NE OLDU OTOPARK PROJELERİ?

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 3 yıl önceki seçimlerde vaat ettiği otopark projelerini unuttu mu?

Safranbolu 12.04.2022, 17:27 13.04.2022, 14:26
4454
NE OLDU OTOPARK PROJELERİ?
banner36

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerin üzerinden tam üç yıl geçti ve seçilen Belediye Başkanlarının önlerinde iki yıl gibi kısa bir görev süresi kaldı.

Seçim zamanında halkın oyunu alabilmek için yarışa giren belediye başkan adaylarının ellerindeki en büyük kozlarının başında yapacakları projeler geliyordu.

Tüm adaylar seçildiği takdirde neler yapacağını, ne gibi hizmetlerde bulunacağını projeler halinde halka günlerce anlatırlardı.

İYİ Parti Adayı Mustafa Özata’nın çekilmesi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden Safranbolu Belediye Başkanı Seçilen Mimar Elif Köse de 31 Mart Yerel Seçimlerinde halka açıkladığı projeleri ile vaatlerinin acaba ne kadarını yerine getirdi ve ne kadarını yerine getirmedi?

3 Yıllık görev süresince Sosyal Belediyecilik anlayışına yer veren tarihi kentin kadın Belediye Başkanı Elif Köse’nin seçimlerde vaat ettiği en gözde projelerinin başında Safranbolu merkeze yapılacak olan üç ayrı yer altı otoparkları ve eski çarşı bölgesindeki Baba Sultan Rekreasyon Projesi bulunuyordu.

Safranbolu Kıranköy’de trafiği rahatlatmak, park sorunlarını ortadan kaldırmak için kısa vadede merkez tuvaletlerinin olduğu yere, Barış Manço parkının altına ve Flamingo yolunun başlangıcına 100’er araçlık yer altı otoparkları yapılacağını açıklayan Mimar Elif Köse, orta vadede ise Sadri Artunç Caddesinin altına devasa büyüklükte bir yer altı otoparkı yapmayı kesin kararlaştırdıklarını ifade etmişti.

Eski çarşıdaki trafik ve otopark sorununu da ortadan Kaldırmak için Baba Sultan bölgesine yapılacak olan bin araçlık otopark ve turist karşılama merkezi projesi ile de çok övünen Elif Köse, üç yıldır bu projelere bırakın el atmayı, hiç anmıyor bile.

BELEDİYE BAŞKANI MI, SOSYAL MEDYA FENOMENİ Mİ?
Şu anki rakamlarla en az 100 Milyon Lirayı bulacağı belirtilen yer altı otopark ve Baba Sultan projelerinden hiç bahsetmeyen Elif Köse, “sosyal belediyecilik adı altında çocuk severken, asker uğurlarken, Pazar yeri gezerken, domates, salatalık, çorba ve simit dağıtırken fotoğraflar çektirip, sosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı gibi bol bol paylaşıyor.” şeklinde eleştirilere uğruyor.

PROJERİNİ NE ZAMAN YAPACAKSIN?
Kıranköy’deki yer altı otopark projeleri ile Safranboluların oyunu alan Elif Köse’nin şimdi bu projeleri iki yıl gibi kısa bir sürede nasıl bitireceği ise ayrı bir tartışma konusu halini almış durumda.

Kendisinden “Topuklu Efe” olarak da bahsettiren Elif Köse’nin rahat rahat Safranboluların yüzüne bakabilmesi için verdiği sözleri yerine getirmesi gerekiyor.

Karabük ve ilçelerinde tüm belediye başkanlarının seçimlerde verdiği projeleri Karabük Net Haber olarak sık sık hatırlatacağız, gündeme getireceğiz ve takipçisi olacağız.  

