BAŞKAN KÖSE'NİN SANDIK HEYCANI

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Misak-ı Milli İlkokulu 4/A Sınıf Öğretmeni Betül İPEK ÖZTÜRK'ün daveti üzerine bugün 4/A sınıfını ziyaret etti.

Safranbolu 16.12.2021, 17:53 16.12.2021, 18:52
278
BAŞKAN KÖSE'NİN SANDIK HEYCANI
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Misak-ı Milli İlkokulu 4/A Sınıf Öğretmeni Betül İPEK ÖZTÜRK'ün daveti üzerine bugün 4/A sınıfını ziyaret etti. Davetin sebebi ise sınıfta yapılacak başkanlık seçimiydi. 

Sosyal Bilgiler dersi kapsamında yapılan seçimde, ülkenin yöneticilerini seçerken uygulanan prosedür neyse aynısı uygulandı. Adaylar, seçimden bir hafta önce propagandaya başladı. Oy pusulaları basıldı ve seçim günü sınıfa sandık kuruldu. İlk oyu ise, seçimin konuğu olan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse kullandı. Belediye Başkan Adayı olduğu seçimdeki oy kullanma anını anımsayarak, heyecanını aktardı. Seçimden önce öğrencilerle sohbet eden Başkan Köse, onlara hedeflerinden asla vazgeçmemelerini öğütledi. Öğrenciler de Başkan Köse'ye yönelttikleri sorularla, Belediye Başkanının görevlerinin neler olduğunu öğrendiler. 

Sandıktan 16 oy ile Akif KILIÇBAY Sınıf Başkanı çıkarken, Elif Ecmel TABAK 20 oy ile Başkan Yardımcısı seçildi.
 

Yorumlar (2)
Kaan 10 ay önce
16 oy ile başkan seçilirken 20 oy ile nasıl yardımcısı seçilebilir,seçime şaibe karışmış anlaşılan:))
Adem 10 ay önce
Sayın başkan oy kullanmayı bırakında barış mahallesinin acil 1 tane ilkokul ile ortaokula ihtiyacı var mah. Nüfusu olmuş 10000 hala miyadi dolmuş bahçesi bile olmayan o okul acil yıkilmali şehrin icinden uzak adliye tarafına yada okullar bölgesine 1 adet ilkokul inşa edilmeli.prijeleri falanbhazirmis ama mah. İmar durumu mahkemelik olduğundan çivi çakılamıyormuş...belediye acil bu işi çözmeli ve mah. Camı ve okul pazaryeri hallolmali
banner12
12
kapalı
banner125
banner18
banner74