Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

SAFRANBOLU KAYMAKAMI SON NOKTAYI KOYDU

SAFRANBOLU KAYMAKAMI SON NOKTAYI KOYDU
Bu haber 19 Ağustos 2019 - 15:47 'de eklendi. 89 kez görüntülendi.

Safranbolu’nun Yazıköy’ünün tüzel kişiliğine ait yaklaşık 36 dönümlük arsanın Safranbolu Belediyesi’ne, Safranbolu Tapu Müdürlüğü aracılığı ile usulsüz bir şekilde yapılmak istenilen devir işlemleri ile ilgili Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer son noktayı koydu.

Safranbolu Belediyesi ile Safranbolu Tapu Müdürlüğünün bağlı olduğu Tapu Kadastro Kastamonu 19. Bölge Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde birer basın açıklaması yaparak, birbirlerini suçlamışlar ve yapılmak istenilen tapu devir işleminde usulsüzlük olmadığını iddia etmişlerdi.

Safranbolu Kaymakamı bu gün yayınladığı yazılı basın açıklamasında yaşanan süreci detayları ile anlatarak, Yazıköy muhtarının kendilerine yaptığı müracaat ile yasal olmayan tapu devrine müdahale ettiklerini açıkladı.

Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer’in yazılı basın açıklaması aynen şöyle;

“Son günlerde gerek medyada ve gerekse sosyal medyada yer alan ilçemiz Tapu Müdürlüğünün Yazıköy tüzel kişiliğine ait tapulu yerlerle yapmış olduğu işlemlerle ilgili olarak vatandaşlarımızın doğru bilgilenmesini sağlamak amacıyla açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

İlçemiz Yazıköy Muhtarı Sayın Deniz Tüzer 05.08.2019 Salı günü Kaymakamlık makamına gelerek köye ait olan ancak sonradan 15 Temmuz Mahallesi ismini alarak, Belediye sınırları içerisinde mahalle olan alanda kalan tapulu yerlerinin Belediye Başkanlığının yazılı talebi üzerine Tapu Müdürlüğü tarafından Belediyenin mülkiyetine aktarılarak, Belediye adına tapulandırıldığını belirtmiştir.

Kendisine böyle bir işlem olamayacağı, köyün tüzel kişiliği kalkmadan böyle bir işlem yapılmasının yasalara aykırı olacağı ifade edilmiştir. Hemen Muhtardan belgeler alınmış, Tapu Müdürlüğünden de yazışmalar telefon ile istenmiştir. Yazışmalar incelendikten sonra, sabit hattan Belediye Başkanı Sayın Elif Köse aranmış ve böyle bir talep yazısı yazmalarının yasal olmadığı, konu ile ilgili olarak ivedi görüşülmesi gerektiği kendisine iletilmiş ve ertesi gün görüşülmek üzere sözleşilmiştir.

Ertesi gün olan 06.08.2019 Çarşamba günü Kaymakamlık olarak Belediye Başkanlığının 09.07.2019 (sayı:3482) tarihli talep yazısı ve Tapu Müdürlüğünün 29.07.2019 (yev no:4403 ) tarihli tapuların devredildiğine dair yazıları ilgi tutularak, tüm kurumlara ve Belediyeye bu gibi yazışmaların yasal olmadığı ve bir daha yapılmamasını içeren bir yazı yazılmıştır. Aynı gün konu hakkında Karabük Valimiz Sayın Fuat Gürel de bilgilendirilmiştir.

06.08.2019 tarihinde Belediye Başkanı ile Kaymakamlık Makamında görüşülmüş olup yazdıkları talep yazısının yasal dayanağı olmadığı, yazıyı hazırlayan İmar Müdürünün böyle bir yazı hazırlanmayacağını bilmesi gerektiği, böyle bir durumda tereddütte kaldıklarında Kaymakamlık makamından her zaman telefonla da olsa sorarak yardım alabilecekleri kendisine ifade edilmiştir. Ayrıca Belediye bu arsaları satmadıysa re’sen geri alma işlemi yapılacağı da izah edilmiştir. Belediyenin satmadığı anlaşılınca da aynı günün akşam saatlerinde Tapu Müdürlüğünce Re’sen yapılan işlemle tapular Yazıköy Muhtarlığına devredilmiş ve muhtar da telefonla bilgilendirilmiştir.

Olayların gelişim süreci ile ilgili olarak, Yazıköy Muhtarı Sayın Deniz Tüzer’in 07.08.2019 tarihinde yazılı olarak bilgisine başvurulmuştur. Muhtarın yazılı ifadesi, Belediye Başkanlığının talep yazısı ve Tapu Müdürlüğünün Belediye Başkanlığı hitaplı ve tapuları Belediyeye devretme yazıları ilgi tutularak 16.08.2019 tarihinde Tapu Bölge Müdürlüğünden müfettiş talep edilmiş olup, konu hakkında Valilik Makamı da bilgilendirilmiştir.

20 yıllık İdareci ve yaklaşık 2 yıl boyunca Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığını birlikte yürütmüş biri olarak görev yaptığım her yerde olduğu gibi, Safranbolu’da da her zaman tüm vatandaşlarımızın hak ve hukuklarını korumayı görev edindiğim gibi, bundan sonra da tüm iş ve işlemlerin yasal süreçlere uygun olmasını sağlamak üzere çalışmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim.”

