AĞAÇ KATLİAMINA MI HAZIRLANILIYOR..?

Safranbolu Belediyesi ekipleri, eski SAKEM Merkezinin bahçesinde bulunan onlarca asırlık ağaçların köklerini iş makinası ile açtılar. Amaç ağaç katliamı mı?

Safranbolu 09.02.2021, 17:05 09.02.2021, 17:27
4011
AĞAÇ KATLİAMINA MI HAZIRLANILIYOR..?
banner36

Safranbolu Belediyesi'ne bağlı olan ve uzun yıllardır SAKEM merkezi olarak kullanılan, Bağlarbaşı Mahallesindeki sosyal tesisin bahçesindeki onlarca asırlık ağaçların kökleri iş makinaları ile açıldı.

Safranbolu Belediyesi'nin düğün salonu olarak hizmete sokmaya düşündüğü sosyal tesisin bahçesinde bulunan onlarca asırlık ağaçların köklerinin iş makinası ile neden açıldığını merak eden vatandaşlar, 'Ağaç katlimamı mı yapılacak?' sorusunu sormaya başladı.

Koruma Kurulu ve Orman İşletme Müdürlükleri ağaçların zarar görüp görmediğini inceledi.

Safranbolu Belediyesine bağlı ekiplerin yaptığı çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar "Buradaki asırlık ağaçların köklerinin açılarak, kurutulup daha sonra amaçlarının bu ağaçları kesmek olduğu ortada ve biz buna müsade etmeyeceğiz." şeklinde görüş beyan ediyorlar.

Yeşil ve doğa sevgisini her fırsatta öne çıkartan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'nin ise buradaki çalışmanın amacının ne olduğu yönünde halka bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.  

Yorumlar (11)
ufuk 5 ay önce
Eyyy cehapeee ağaçları sen kesersin, ceremesini hükümet çeker
hakkı 5 ay önce
CEHAPE ağaçları keser sonra gezi parkı diye kıçını yırtar
Nurbanu Munzul 5 ay önce
Fidanlar Ağaca, Ağaçlar Ormana Dönmeli Yurdumda
Fikret 5 ay önce
Türkiyede en çok ağaç chp belediyeleri zamanında kesilmiş
tevfik 5 ay önce
CHP ZİHNİYETİ AĞAÇ KESER
Selim Gültay 5 ay önce
Enver Malkoç Kardeşim, Eski de olsa bir ara " Tema Gönüllü Temsilcisi " olmam dolayısı ile bu haberi benimle paylaşmandan dolayı teşekkür ederim. Bağlarbaşı Mahallesi Arslanlar da bir kavşak düzenlemesi yol genişletilmesi çalışmasından bahsedilir yıllardan beri ama . Karabük Net Haber'e de işin aslını Ağaç Kesimi, Sakem arazisindeki düzenlemeyi bilmememe rağmen duyarlı olduğu için sağolsunlar diyorum.
Hasan Emre ERAKÇA 5 ay önce
Ağaçlara zarar verilmeme düşüncesi açıkça ortada. haber olacak bi durum söz konusu değil. zemin tesviyesi yapılmış. ağaç köklerine zarar sözkonusu değil. amaç zaten peyzaj çalışması....
Meltem ÖZATA 5 ay önce
Aynı Şekilde Duruyor işte ağaçlar
AHMET Ç. 5 ay önce
attığınız başlık bile YANDAŞLIK kokuyor bir öğreninde ona göre başlığa KATLİAM yazın!
Adam 5 ay önce
Hossssstbu nasıl haber on yargı acizlik
Adam 5 ay önce
Hossssst
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74