ESNAFA DESTEK PARALARI HESAPLARA YATTI

Safranbolu Belediyesi'nin Esnafa Destek Projesi kapsamında, 61 esnafa biner lira hesaplarına yatırıldı.

Safranbolu 04.08.2021, 13:26 04.08.2021, 13:41
589
ESNAFA DESTEK PARALARI HESAPLARA YATTI
banner131
banner36

7 Haziran Pazartesi günü yapılan Safranbolu Belediyesi 2021 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı 2. Birleşiminde, daha önce Belediye Başkanı Elif Köse’nin sunduğu önerge ile pandemiden kaynaklı olarak zor günler geçiren esnaflara destek önergesi, tüm üyelerin oyu ile kabul edilmişti.

14 Haziran Pazartesi günü başlayan başvuruların neticesinde, belirlenen kriterlere uygunluk gösteren 61 esnafın biner liralık destek tutarları, 3 Ağustos Salı günü (dün) hesaplarına yatırıldı.

Alınan karar doğrultusunda esnafa bir nebze olsun katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana vatandaş odaklı belediyecilik anlayışımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizdeki her vatandaşımız bizim için değerli. Esnafımızın da pandemi sürecinde oldukça zor günler geçirdiğinin farkında idik. Bu nedenle projemiz Meclis gündemimize geldiğinde, tüm meclis üyelerimizin konuya olumlu bakması ile birlikte süreç başladı ve destek tutarları 3 Ağustos’ta esnaflarımızın hesaplarına yatırıldı. Safranbolu Belediyesi olarak halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Başkan Köse, “‘Siftahı Bizden Bereketi Allah’tan’ sloganı ile çıktığımız yolda destek veren tüm Belediye Meclis Üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyor, değerli esnaflarımızın süreci en az kayıpla atlatarak yeniden eski günlerine dönmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Kıraathaneler 1 yıl önce
61 Esnaf neye göre değerlendirildi acaba tam kapanan işletmeler denildi ama biz destekten yararlanamadık neredeyse 1 yıldan fazla kapalı kaldık
banner12
19
açık
banner125
banner18
banner74