BAŞKAN KÖSE AFET PLANI İÇİN KRİZ MASASINI TOPLADI

Kar yağışının iki gün aradan sonra yarın tekrar başlayacağının ve bir hafta boyunca devam edeceğinin açıklanmasının ardından müdürleri ile acil durum toplantısı yaptı.

Safranbolu 21.01.2022, 16:42 24.01.2022, 12:18
1085
BAŞKAN KÖSE  AFET PLANI İÇİN KRİZ MASASINI TOPLADI
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, günlerdir hayatı felç ederek afete sebep olan kar yağışının; iki gün aradan sonra yarın tekrar başlayacağının ve bir hafta boyunca devam edeceğinin açıklanmasının ardından müdürleri ile acil durum toplantısı yaptı. Son 60 yılda böyle kar yağışı görülmediğinin altını çizen Başkan Köse; bugüne kadar yapılan plânlı kar temizleme çalışmasına, takviye ekiplerle devam edileceğini açıkladı. Toplu taşıma araçları, itfaiye ve ambulans gibi acil varış sağlaması gereken araçların işleyişi için önceliklerinin ana arterler olduğu belirtti, ara sokakların temizlenebilmesi için takviye ekipler oluşturduklarını söyledi. 

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, vatandaşlara mümkün olduğunca evde kalmalarına yönelik çağrıda bulundu. Şahsi araçların trafiğe çıktığında çalışmaları zorlaştırdığına dikkat çekerek, toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.

Kriz Merkezi, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Olarak Belirlendi

Alınan kararla; bugüne kadar çoğu personeli ile Temizlik İşleri Müdürlüğünün kaldırım temizleme işine destek olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, süreç tamamlanana kadar tüm personeli ile kaldırım temizliğine dahil edilecek. Yine Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri de kaldırım temizliğinde bulunacak.

Hıdırlık 1 Hafta Kapalı 

İşletme Müdürlüğü de, personelinin çoğunu alan çalışmalarına yönlendirecek. Müdürlüğe bağlı olarak hizmet veren Hıdırlık Seyir Tepesi, güvenlik tedbiri nedeniyle 1 hafta süreyle kapalı olacak. Buranın personeli de alanda kar temizleme desteğinde olacak. 

Binek Araçlarla Filo Kurulacak

İşletme Müdürlüğünün organizesinde Belediyenin binek araçlarıyla filo kurularak, ilçe halkının acil talepleri ulaştırılacak. Vatandaşlar, yemek ve bunun gibi acil ihtiyaçları için Halk Masasını arayabilecekler. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve İşletme Müdürlüğünün araçları, bu hizmeti yerine getirecek. Hardoff Safranbolu Spor Kulübü de araçlarıyla sürece destek sağlayacak. 

İş Makinesi Takviyesi Alınacak

Günlerdir kar temizleme çalışmasının en önemli ayağını yürüten Fen İşleri Müdürlüğü, yol açmaya dışarıdan iş makinesi takviyesi ile devam edecek. Araçlar, maaş karşılığı çalıştırılacak operatörlerle hizmet verecek. İş programını aksatacak talepler değerlendirilmeyecek. Bu taleplere, filodaki araçlar yönlendirilecek.

Tuzlama, teknik açıdan verimli olabilmesi için kar yağışı bittikten sonra yapılacak.
 

Yorumlar (1)
Vatandaş 4 ay önce
Geçti borun pazarı, maksat iş yapıyor görünmek. Kar yağmayan iki üç günde bile yolları doğru düzgün açamadınız, ana caddelerde bile iki araç zor geçiyor. Araçlar git gel yapa yapa açıldı siz açmadan önce çoğu yol.
banner11
banner12
6
açık
banner125
banner18
banner74