Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

REFİK POLAT YENİDEN REKTÖR

REFİK POLAT YENİDEN REKTÖR
Bu haber 24 Mayıs 2019 - 1:38 'de eklendi. 158 kez görüntülendi.

Karabük Üniversitesi’nde merakla beklenen rektör ataması gerçekleşti. Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre Karabük Üniversitesi rektörlüğüne mevcut rektör Prof. Dr. Refik Polat atandı.

24.05.2019 tarihli ve 30783 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2019/132 nolu atama kararına göre 11 üniversiteye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör ataması yapıldı.

Karara göre geçtiğimiz 4 yıllık süreç içerisinde Karabük Üniversitesi Rektörlüğü görevinde bulunan Prof. Dr. Refik Polat yeniden rektör olarak atandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
28 ADET YORUM YAPILDI
Seyfettin28 Nisan 2020 / 02:47 Cevapla

Karabük’e köken olarak bu coğrafi bölgeden olmayan, bu bölgenin sorunlarını bilmekten çok uzak, bu bölgeyi tanımayan ve tarımla alakalı hiçbir bölümü bulunmayan, antep fıstığı yetişmeyen karabük gibi bir yerde karabük üniversitesine antep fıstığı üzerine ihtisas yapmış olmasına rağmen makina mühendisliğinde kadro verilmiş ziraat/tarım mezunu bir rektörün uygun görülmesi çok ama çok tuhaf ve çok tepki çekmektedir. Antep fıstığ ile Karabükün ne alakası var ve karabükte hangi problemi çözmeye uygun gördüler kendilerini acaba.

Osman palan11 Ağustos 2019 / 00:31 Cevapla

Maalesef ülkemizde pek çok kurumda verilmiş ünvan var, fakat bu ünvanların nasıl kazanıldığı yada neye göre verildiği hep bir muamma olarak kalmıştır. Yinede hak eden varsa görevinde başarılar dilemek gerekir sonuçta 12.000 den fazla öğrenci var. Buda büyük bir sorumluluktur.

Deniz31 Mayıs 2019 / 14:19 Cevapla

Haklısınız. Sadece Tıp fak değil, diğer birimlerin de elden geçirilmesi lazım. Dekan, yüksekokul müdürü ve daire başkanları ve fakülte sekreterleri hatta şube müdürleri inçe elenip sık dokunarak yeniden değerlendirme yapılıp görevlendirilmeli. İdarecilik vasfı olmadığı gibi etik olmayan davranışlar içinde olanlar azledilmeli. O tür insanlara göz yummamalı, idare edilmemeli. Kimse kimsenin vazgeçilmesi değildir. Devlette Kişiler geçicidir, baki olan devlettir. Bir şekilde işler yürür. Hatta etik olmayan idareciler döneminden çok daha iyi işlerin yürüyeceği kuşku götürmez. Çünkü yukarıda zikretttiğim zümre zaten Refik Polat düşmanlığını sürdürmektedirler. Hele de Burhanettinin dönemindense o adamdan liyakat bekleme. Adam kıtlığında “Abdurrahman Çelebileri” dolmuş kuruma.

Ali cantez27 Mayıs 2019 / 22:15 Cevapla

Refik hoca bir an önce Tıp fakultesine çekidüzen kurmalı. Dişhekimliginin durumu ise anlatılmaz. Simdi iş yapma zamanı…profesyonel kişileri görevlendirmeli. Dekan Ve yardimcilari profesyonel Tıp Doktoru olmalı. Baytar yada hemşire yetişmez Doktor yetisir Tıp fakultesinde. Bu nedenle Tıp fakültesini yönetenler Tıp Doktoru olmali.

