BAŞKAN KÖSE "SİYASİ HİZİPÇİLİK YAPMIYORUZ"

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı'nın açıklamasına sert cevap verdi.

Safranbolu 05.10.2021, 14:54 05.10.2021, 15:10
1443
BAŞKAN KÖSE "SİYASİ HİZİPÇİLİK YAPMIYORUZ"
banner131
banner36

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı’nın, sosyal medyasından yaptığı ve basına yansıyan açıklamasına, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse sert bir cevap verdi.

Belediye Başkanı Köse, geçtiğimiz günlerde Karabük’e Fen Lisesi yaptırmak isteyen hayırsever iş insanı Recep Özçelik’e bir çağrıda bulunmuştu.

Başkan Köse, hayırsever iş insanının Fen Lisesi’ni Safranbolu’ya yaptırmasını istemiş ve üzerimize düşen her türlü fedakarlığa hazırız demişti.

Belediye Başkanın bu açıklamasının ardından, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı bir açıklama yapmış ve “samimiysen Safranbolu’ya özürlüler için Anaokulu yaptırmak isteyen Safranbolulu hayır sever iş insanına belediyenin arsasını tahsis etmeni bekliyoruz.” şeklinde açıklama yapmıştı.

AK Parti ilçe başkanının bu açıklamasına, Elif Köse yazılı bir açıklama yaparak sert bir cevap verdi.

Başkan Köse "Biz kimseyi, ötekileştirmeden, siyasi hizipçilik yapmadan hizmetimize devam ediyoruz." dedi.

“Geçtiğimiz günlerde hayırsever iş insanı Sayın Recep Özçelik’in, fen lisesi yaptırma isteğine karşı, belediye olarak alternatif bir yaklaşım getirdik. Buradaki amacımız, siyasetin dışında elbirliğiyle bu hizmeti şehrimize kazandırma düşüncesiydi. Ancak bir siyasi partinin, anlam veremediğimiz ithamlarıyla karşılaştık. Meseleyi polemik haline getirmek istemediğimiz için, konuyu son kez açıklama gereği duyduk.” Diyen Safranbolu Belediye Başkanı Köse yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Öncelikle, mevzuat gereği; Karabük il merkezinde ikinci bir fen lisesinin yapılması güç olduğu için, en yakınımızdaki Kastamonu örneğinden de yola çıkarak fen lisesinin Safranbolu’da yapılması için öneride bulunduk. Bu öneride bulunurken, milletvekillerimizin desteği, bakanlığın izni ve yatırımcımızın da kabul etmesi durumunda ilimizdeki ikinci fen lisesinin kurulması için Safranbolu Belediyesi olarak her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğumuzu belirttik. Bu önerimizi yineliyoruz. Bunu söylerken de hiçbir siyasi maksat gütmeden, milletvekillerimiz ve Safranbolu Kaymakamlığı ile birlikte paydaş olmak istiyoruz. Mümkün olur da proje gerçekleşirse, hem ilimiz ve ilçemiz bir fen lisesi kazanmış olur hem de hayırsever vatandaşımızın dileği gerçek olur diye düşünmekteyiz.”

Başkan Elif Köse isim vermeden, AK Partili Av. Mehmet Sarı’nın gerçeği saptırdığını ifade ederek, açıklamasına şöyle devam etti;

“Gerçeğin saptırılması suretiyle yansıtılan ikinci bir konuya da şu şekilde açıklama getirmek istiyoruz. 

Safranbolu’daki bir hayırseverin Arslanlar mevkiindeki arsamıza eğitim kurumu yapma projesi. Belediye olarak, bu projenin gerçekleştirilmesine asla karşı değiliz. 

Anlayamadığımız konu ise, yatırımın belediyemiz mülkiyetindeyken de gerçekleşmesi mümkünken (belediyemizce taşınmazın tahsisi de bu yollardan birisidir), taşınmazın ısrarla belediye mülkiyetinden çıkarılması talebidir. Taşınmaz, imar planında Temel Eğitim Öncesi Öğretim Alanı olarak gözükmektedir ve taşınmazın “Eğitim binası yapılması için Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına bedelsiz olarak devri” istenmektedir. Üstelik belediyemize gelen talepte; eğitim binasının türü hakkında herhangi bir bilgi olmadığı gibi, mevzuat gereği olması gereken avan projeye de yer verilmemiştir.

Safranbolu Belediyesi’nin de hayırsever vatandaşımızın istediği hizmeti verebilecek bir kamu kurumu olduğu unutulmamalıdır. Bu hizmeti veren pek çok belediye de mevcuttur. Nitelik ve içerik bakımından aynı olacak hizmetin; taşınmazın mülkiyetinin belediyemizde kalarak belediyemiz tarafından sunulmasının yaratacağı farkı anlayamamaktayız. Meclisimiz ve komisyonlarımız konuyu belirttiğimiz açılardan değerlendirmektedir. 

Mesele şayet samimi olmaksa, samimiyetimiz açık ve net bir şekilde ortadadır. Eğer mesele Cumhuriyet Halk Partili belediyeyi devre dışı bırakmaksa, kimin samimi olduğunu kimin siyaset yaptığını halkımızın takdirine bırakıyoruz. Yine “Eğitim seviyesi arttıkça maalesef bizim oyumuz azalıyor.” diyen bir partinin, eğitimle alakalı maksatlı eleştirilerini de halkımızın en iyi şekilde değerlendireceğini düşünüyoruz.

Göreve ilk geldiğimiz günden beri vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, siyasi hizipçilik yapmadan, polemiğe girmeden ve mazeret üretmeden vatandaşlarımıza hizmet için çalıştığımızı ve görevimize bu şekilde devam edeceğimizi bilmenizi istiyoruz.”
 

Yorumlar (6)
safranbolulu 11 ay önce
boşver Elif Başkan sen doğru yoldasın,senin üzerinden prim yapmaya çalışan,polemik yaratıp ağababalarına şirin gözükmek isteyenlerle muhatap olma.Sen Safranbolu için en iyisini düşünür,en iyisini yaparsın.karabük belediyesi seni örnek alsın.
safranbolulu 11 ay önce
ülke soyulurken sessiz kalanlar,(velev ki)mezar soyguncularına sessiz kalınmasına hangi yüzle tepki koyuyor biraderim benim
Alpdoğan 11 ay önce
mezar soyguncularına sessiz kalmak iyi yol mu?
Fatih 11 ay önce
Camur yapmadan durmazlar ki .Artık bıktık bunlardan sayın başkan sen devam et bosver
Ali Cantez 11 ay önce
Elif başkan karabügün kirli hava - kirecli su- trafik sorununada bir el atsan çok makbule gecer. Bu siteden defalarca bu sorunları gundeme getirdim ama karabükteki seçimle gelen yetkililer her seçim öncesi söz vermelerine rağmen somut adım atmadılar...Daha Ne diyelim ?
SAFRANBOLU 11 ay önce
Başkan, Allah utandırmasın yolunuz açık olsun daha nice hizmetlere, başkanlıklara...
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74