BAŞKAN AKSOY, EMITT FUARINI DEĞERLENDİRDİ

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, EMITT fuarının çok yüksek katılımlı geçtiğini söyledi.  

banner73
Safranbolu 29.01.2013, 01:37 29.01.2013, 01:37
11
BAŞKAN AKSOY, EMITT FUARINI DEĞERLENDİRDİ
banner36
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, EMITT fuarının çok yüksek katılımlı geçtiğini söyledi.

 

20130128AW000847_02Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, EMITT fuarına 4 yıldır gittiğini, bu yıl katılım en yüksek olduğu fuar olduğunu söyledi.

Fuarda SAKEM’in çalışmalarını anlattıklarını ve çok yüksek bir talebin olduğunu kaydeden Aksoy EMITT fuarı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Türkiye’de turizm anlamında en yüksek katılımlı EMITT fuarı oldu. Bütün şehirler, oteller, herkes kendini gösteriyor, Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük turizm fuarı.

Bu yıl çok katılım oldu. 12 tane salon vardı hepside doluydu. 4 bin civarında katılımcı oradaydı. Biz Safranbolu açısından yine, birlikte olarak katıldık. BAKKA, MARKA ile birlikte katıldık. Büyük bir salonu tek başımıza kiralayarak 8 ili bir araya getirdik. İstanbul’dan yola çıkan ya da başka yerden yola kişiler sadece Safranbolu değil, bir bölge değil, 10 günlük tatili bu bölgede geçirsin. Her gün farklı yerleri gezsin. Böyle bir paketle yola çıktı. 4 seneden beri bu şekilde gidiyoruz, bunun etkisini de görüyoruz.

Bizim esnaflarımızda farklı farklı stant açtılar. TSO tek başına açtı, otellerden bazıları açtı, onlarda tanıtımın bir noktasında yer aldılar. Biz SAKEM olarak öne geçtik, SAKEM’in çalışmalarını anlattık ve inanılmaz ilgi gördük. SAKEM’in ürünlerine inanılmaz derecede başvuru var. Bu sene festivalimizi de öne çıkardık. Altın Safran Belgesel Film Festivali 14. kez yapılacak. Bunu ilk kez tanıtmaya çalıştık. Yöresel zaanatkarlarmızı da oraya götürdük. Safranbolu 25 kişilik ekiple kedisini orada anlatmaya çalıştı.

Uluslararası yayın yapan TV’ler çok büyük ilgi gösterdiler. Ajanslar bizimle çok ilgilendiler. İnşallah otellerimizin de rezervasyonları dolmuştur diye düşünüyorum. Amacımız Safranbolu’yu bir adım öteye götürmek. Bunun için her şeyi yapıyoruz. Biz bunlara mali kaynak ayırıyoruz, bunun karşılığını da alıyoruz. Daha fazla tanıtacağız, daha fazla imkanları kullanarak kendimizi en bilinen ilçeleri arasına sokmaya çalışacağız.
Türkiye’de sadece tescillenmiş iki tane kent var. Kendi ligimiz farklı yerde. Bunu daha ileriye götürmek için çalışıyoruz. Ben 2009’dan beri bu fuara katılmaktayım, katıldığım en güzel fuarlardan bir tanesiydi. Birçok fuara katıldık hem sayı itibariyle hem de ziyaretçi itibariyle yüksek katılımlı fuardı. Başarılı bir çalışma oldu diye düşünüyorum”
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74