BELEDİYE SERASI ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin talimatı ile kurulan ve adeta bir fabrika gibi çalışan Safranbolu Belediyesi serası, üretmeye devam ediyor.

Safranbolu 07.01.2022, 11:56 07.01.2022, 12:00
363
BELEDİYE SERASI ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin talimatı ile kurulan ve adeta bir fabrika gibi çalışan Safranbolu Belediyesi serası, üretmeye devam ediyor. Sera, yetiştirilen çiçeklerin satışının da yapılmasıyla; kuruluşundan bu yana kente kattığı güzelliklerin yanı sıra, bazı kurum ve konakların da gözdesi oldu. 

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Daha önce dışarıdan aldığımız çiçekleri şimdi kendimiz üretiyor, bu yolla bütçemizden bir yükü kaldırmış oluyoruz. Seramızda ilk tohumu attığımız 11 Ocak 2021 tarihinden bu güne 120 bin çiçeğin yetiştirilmesiyle, ihtiyacımızın 3 katından fazla çiçek ürettik." ifadelerine yer verdi.

"Kentin bazı noktalarına dikilerek hoş bir görüntü oluşturan çiçeklerin kendi üretimimiz olmasının yanında, isteyen kurum ve vatandaşlara satışını da gerçekleştiriyoruz." diye konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; çiçek ihtiyacı olan kurum ve vatandaşların, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile irtibat kurabileceklerini söyledi.
 

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-1
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74