BAŞKAN KÖSE'DEN ÇÖP YANGINI AÇIKLAMASI

Başkan Köse: “Elimizden Geleni Yaptık, Gönülleri Rahat Olsun”

Safranbolu 25.08.2021, 20:58 25.08.2021, 21:13
814
BAŞKAN KÖSE'DEN ÇÖP YANGINI AÇIKLAMASI
banner131
banner36

Geçtiğimiz günlerde Safranbolu çöp toplama alanında çıkan yangın, Safranbolu Belediyesi İtfaiyesi ile Fen ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinin koordineli çalışması sonucunda kontrol altına alındı. 

Yangın ihbarı alınır alınmaz tüm ekiplerin derhal müdahaleye başladığını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Böylesi bir olayın yaşanmasını elbette bizler de istemezdik. Ancak çöp toplama alanı olarak belirlenen yerin, ne kadar tehlikeli olduğunu ve bu kente yakışmadığını defalarca dile getirdim. Göreve geldiğimiz günden bu yana el attığımız en önemli konulardan biri de bu oldu.” ifadelerine yer vererek, sorunu nasıl çözdüklerini şu sözlerle aktardı:

“İlçemizin çöpleri, 13.03.2021 tarihinden itibaren Karabük Kale Köy’de yer alan Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ne gönderilmektedir. Yani Safranbolu’nun çöpleri, belirttiğim günden beri yangının çıktığı alana bırakılmamaktadır. 

Geçmişten gelen çöp birikintilerinin oluşturduğu dağda, zaman zaman yangın çıkmaktadır. İlçemizin bu sorunu çözülmesine rağmen, geçmişten kalan çöpler nedeniyle maalesef bu tarz olaylar yaşanmaktadır.

Vatandaşımızın, konu ile ilgili üzerimize düşeni yaptığımızı; süren yangının ise ağaçlık alana sıçramadan kontrol altına alındığını ve alanda soğutma çalışmalarının devam ettiğini bilmesini isterim. Gönülleri rahat olsun...”

Yorumlar (7)
Alparslan 13 ay önce
Yahu bu ne biçim belediye anlayışı !! Safranbolunun her tarafı leş gibi kokuyor ayıptı günahtır ya..her şey çok güzel oldu..eski rotary kulübü başkanından bu beklenir di zaten.Karabuk net haber 26.08.2021 hala çop yangını devam ediyor..Safranbolu leş gibi kokuyor..
Ak parti belediyeciligini mumla arat olduk 13 ay önce
Elif köse ilk seçimde bağıra bağıra yolcusun
sedat alaçam 13 ay önce
herşey güzel oldu.1990 lara geri döndük.yangına cim sulama tankeriyle müdahale edersen millet sabaha kadar yanık çöp kokusu ve geniz yanıgı ile duvalarını sizden esirgemez.bir telefon edin de bir helikopter cagırın.2 -3 saate söndürsün .hangi devirde yaşıyoruz.izmir kordondaki lagım kokusuna milleti alıştırdı bu parti.şimdi şikayet eden izmirli kalmadı.lavanta koklarmış gibi geziyor kordonda.safranboluyada çöp kokusunu alıştıracaksınız bu gidişle.herşey güzel oldu.
Mehmet 13 ay önce
Yanan çöplük kokulu Safranbolumuz
Patlayan sular şu kesintileri
Bir türlü yapılamayan yollarımız
mehmet 13 ay önce
yeni çöp dökülmüyor ama eski çöpler yanmaya devam ediyor...neticede bu dumanı pisliği çekmeye yaşamaya devam ediyoruz...ben vatandaş olarak pis kokuyu kirliliği ciğerime çekerken eski çöpmü yeni çöpmü ayırt edemiyorum...ama gerizekalıyım ya artık GÖNLÜM RAHAT!!!
böyle yöneticiler bu memlekete haktır gerçi...
Fahreddin 13 ay önce
tarih 28.08.2021 saat 23.21 Safranbolu'da çöp yangını devam ediyor..Yahu bu nasıl bir belediyecilik anlayışı..ayp ayıp..Yazıklar olsun..sağa sola gülücük atmakla belediyecilik olmuyor..
Mahmut 13 ay önce
Böyle rezalet görmedim. Yıllardır çöplük yangınlarından kurtulamadık. Madem tesis var ortada bi zahmet mevcut çöpleri de taşıyın da kurtulalım. Böyle belediyecilik mi olur
banner12
19
açık
banner125
banner18
banner74