BAŞKAN KÖSE SÖZÜNÜN TUTTU

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 15 Temmuz Mahallesi'nin su sorununu çözdü.

Safranbolu 16.08.2021, 17:37 16.08.2021, 17:50
1197
BAŞKAN KÖSE SÖZÜNÜN TUTTU
banner131
banner36

15 Temmuz Mahalle Muhtarı Recep Sönmez ve bazı mahalle sakinleri, bir süre önce Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'yi ziyaret ederek kendisine mahallenin su sorununu aktarmıştı.

Görüşmede şikayetleri dinledikten sonra meseleyi çözeceğinin sözünü veren Başkan Köse, bugün vanayı açarak suyun mahalleye verilmesini sağladı. 

Başkan Köse’ye, Yardımcısı Metin Yıldırım, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdür Vekili Mete Cenik ile müdürlük personeli, 15 Temmuz Mahalle Muhtarı Recep Sönmez ve bazı vatandaşlar eşlik etti.

Açılış töreni sonrasında konuşan Başkan Köse, “ Malumunuz Yazıköy’ün köy kısmı ve Çay Mevkii'nde su sıkıntısı vardı. Muhtarımız ve vatandaşlarımıza bu sorunu çözeceğimize dair söz vermiştik. 800 metrelik boru hattının döşenme çalışmasını kısa bir sürede tamamlayıp bu sıkıntıya son vermiş olduk. ” dedi.

Sorunun çözüldüğünü ancak su kaynaklarının sonunun ne olacağı bilinmediği için bunun bir daha su sıkıntısı çekilmeyeceği anlamına gelmediğini kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Belediyemizin teknik ekibi yeni kaynaklar bulma noktasında çalışmalara başladı. Bilindiği üzere küresel ısınma neticesinde kaynaklarımız ciddi sıkıntıda. Bu nedenle vatandaşlarımızdan su tüketiminde çok dikkatli olmalarını, yeni yetişen nesillere de bunu öğretmelerini istiyorum.” diye konuştu.

Yorumlar (1)
erdem yılmaz 1 yıl önce
Ama Başkan Köse, Esentepe mahallesinin su sorununu hiçbir şekilde çözemiyor,,
banner11
banner12
30
açık
banner125
banner18
banner74