BAŞKAN KÖSE'DEN BİR İLK DAHA

Safranbolu Belediye Elif Köse Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor

Safranbolu 18.08.2022, 16:44
887
BAŞKAN KÖSE'DEN BİR İLK DAHA
banner131
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kadınlara yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Safranbolu Belediyesi, kadın istihdamına destek kapsamında Kadın El Emeği Festivali organize etmek için hazırlıklara başladı.
 
Yapılan duyuruda, 10 - 11 - 12 Eylül günlerinde ilki yapılacak festivalde ücretsiz stant açmak isteyenlerin www.safranbolu.bel.tr adresinden indirecekleri ön başvuru formunu doldurarak, son başvuru günü olan 1 Eylül'e kadar Halk Masalarına ve Leyla Dizdar Kültür Merkezi'ne teslim etmeleri istendi.
 
Festival ile daha çok kadını üretime teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Elif Köse, "Biz kendi ürünlerimizi kendi üretim alanlarımızda üretiyoruz. Yeni nesle üretimin önemini aşılamak için çocuklara zaman zaman seramızda üretim etkinlikleri yaptırıyoruz. Kadın Üretici Pazarı'nı hizmete alarak da üretici kadınlara ücretsiz tezgâh imkânı sağladık. Şimdi ise, ilkini gerçekleştireceğimiz festivalimiz ile üretimi teşvikte bir adım daha öteye gidiyoruz." ifadelerine yer verdi. 

Başkan Köse, 3 gün sürecek festivalde sadece Safranbolu'da yaşayan kadınların değil, Karabük genelinden de kadın üreticilerin stant açabileceğini söyledi.

Yorumlar (4)
hakan 1 ay önce
ALLAH bin kere razı olsun başkanımızdan, iyi ki oyumuzu vermişiz.
Ali Cantez 1 ay önce
Festival iyi hoş ta.. Safranbolu çöplüğü aralıklı olarak yanıyor ve koku tüm 15 Temmuz mahallesi ve karıtta genzi yakacak kadar hissediliyor
vatandaş 1 ay önce
Ali bey Safranbolu çöplüğü aylardır kullanılmıyor çöpler Karabük çöp alanına dökülüyor yıllarca atılan çöpler sonucu biriken gaz bir şekilde çıkacak az daha sabır yakın zamanda tamamen sönecek çileler bitecek iyi günler
Kasim 1 ay önce
Kastamonu yolu üzeri mahallerin suyunu dahi veremeyen belediye festivalin ikincisini düzenleyecek. Bu mahallerin su hatları ve kanalizasyon hatları da eski. Belediyeye bağlıyız fakat hiçbir hizmet yok. Neyse belediye seçimleri de yaklaşıyor.
banner11
banner12
15
açık
banner125
banner18
banner74