MUSTAFA ÖZATA "İYİ PARTİ'Yİ YOK SAYAMAZSINIZ"

İYİ Partili Mustafa Özata, Safranbolu Belediyesinin düzenlediği festival davetiyesinin Meral Akşener'e neden verilmediğini sorguluyor.

Safranbolu 17.09.2021, 15:22 17.09.2021, 15:44
1368
MUSTAFA ÖZATA "İYİ PARTİ'Yİ YOK SAYAMAZSINIZ"
banner131
banner36

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Safranbolu Belediye Başkan adayı olan, fakat Millet ittifakı çıkarları gereği CHP Adayı Elif Köse’nin oylarını bölmemek ve seçimi kazanma ihtimalini arttırmak için genel merkezinin onayıyla adaylıktan çekilen İYİ Partili Mustafa Özata, sosyal medyasından ilginç bir yazı paylaştı.

Özata, Safranbolu’da yapılan 22. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali davetiyelerinin, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’ın Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li bazı kişilere verilirken, Millet ittifakı ortağı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e neden bizzat davetiye verilmediğini sorguladı.

“SEÇİMİ SADECE KENDİ ÇABALARINIZLA MI ALDINIZ?”

Safranbolu Belediyesi için “Millet İttifakı Belediyesi” tanımlamasını kullanan Mustafa Özata paylaştığı yazıda Elif Köse ve Abdullah Çakır’ın her ortamda bu seçimi başka hiçbir faktör ve destek olmadan sadece kendi çabalarıyla kazanmış gibi dillendirmekten çekinmediklerini açık bir dile ifade etti.

“Hadi ortaklık hukukunu tanımıyorsunuz, hadi kibir gözünüzü karartmış, nezaketten de mi bu kadar uzaklaştınız?” diyen Özata, Meral Akşener’e bizzat davetiye verilmesi ve bunun fotoğraflarının da aynı Kılıçdaroğlu gibi yayınlanması gerektiğinin altını çizdi.

“İYİ PARTİ’Yİ YOK SAYAMAZSINIZ”

Özata, kaleme aldığı yazıda “Sayın Başkan, İl Başkanı ile birlikte Ankara’ya gidip Festival davetlerinde bulunuyor. Çok güzel, davet etmeli, tebrik ediyorum. Daha da artmalı. Ancak, belediyemiz sadece CHP Belediyesi mi? Değil ki! Neden Sayın Meral Akşener ‘e de davetiye verilmiyor? (Belki de verilmiştir, bilmiyorum. Safranbolu ilçe başkanının haberi yok.) O zaman niye yazıyorsun? Diyenlere cevabım şudur; Her daveti fotoğrafla sosyal medyada paylaşıyorsunuz da eğer Sayın Akşener’e davetiye verdinizse, onu neden paylaşmadınız? Gittiniz, bulamadınızsa özel kalemine bıraktığınızı yine sosyal medyanızdan paylaşabilirdiniz.” İfadelerini kullandı.

“İYİ PARTİ İL VE İLÇE BAŞKANI NEDEN TEPKİSİZ?”

İYİ Parti’den önümüzdeki Genel seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olacağını ve Milletvekili Adayı olmak istediğini daha önceki günlerde dile getiren Mustafa Özata’nın, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e neden davetiye verilmediği yönündeki sorgulaması karşısında İYİ Parti Karabük İl Başkanı Erol Serin ile Safranbolu İlçe Başkanı Bilal Aslan’ın sessiz kalması da ayrı bir eleştiri konusu olmaya başladı.

Mustafa Özata’nın “Millet İttifakı içinde İYİ Parti’yi yok sayamazsınız” şeklindeki sorgulaması, önümüzdeki günlerde daha hararetli tartışmaların zemini olacak gibi görülüyor.

Yorumlar (1)
Fatih 12 ay önce
Birkaç sorum olacak
Mustafa bey aday adaylığından seçimi kazanacağını gözü kesmesine rağmen kendi isteğiylemi ayrıldı yoksa safranbolu da karşılık göremeyeceğini anladı da ezilmemek içinmi ayrıldı?
Kendisine davetiye gönderme konusunda kendisi ne iş yapar hangi siyasi partinin veya STK nın , hangi köy kuruluşunun görevlisi,hangi işletmenin sahibi veya yöneticisi kaldıki Safranbolu’da bile değil,neye istinaden bu özgüveni .
Peki Meral hanıma davetiye gitmediğini veya davet edilmediğini hangi kaynaklardan öğrenip bunları yazdı.Parti temsilcileri gayette güzel katılım sağladı festivale görünen kendisi neden böyle bir yazı yazma gereği duydu o kadar parti yöneticisini yok sayarak bunlar kendini gündemde tutma çabalarımı sadece net olsun.
banner12
29
parçalı az bulutlu
banner125
banner18
banner74