbolu'da Ulaşım Devam Etti

Çoğu kentteki sokakların, ilçe ve köy yollarının kapanmasının yanında; birçok ili birbirine bağlayan yollar kapandı, araçlar saatlerce yollarda kaldı. En kritiği ise; Türkiye’nin en büyük otoyolu olup, Asya ile Avrupa kıtalarını bağlama özelliğini taşıyan TEM Otoyolu yaklaşık 1 gün boyunca kapalı kaldı. Ülke genelinde hâl böyleyken, Safranbolu’da ana arterler hiç kapanmadı. Toplu ulaşımın sürdürülebilmesine ve ambulans, itfaiye gibi acil varış sağlaması gereken araçların geçişine öncelik vererek ana arterleri devamlı açık tutan Safranbolu Belediyesi ekipleri, ardından ara sokakları ve kaldırımları temizledi. Böylece, süreç boyunca Safranbolu’da ulaşım devam etti.
 

Yorumlar (2)
. 4 ay önce
Safranbolu'da kar yağışından sonra temizlendi.Kar yağılırken hiçbir çalışma yapılmadı. İş işten geçtikten sonra temizlendi...
Vatandaş 4 ay önce
Kardeşim siz nerede yaşıyorsunuz! Ne demek ulaşım aksamadı. Bulunduğum ana caddeye kepçe bir gün sonra girdi. Girdiğinde ise zaten arabalar açmıştı yolu, zahmet oldu. Yağışlardan üç dört gün sonra çarşı merkezine indim, en merkezi yollar bölgeler bile rezaletti. Doğru düzgün açılmamıştı. Araçlar git gel yapa yapa açmış çoğu yeri. Çarşıda yol kenarlarını araçlar park yapa yapa açmış. Bırakın reklamı kör değiliz sağır değiliz.
banner11
banner12
6
açık
banner125
banner18
banner74