BAŞKAN KÖSE'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Safranbolu 19.09.2021, 18:00
277
BAŞKAN KÖSE'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
banner131
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Başkan Köse, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazi' ünvanı verilmiş; bu sebeple 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlamıştır.

Vatan toprağını canını siper ederek koruyan gazilerimiz, milletimizin en kıymetli ulusal değerlerindendir. Onların, bizim vatan toprağında rahat bir yaşam sürdürebilmemiz için kendilerini feda ettiklerini unutmamamız gerekmektedir.

Bizler, bu toprakların kan dökülerek vatan toprağı olduğunun bilinciyle yaşamaktayız. Bu bilinci yeni nesillere aşılamak da yine bizim görevimizdir. Bu özel günler, bunun için gereklidir ve mutlaka kutlanmalıdır.

Bu duygularla, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan toprağı için şehit olanlara, ebediyete intikal eden gazilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet; hayatta olan gazilerimize de sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.”

Yorumlar (0)
banner12
29
parçalı az bulutlu
banner125
banner18
banner74