BELEDİYE İŞÇİLERİ MAAŞ ZAMLARINI DAVUL ZURNAYLA KUTLADI

Safranbolu Belediye işçileri yüzde 80’lik zammı davullu zurnalı kutladı

Safranbolu 24.08.2022, 20:41 24.08.2022, 20:51
3499
BELEDİYE İŞÇİLERİ MAAŞ ZAMLARINI DAVUL ZURNAYLA KUTLADI
banner36

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde belediye işçileri maaşlarına yapılan yüzde 80 zammı davul ve zurnayla kutladılar.

Safranbolu Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşmesi için tören düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Elif Köse, Sendika Şube Başkanı Tarık Düzyer, yetkililer ve belediye çalışanları katıldı.

Atılan imzalarla belediye işçilerine yüzde 80 civarında zam yapıldı. Buna göre en düşük işçi maaşı, 7 bin 400 TL olacak. İmzaların atılmasının ardından belediye işçileri, verilen zammı davul zurna eşliğinde kutladı.

Belediye şartlarında verebilecekleri en iyi zam oranını verdiklerini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulların farkındayız. Enflasyon oranı çok yüksek. Aslında verdiğimiz rakamlarında sizler için yeterli olmadığının farkındayım. İnanın belediyenin koşulları iyi olsa çok daha fazlasını hakettiğinizi düşünüyorum. Şu verdiğimizle bir yaranıza merhem olduğumuzu düşünüyoruz” diye konuştu.

Sözleşme görüşmelerinde mutlu sona ulaşıldığını ifade eden Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer, görüşmelerde desteğini hissettiren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’ye teşekkür etti.

Yorumlar (2)
Ali 1 ay önce
5500*1.80= 9.900 yani 7400 alacaksa en düşük işçi ya asgari ücretin altında çalıştırılıyo işçiler yada herzamanki gibi locaman bi YALAN
Emektar 1 ay önce
Hayırlı olsun, bakalım bu sözleşmein sonucunu bekleyen karabük belediyesi ne kadar yapacak.iscilerin Bekledigine deyecek mi.
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74