Yorumlar (27)
Hasan 1 ay önce
Ne otoparkı ya yollara yama yapamıyor belediye her yer patates tarlası gibi
Erhan 1 ay önce
2019 yerel seçimlerinde İyi Partinin en büyük yanlışı dünya mirası listesinde olan tarihi kentimiz Safranbolu da ki adayı Sn.Mustafa ÖZATA yı adaylıktan çekip normal şartlarda kazanma şansı hiç olmayan chp nin adayı malum kişiye destek vermeleri olmuştur.Ancak maalesef ki chp bir çok sözler vermesine rağmen Karabük merkez de aynı desteği vermemiştir.Seçim öncesi bir çok vaadlerde bulunan bu kişi Safranbolu halkı için hayati önem taşıyan bir çok vaadini gerçekleştirememekle kalmayıp eksiklerini ve hatalarını sosyal medya da dikkat çekici haberler paylaşarak kapatmaya çalışmaktadır.Safranbolu halkının bunlara karınlarının tok olduğunu söylemek isterim...
Faruk yıldız 1 ay önce
Yazık oldu Safranbolu ya 5 yılına CHP zihniyeti bu
Karabuklu 1 ay önce
Bak babam aday olsa CHP ye oy vermem. Cumhur ittifaki secmeniyim sizde tarafsiz olun Rafet vergili için de aynı haberi yapın bakalım.Karabukte bırak projeyi yola yama atamayan bir belediye var.Heryer çamur çukur çöp pislik.Karabuk kocaman bir köy oldu 15 yilda.Bugun çukura kum döküyor belediye arabası hiç mi asfalt yok hani Türkiye'nin en zengin belediyesiydik.
Oktay 1 ay önce
Vergili olmasa Karabük mü olurdu Allah safranbolunun başına da Vergili gibi Bi adamı nasip etsin
Kamil 1 ay önce
Otoparkı bırakın da Karabük te arabaların gidecegi asfalt yok onları da bir gósterin lùtfen
KARABÜKLÜ ESNAF 1 ay önce
ŞEYMA SUBAŞI GİBİMİ :D :D :D HARİKAAAAA
Hasan Hüseyin 1 ay önce
Önce ilden başlasaydınız iyi olmaz mıydı? Bir de üç dönemlikler ve iktidar partileri varken, muhalefetten başlamak uygun mu?
Karabükspor Sevdalısı 1 ay önce
Karabük'te bütün sorunlar bitti, halkla iç içe, halkın öncelikli sorunlarını çözen (özellikle halk otobüsü gibi) Elif Başkanın projeleri mi sorun oldu. Ekonomik krızde insanlar inim inim inlerken, kimileri bjr önceki vaadlerini yerine getirmezken Elif hanım mı sorun oldu.Yuh size.
Yenice'li 1 ay önce
Daha ne yapacak Elif hanım, kim verdiği sözü tutuyor ki, sadece Elif hanıma yükleniyorsunuz. Hiç olmazsa 7 adet yeni otobüs aldı. Şimdi almaya kalksa 7 adetine verdiği para ile 1 adetini alamaz, Sosyal belediyeciliğin tüm işlevlerini yerine getiriyor, genç ile genç, çocukla çocuk, her kesimle ilgileniyor. Başka işiniz yok mu. Mesela hayat pahalılığı, ekonomik kriz vs.
Arda 1 ay önce
Acilen en az 2 adet katlı otopark yapılması gerekir Safranbolu zaten dar ve küçük bir yer arabalar tıklım tıklım park yeri yok belediye başkanı bu sorunu görmüyor mu görmezlikten mi geliyor????
Safranbolu 1 ay önce
Safranbolu belediyesi sokak hayvanlarına mama dahi alamıyor, bırakın vaatleri yerine getirmeyi... Ama sadece mevcut başkan mı yapıyor bunu? Hayır, gelen her kes vaatlerini bir süre sonra unutuyor. Kış boyunca takip ettim ve ödenek olmadığı için mama alamıyoruz dediler, maalesef her vaat seçim öncesinde kalıyor. Buradan başkan inşAllah okuyordur yazılanları, bu konu hakkında sizinle görüştürmediler beni başkanım. Demekki gereken hassasiyet etrafınızdaki insanlar tarafından gösterilmiyor.
kemal 1 ay önce
Safranbolu esentepenin yolları mayın tarlası gibi delik, göçük
Ali Cantez 1 ay önce
Valla seçim öncesi verilen sözler yerine getirilmiyor. Solcusuda sağcosıda koltuğu kapınca unutuyor. Mesela karabüke Havalimanı yapacaktı mevcut başkan. Havalimanı yanında otopark masum kalmaz mı
Tuncer Kul 1 ay önce
Evet işte görüyorsunuz zillet ittifakı ve projeleri. Bir tarafta dünyanın saygı duyduğu Reyiz ve icraatları, diğer tarafta gılışdar ve havada kalan sözleri.
bymystery 1 ay önce
karabük belediye başkanı napmış onuda sorun.nerde kanyonpark,çelikcamii ve diğerleri..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
21
az bulutlu
banner125
banner18
banner74