AKSOY 'BAYRAK REKLAM ARACI DEĞİLDİR'

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY, SAFRANBOLU’DA ELEKTRİK DİREKLERİ VE OTOBÜS DURAKLARINA YAPIŞTIRILAN TÜRK B

banner73
Safranbolu 17.06.2014, 15:48 17.06.2014, 15:48
25
AKSOY 'BAYRAK REKLAM ARACI DEĞİLDİR'
banner36

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY, SAFRANBOLU’DA ELEKTRİK DİREKLERİ VE OTOBÜS DURAKLARINA YAPIŞTIRILAN TÜRK BAYRAKLARININ SÖKÜLMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI


 

aksoy-bayrak-aciklama

Safranbolu Ülkü Ocakları, Diyarbakır, Lice’de yaşanan Bayrak indirme olayına tepki göstermek amacıyla kentin ana caddelerindeki elektrik direklerine ve otobüs duraklarına yapıştırdıkları ve üzerinde İstiklal Marşının ilk iki dizesi ile Ülkü Ocaklarının ambleminin bulunduğu Türk Bayrağının Safranbolu Belediyesi Temizlik İşçileri tarafından sökülmesine ilişkin çıkan tepkilere Başkan Necdet Aksoy’dan açıklama geldi.

Karabük Haber gazetesine özel bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, kanunu gereği Türk Bayrağının üstüne herhangi bir amblem ve yazı yazılamayacağını hatırlatarak “Bizim mülkiyetimizde ki otobüs durakları ile elektrik direklerine Ülkü Ocakları tarafından yapıştırılan bayraklarda, Ülkü Ocaklarının amblemi var.” Dedi.

Aksoy açıklamasında şunları söyledi;

“Bayrak kanunu gereği, Bayrağın üstüne yazı ve amblem koyamazsınız. Ama burada Bayrağın üzerinde Ülkü Ocaklarının amblemi vardır. Bayrak reklam afişi gibi düzenlemez. Bayrak orijinal hali ile bayrak gibi asılır. Yarın gelir bir başka dernek, bir başka kişi bayrağın üzerine başka amblem ve başka bir söylem yazıp asar. Biz bu tür şeylere müsaade edemeyiz. Bizim mülkiyetimizde olan alanlara üzerinde slogan bulunan, tamamen Bayrak Kanuna muhalefet eden afişler yapıştırılamaz. Bayrak hepimizin, Bayrak Türk Milletinin en kutsal değeri, bu şekilde üzerine yazı yazılarak amblem basılarak kullanılamaz.”
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74