NEZİHE ÖĞRETMENE SON GÖREV

- 87 YAŞINDA HAYATINI KAYBEDEN EMEKLİ ÖĞRETMEN NEZİHE AYCAN KADIOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

banner73
Safranbolu 16.01.2013, 17:29 16.01.2013, 17:29
65
 NEZİHE ÖĞRETMENE SON GÖREV
banner36
- 87 YAŞINDA HAYATINI KAYBEDEN EMEKLİ ÖĞRETMEN NEZİHE AYCAN KADIOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

20130116AW000631_01

Safranbolu’nun sevilen, saygı duyulan, eğitim gönüllüsü ve Safranbolu aşığı Nezihe Aycan Kadıoğlu hayatını kaybetti.

Safranbolu’nun tanıtımına yönelik tüm etkinliklerde gönüllü olarak yer alan ve Safranbolu Meslek Yüksek Okulu tarafından hayatı belgeselleştirilen emekli öğretmen Nezihe Aycan Kadıoğlu 87 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun süredir rahatsız olan ve Ankara’da tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden emekli öğretmen Nezihe Aycan Kadıoğlu için Safranbolu’da önce anma töreni ve ardından ise cenaze namazı merasimi yapıldı. Nezihe öğretmen için uzun yıllar görev yaptığı Safranbolu Kalealtı İlköğretim Okulu'nda düzenlenen anma törenine; Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ile çok sayıda öğretmen ve vatandaşlar katıldı.
20130116AW000631_02
Törende bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük, Safranbolu bölgesinin yöresel adetlerinin yaşatılması için çok büyük emek harcayan ve atalarımızın bize bıraktığı soyut mirasın bekçisi niteliğinde görev yapan emekli öğretmen Nezihe Aycan Kadıoğlu’nun vefatının tüm sevenleri gibi kendisini de derinden üzdüğünü ifade ederek, “Safranbolu semasında parlak bir yıldız daha kaydı. Çok değerli Nezihe Hanımefendiyi bugün ebedi istiratgahına uğurluyoruz. Kendisi, hayatını eğitime ve şehre vermiş çok değerli bir insandı. Şehirlerden bahsederken bazı isimlerden bahsedilir, o şehirle birlikte anılan isimler. Nezihe Hanımefendi Safranbolu şehriyle birlikte anılan bir kaç müstesna isimden birisi. Son anına kadar enerjisinden hiç bir şey kaybetmemiş, Safranbolu azmi, insanlara bir şeyler verme gayreti o yaşına rağmen devam ediyordu. Kendisini bir çok işte mihenk taşı olarak gördük. Özellikle yöresel yemeklerin bir çoğunu biz ondan öğrendik. Kendisinin hatıraları bu şehirle birlikte hep yaşayacaktır. Kendisini hasretle ve sevgiyle hatırlayacağız. Mekanı cennet, ruhu şad olsun” dedi.

Kalealtı İlkokulu önünde düzenlenen törenin ardından Nezihe Aycan Kadıoğlu’nun naşı İzzet Mehmet Paşa Camii'ne getirildi. Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına müteakip Kadıoğlu’nun cenazesi Safranbolu Aile Mezarlığına defnedildi.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74