MHP'DE ŞOK İSİM..!

MHP SAFRANBOLU’DA SEÇİMLERE İDDİALI GİRMEK İÇİN ŞOK BİR İSİM İLE SEÇİMLERE ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

banner73
Safranbolu 29.10.2013, 01:00 29.10.2013, 01:00
14
MHP'DE ŞOK İSİM..!
banner36

MHP SAFRANBOLU’DA SEÇİMLERE İDDİALI GİRMEK İÇİN ŞOK BİR İSİM İLE SEÇİMLERE ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR


 

DAHA ÖNCE CHP SAFRANBOLU ADAYLIĞINDA İSMİ GEÇEN MUSTAFA ÖZATA MHP’NİN SAFRANBOLU’DAN ADAYI MI..?


 

mustafa-ozata-mhp


Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe teşkilatları Safranbolu’da iddialı bir pozisyona geçebilmek için şok bir isim ile meydanlara çıkmaya hazırlanıyor.

Daha önce LC Waikiki ortaklarından Şefik Dizdar’ın yeğeni ile Safranbolu’da seçimlere girmeye hazırlanan MHP, Dizdar’ın son anda vazgeçmesinin ardından bir süre kendini toparlayamamıştı.

Safranbolu’da şu an resmiyet de bir, gayri resmi 3 aday adayı bulunan MHP, daha iddialı bir konuma geçebilmek için Mustafa Özata ile flört halinde.

Daha önce ismi CHP Safranbolu Belediye Başkan Aday Adaylığında geçen fakat parti içindeki bazı karışıklıklar nedeniyle vazgeçtiği ifade edilen Mustafa Özata’nın ismi şimdi MHP’den geçmeye başladı.

Özellikle MHP İl Teşkilatının Mustafa Özata ile ilgili ciddi bir çalışma yaptığı ve Özata’yı Safranbolu’da aday gösterme kararında olduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

2009 Yılında CHP’nin Safranbolu’da sağdan bir adayı göstererek, her iki tabanında oylarına talip olma projesi neredeyse tutmuş ve Mustafa Eren ile çok ciddi bir oy almıştı. Eren 2009 seçimlerinde 250 gibi bir oy farkı ile seçimleri kaybetmişti. Şimdi de MHP, aynı projenin biraz daha soft halini uygulamaya hazırlanıyor.

Gençliğinde ülkücü kesim ile çok haşır neşir olan ve yıllar sonra 2007 Genel Seçimlerinde CHP Karabük 1. Sıra Milletvekili adayı İsmail Yılmaz’ın yanında sağ kolu olarak yer alan Mustafa Özata ismi gündeme bomba gibi düştü.

Özel bankacılık sektöründe üst düzey görevler yapan ve ilk defa Karabükspor kongresi öncesinde ismi anılan, hatta Karabükspor’a 5 Milyon Dolar gibi bir rakam ile destek olacağı belirtilen işadamı ve turizmci Mustafa Özata ile ilgili MHP Safranbolu Belediye Başkan Aday Adaylığında bir hayli yol alındığı, MHP’li bazı parti yöneticileri tarafından ifade edilmekte.

Bu zamana kadar aktif bir siyasette rol almayan Mustafa Özata, konuyla ilgili Karabük Net Haber’e yaptığı özel açıklamasında “Memleketime hizmet etmek için siyaset bir araçtır. Amaç hizmet etmektir. Halka hizmet edebilmek için, Rabbim kaderime böyle bir şeyler yazdıysa yolunda bulunmak lazım. Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler, diyelim.” Diye konuştu.

 
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74