BAŞKAN KÖSE AÇIKLAMA YAPTI

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, mezarlıktaki kaçak kazı ve bulunup götürüldüğü iddia edilen tarihi eser lahit olayının gerçek dışı olduğunu savundu.

banner73
Safranbolu 19.03.2021, 16:40 19.03.2021, 17:04
5239
BAŞKAN KÖSE AÇIKLAMA YAPTI
banner36

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, videolu bir basın açıklaması yaparak, Safranbolu Şehir Mezarlığındaki kaçak kazı ve bulunup, götürüldüğü iddia edilen tarihi eser lahit olayının tamamen gerçek dışı olduğunu savundu.

Başkan Köse açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Yerel yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada yer alan ve şehir mezarlığımızdan çıktığı ve kaçırıldığı iddia edilen tarihi eserle (lahit) alakalı haberler tamamen gerçek dışıdır.

Mesaimizin bir bölümünü bariz gerçek dışı olan iddiaların düzeltilmesiyle uğraşmaktan memnun olmadığımızı bir kez daha belirtmekte fayda görüyoruz.

Bir firma yetkilisinin tarihi eser kaçakçılığı yaptığı, bu eylemini itiraf ettiği ve belediye başkan yardımcımız ve diğer belediye yetkililerinin bu duruma sessiz kaldığı şeklindeki haber; gerçek dışı, mantık dışı, maksatlı ve üzücüdür."

Yorumlar (13)
78Li 1 ay önce
Çok kalmaz Kayyum gelir, Safranboluda gidişat öyle malesef.
Yazıköylü 4 hafta önce
bu şehirde insanlar cenazesini bile güvenle defnedemez oldu farkında mısınız sayın başkan....????
KARABÜKLÜ 1 ay önce
BAŞKAN HANIM, YA SİZLİ YA SİZSİZ BİR DOLAP DÖNÜYOR YA HADİ NEYSE !!
Oktay Derelioğlu 1 ay önce
Madem asılsız ne diye cevap verir ki? Madem öyle bişey yok ne diye ispatlamazki? Madem ortadaki kazı lağım çukuru, lağıma merdivenle mi iniyorlarmış? Artık bu belediye yönetimi komple lağım çukuru Halkın gözünde! Bir kuruş bile hak avanta yolsuzluk yaptılarsa Allah misliyle çıkartsın bunlardan!
tuana gül 4 hafta önce
Sayın Başkan, vücut dilinden anladığım, panik halindeymişsin gibi geldi bana ,
bedir 1 ay önce
Sayın Başkan mutlaka iftiradır, biz size inanıyoruz ama genede polis soruşturmasını bi bitirsin bakalım ortaya çıkar elbet gerçekler, Ama sizcede tuhaf değilmi, koskoca şehirde mezarlık işlerini yapacak firma yok :)) bence siz bunu bi araştırın , sizin yardımcılarınız çok şeffaf değil.
tuana gül 4 hafta önce
Sayın Başkan, vücut dilinden anladığım, panik halindeymişsin gibi geldi bana ,
Safranbolulu 1 ay önce
Yav he hee ...
Sanayi esnafı 4 hafta önce
Sayın Elif Başkan , geldiğiniz günden bugüne Allah aşkına yaptığını elle tutulan bir şey olsun be . Hep skandal hep skandal . Safranbolu’yu yönetmek öyle gezmeyle cami çıkışı simit dağıtmakla olmaz , valla bi gün insan içine çıkamazsın ..
hüseyin 4 hafta önce
Mezarın nasıl olacağını bilmeyen bir firmaya ihale verip vatandaşların defin işini sekteye uğratmak ne oluyor?Cevabı bu lahit kazısında.
CHP Li Adem 4 hafta önce
He He gerçek dışı , haberin yok diyorsun , sen öyle gez bebek , böcek , domates , lokma , simit ,, adamlar Safranbolu’yu götürecek , zaten altındaki koltuk gitmek üzere , en azından itibarını yitirme de .. o il başkanı denen adam sanki senin mesai arkadaşın gibi , bi oda da ona Verde tam olsun , o Safranbolu’da neler olur götür , gözler maşAllah fel fecir
Umut Saral 4 hafta önce
Sayın Elif Köse hala daha sen o Apo denen temizlik işleri Bşk nın sözünden Halil’in dediklerinden çıkmadığın sürece iki yakanız bi araya gelmez . Allah aşkına ya biraz söyle bi silkelenin
tuana 3 hafta önce
Sonuç nedir? hiçbir açıklama yok işin üstü örtüldü.. Lahit nerde? paralar kimin cebine girdi? Basın olarak sizin işiniz nedir?
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74