FESTİVALDE KOLPA ve EYPIO RÜZGARI

Altın Safran Belgesel Film Festivalinde Kolpa ve Eypio Rüzgarı Esti

Safranbolu 10.06.2022, 10:04 10.06.2022, 10:30
1192
FESTİVALDE KOLPA ve EYPIO RÜZGARI
banner131
banner36

23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali etkinliklerle sürüyor

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bünyesinde sahne alan ünlü şarkıcı Kolpa ve ünlü rapçi Eypio hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Kültürel Miras ve Korumacılık ana teması ile 23. kez düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali dolayısıyla Kolpa olarak bilinen Barış Yurtçu ve Eypio olarak bilinen Abdürrahim Akça Safranbolu’da sahne aldı. Misak-ı Milli Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte Kolpa ve Eypio açık hava konserleriyle hayranlarını coşturdu. Birbirinden güzel parçaları hayranlarıyla birlikte söyleyen sanatçılar Safranbolu’ya unutulmaz bir gece yaşattılar. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de gençlerin coşkusuna ortak olarak onlarla birlikte şarkılar söyledi.

Başkan Köse, iki sanatçıya Safranbolu’ya özgü tarihi ev maketi ve çiçek takdim etti.

Safranbolu'da Gece Yürüyüşü düzenlendi

Festival kapsamında "Safranbolu'da Gece Yürüyüşü" etkinliği de yapıldı.

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneğinin organize ettiği yürüyüş, Kıranköy Ulu Cami önünden başladı.

Yürüyüş, tarihi çarşı içinden geçilmesiyle Kazdağlıoğlu Meydanı'nda sona erdi.

Yorumlar (5)
Erdem 4 hafta önce
Safranboluda gece yürüyüşü ne esentepe mahallesini de dahil etseydiniz ya , bol çukur bol çamur.Başkan eğlenmeye devam seçimde ne olcak bakalim
Deniz 4 hafta önce
Karabük'te en iyi yol şuan Safranboluda ve asfalt çalışması önümüzdeki günlerde tekrar başlayacak.Hadi sen bu yazını git akpli mhpli abilerine ablalarına söyle onlarda başlasın çalışmaya.
Safran 4 hafta önce
Safranboluda evinde oturanlar,hastalar yokmu? Bu tip şeyleri neden etrafında ev olmayan karabukte kent neydaninda Yapmıyorsunuz?
Cavit 4 hafta önce
Şaka mısın sen ? Altın Safran festivali neden Karabükte yapılsın ? insanlar ne güzel eğleniyor ne güzel kalabalık olmuş korona sonrasında halk birlik içinde hastası olan boss cafeden her Allahın günü çalan müzikten rahatsız olmuyor da bundan mı rahatsız olacak ? Boş yapmayı bırak.
Safranbolu'lu 4 hafta önce
Genç, dinamik, eğlenceli, kadınıyla kadın, çocuğuyla çocuk, genciyle genç, yaşlısıyla yaşlı, her kesime dokunan vizyon sahibi bir başkan, tebrikler Elif Başkan. Safranbolu'muza renk kattınız. Safranbolu halkı sizin gibi bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı.
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74