KARABÜK NET HABER’İN, HABERİ DOĞRU ÇIKTI

Karabük Net Haber olarak, söz konusu olayı haber bültenlerimize ‘Özel Haber’ logosu ile yayınlamış ve kamuoyu ile paylaşmıştık.

Yaptığımız haberin ardından Safranbolu Belediyesi yayınladığı basın açıklamasında haberimizi yalanlamış ve art niyetli olduğumuza vurgu yaparak “Hakkımızdaki bu asılsız iddiaları hiçbir şekilde kabul etmediğimizi ve itibarımıza gölge düşürmeye yönelik bu tarz haberlere gerekirse hukuki süreçlerle karşılık vereceğimizi belirtiriz.” denmişti.

Safranbolu Kaymakamının yaptığı resmi yazılı basın açıklamasından sonra, haberimizin asılsız olmadığı ve tamamen doğru bir haber olduğu ortaya çıkmıştır.

Şimdi Karabük Net Haber olarak, bizi asılsız haber yapmakla suçlayanlara ve asıl Karabük Net Haber’in itibarına gölge düşürmeye çalışanlara karşı dava açma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Okuyucularımız ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
10 ADET YORUM YAPILDI
müdür olunmaz, müdür doğulur.25 Ağustos 2019 / 03:09 Cevapla

neden bahsediyorsunuz siz? hepsi birbirinden bilgili, mevzuata hakim, liyakat sahibi görevinin ehli. bu özelliklerin tüm yöneticilerde olmasına alışkın olmadığınız belli. akp li başkanın yanılması mümkün değil. o kadar ki hepsi üst düzey yönetici. üst düzey yönetici olarak gelmeyenlerin potansiyellerini de geldikleri kurumları farkedememiştir.

ismail çördük20 Ağustos 2019 / 15:55 Cevapla

herkes birşey yazmış, bir çoğu da doğru. insanlar safranboluda değişim istediler, iskan alabilmek için inşaatın marangoz işlerini başkanın yeğenlerine kardeşlerine yaptırmak zorunda kalmamak istiyorlardı. iş yapabilmek için bedel ödemek istemiyorlardı yönetimde değişim için düğmeye bastılar elif hanımı seçtiler sonuç ortada. türkiye bitmiş, safranbolu da aynı şekilde bitmiş. halbuki insanlar ne kadar umutlanmıştı. elif hanım insanların umutlarını kırmaya devam ediyor

Abdülkadir Çolakoğlu20 Ağustos 2019 / 07:23 Cevapla

ilgine bilgine

Savaş Geyik20 Ağustos 2019 / 03:59 Cevapla

Kösem Sultan Safranboluyu idare edemiyor. Hani projeler ancak yasaklama torpil kayirma çalma icraatları var. Yazik oldu safranboluya

Zeki altaş19 Ağustos 2019 / 23:06 Cevapla

Safranboluya yakışıyosun adıyla musemma FATİH ÜRKMEZER soyadın da güzelmiş

gıygaşuk goyan adam19 Ağustos 2019 / 22:41 Cevapla

güya toki civarında yeni bir mahalle oluşturmak istiyorlarmış, ama istedikleri arsalar şefik dizdarın arsalarına komşu, yani toki ile en az 5km mesafede, hayırdır, şefik dizdarın maliki olduğu yavuz tekstil ve etrafındaki hazine arazilerini belediyeye parselleyip plan uygulamaları ile şefik dizdardan intikam mı almayı planlıyordunuz ?

Hüsnü kuruntu19 Ağustos 2019 / 21:56 Cevapla

Üç büyük şehire kayyum atandı Safranbolu da artık kayyum konusunda gereğini yaptı, artık kayyum gelsin hatta Fatih ürkmezer olursa daha iyi olur adam hala çalışıyor tebrikler

Engin Deniz19 Ağustos 2019 / 21:52 Cevapla

Bu araştırmaları kaymakam bey sizin haricinizde neden kimse yapmıyor, size Safranbolu halkı minnettar geldiğinizden beri durmadınız helal valla

vatandaş19 Ağustos 2019 / 21:49 Cevapla

allah aşkına hangi işlerini düzgün yaptılar ki bunu yapsınlar, belediyede kadrolu ağır vasıta şöförlerini otoparkçı diye oraya buraya dikiyorlar, adamlar parti merkezinden kardeşini görevden al diyor, o da önce avni aksoy damadını görevden alsın diye haber yolluyor, belediyeciliğin “b” sinden anlamaz, işi kardeşine kardeşinin arkadaşı olup yardımcı yaptıklarına müdürler yaptıklarına bırakır, müdürlerin zaten hiç bişeyden anlamıyor elif hanım, eğer ki partin sana dur demezse partine de yazıklar olsun

kayyum is loading19 Ağustos 2019 / 17:41 Cevapla

Elinize sağlık sayın kaymakamım Karabük e vali olarak bekliyoruz inşallah,,
Karabük’te sadece sizin farkedebileceginiz böyle çok mevzu var, Karabük ün şimdiye kadar gördüğü en sağlam bürokratsınız (Safranbolu demiyorum sadece)
Bu arada Karabük Net ailesine teşekkürler


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.