Rektör Prof. Dr. Refik Polat, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk ulusunun vatanını korumak ve kurtarmak adına canına kasteden düşmanlara karşı onurlu ve şerefli duruşu tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu şanlı zaferin 107. yılını büyük bir onur ve gururla karşılıyoruz. Hiçbir zaman bu topraklarda İstiklalinden taviz vermeyen Türk Milleti türlü imkansızlıklara rağmen her zaman ve her koşulda vatan aşkı ve yüreğindeki imanla canını hiçe saymış bu mukaddes emanet cennet vatanı bizlere bırakmıştır. Bugün de tıpkı 107 yıl öncesinde olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde her alanda vatanımızı daha da ileriye taşımak en büyük sorumluluğumuzdur. 

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”