AK PARTİ VE MHP'DEN SERT TEPKİ

"Cumhuriyet yoktur. Olmayan Cumhuriyeti kutluyoruz." diyen Safranbolu Belediye Avukatı Yaşar Koç'a AK Parti ve MHP'den sert cevap geldi.

Safranbolu 01.11.2021, 16:41 01.11.2021, 16:52
2450
AK PARTİ VE MHP'DEN SERT TEPKİ
banner36

Milliyetçi Hareket Partisi Safranbolu İlçe Başkanı Erkan Canözü ve AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı, geçtiğimiz günlerde “Teknik olarak ülkede artık Cumhuriyet yoktur. Olmayan Cumhuriyeti kutluyoruz” diyen Safranbolu Belediyesi sözleşmeli Avukatı Yaşar Koç’a ağır cevap verdiler.

MHP İlçe Başkanı Canözü, Atatürk’ün kurduğu partiden Safranbolu Belediye Başkanlığı yapan Elif Köse’nin, belediye avukatının yaptığı bu hezeyan dolu açıklamasına gereken cevabı vermesi istendi. Aksi takdirde cevabın Safranbolu halkı tarafından verileceğine işaret etti.

AK Parti Safranbolu ilçe Başkanı Mehmet Sarı’da açıklamayı kınayarak, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi göreve davet etti.

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Erkan Canözü açıklaması şöyle;

“Öncelikle geçtiğimiz hafta kutlamış olduğumuz, Cumhuriyetimizin ilanının 98. Yılı tekrar kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin 52 yıldır yılmaz savunucusu ve Türk demokrasisinin teminatıdır.

Anayasamızın değiştirilemez ilk 4 maddesi Milliyetçi Hareket Partisinin teminatı altındadır.

Bizlerin asla gizli bir gündemi ve kapalı kapılar altında yapılan, gizli ittifaklara verilen, ihanet içerikli taahhütlerimiz yoktur.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti devlet, sonsuza kadar milliyetçi, ülkücü hareket tarafından korunacak ve yüceltilecektir.

Aksi tutum ve davranışlar sergileyerek bu konuda talihsiz açıklamalar yapan, yaptığı bu açıklamalarla hedef ve gayesi sadece halkı kışkırtmaya yönelik, neye hizmet ettiği belli olmayan kifayetsiz kişileri de tarih haksız çıkaracak, onlara gereken en güzel cevabı verecektir.

Atatürk’ün kurduğu partinin Safranbolu Belediye Başkanı olarak görev yapan Sayın Elif Köse’den yönettiği belediyenin sözleşmeli avukatı tarafından yapılan hezeyan dolu açıklamaları karşısında gereken cevabı vermesini bekliyoruz. Aksi halde kendisine gereken cevap Safranbolu halkı tarafından verilecektir.”

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

Karabük’te, Safranbolu’da ve tüm yurtta  98. yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimizin; Safranbolu Belediyesinde sözleşmeli memur statüsünde çalışan bir kişi tarafından “YOK” sayılmasını hayretle ve esefle izliyoruz.

Siz eğer Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nde; cumhuriyet, hukuk devleti, özgürlük, laiklik, milli egemenlik yoktur şeklinde bir açıklama yapar ve çözümün de yeniden Müdafa-i Hukuk olduğunu iddia ederseniz ağır bir ithamda ve saçma bir çağrıda bulunmuş olursunuz.

Mevcut ve sarsılmaz Türkiye Cumhuriyeti devletine ve meşru hükümetine karşı sözde Müdafa-i Hukuk talebi farklı anlamlar içeren bir taleptir, asla kabul edilebilir değildir, bu çağrıyı yapan kişinin müdafa-i hukuk cemiyetinin ruhunu anlamadığı da ortadadır.

Bu açıklamayı kınıyoruz. 

Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse’yi göreve davet ediyoruz.”

Yorumlar (3)
Ali Cantez 7 ay önce
Saltanat ne zaman ķaldırıldı 3 kasım 1924...tekye ve zaviyeler ne zaman ? Muhtemelen cumhuriyetin ilk yıllarında... kim kapattı Atamız....şu an bu kapatılanlar yeniden açılmadıysa bence sorun yok. Atamızdan daha büyük bir lider geldimi türk toplumuna ? Tabiiki hayır. Ben farklı düsünuyorum..Lakin cumhuriyet bagımsizlık demektir. Her alanda...Peki Ekonomimiz bagımsız mı ? Hayır...paramız degerlimi ? tabii ki hayır... O zaman ekonomik alanda bir istiklal savaşı verilmeli... bu hukumet ilk yıllarinda bunu başardı ama sonrası gelmedi...
........... 7 ay önce
boş boş konuşuyorsunuz. sizin sayenizde, ülkenin ne hale geldiği belli. sanki ülkeyi chp yönetiyor, kendi eteğinizin pisliğini temizleyin. chp'yi bize siz sevdirdiniz!!!!!!
Alpdoğan 7 ay önce
Siz chp yi ,chp falan zannetmeyin adı chp.Aslında hdpkk feto koalisyonu.Kasetle genel başkan neden değiştirildi,düşünemezmisiniz?
banner11
banner12
6
açık
banner125
banner18
banner74