Nickini vermek istemeyen yazar27 Mayıs 2019 / 04:09 Cevapla

Bundan önceki rektör kadroya aldıklarının hesabını verebilmiş mi? Ya da hesap sormak isteyenler sorabilmiş mi de şimdi hesap sorma haddini kendilerinde görüyorlar. Klavye kahramanlığı kolay. Klavye başında herkes hakem, herkes teknik direktör. Buyursunlar sahaya insinler de orada görelim cesur mert yüreklerini(?!).
Hele de khk ile ihraç edilenleri sorabilen oldu mu? Bir cemaattir tutturmuş gidiliyor. İnsanlar tasavvuf ehli olarak seçim yapabilir. Alkol kullanana neden içiyorsun diye karışılmadığı gibi bir şey. İçki masasında bir bardak rakıya satın alabileceğimiz yöneticileri de görmedik mi? Ya da “Size gelenin istediğini vermeyin ama mutlu gönderin. Ben öyle yapıyorum.“ diye dahiyane tavsiyesi olan eski rektörü de.

OĞUZ26 Mayıs 2019 / 17:33 Cevapla

Demişlerki torpil yok şu yok bu yok liyakat var… hadi ordan.. Safranbolu meslek yüksek okuluna çeviri bilim bölümüne daha yeni rektör olmuşken ve bölümün bile varlığından haberi yokken hacettepe tercümanlık bölümü mezunu 3 yıl bu üniversiteye hizmet etmiş hocayı kadroya almak yerine nasıl avusturya brizbin cami imamını ilahiyat mezunu kişiyi(RECEP) kadroya aldığını bi anlatsın onun hesabını versin… o kadroya aldığı kişi ne katabilmiş öğrencilere ne verebilmiş… yada o kadrodaki boşluğu kullanarak cemaatinin isteği ile o kişiyi getirmiş hangi bölüme görevlendirmeyle göndermiştir

Mert26 Mayıs 2019 / 13:29 Cevapla

Şuayip senin bu konularla zerre alakan olduğunu sanmıyorum. Üniversiteyi ne zannediyorsunuz bilmiyorum da üniversite sayısı artınca öğrenci kalitesi düşer ama akademisyen olma koşulları ister istanbul olsun ister hakkari olsun çok farketmez. Yani üniversite sayısı, hoca değil öğrenci profilini değiştirir. Sana bunları kim yazdırıyor bilmiyorum ama senin ne yaladığın belli oluyor.

Ali cantez25 Mayıs 2019 / 19:25 Cevapla

Rızaya kısmen katiliyorum. Mert kardeste acimasız elestirmis. Akademik kadro sayıca özelikle tıp ve diş hekimliginde yetersiz. 2 fakulteyide aynı dekan yönetiyor. Tıp fakultesinde bir cok bolum Tıpta uzmanlık kurulunun belirledigi kıstasları karşılayamamakta ve uzmanlik ögrencisi egitimi verememektedir. Tıp dışı diger bölumler cok eskiden kuruldugu icin onlarda sayica yetersizlik yok. Gerek Nicelik gerek nitelik bakimimdan ise ögretim üyelerinin durumu sadece karabukte degil tum turkiyede geriliyor. Son 5 yilda dunya da ilk 500 e giren turk universitesi sayısı 1 e dustu. Var mı ötesi?

Suayip25 Mayıs 2019 / 16:35 Cevapla

Mert efendi adam doğru söylüyor ama sende fena yaliyorsun kasiyer de sanayici de alinteri ile kazanıyor. sen de DİLİN le. Dil tazminatı alıyor musun ?

Profit Erol25 Mayıs 2019 / 15:19 Cevapla

Karabük Üniversitesinin kurucu rektörü Refik hoca olsa idi Üniversite de Karabük kenti de çok daha ileri seviyelerde olurdu. Hayal gücü sınırlarımıZın ötesinde olurdu. Bu “ ruhu varoş “ olanların izlerini silmek elbet zaman alıyor. O izleri silmek ve hataları düzeltmek için epeyce yol katedildi. Bu yeni dönemde daha ivmelenme ve daha köklü değişimler bekliyoruz. Dahası hiç unutulmamalıdır Refik hoca Amerika’ya gidip el öperek icazet alarak gelmedi bu mevkiye. Anlayana!!! ( Karabük’te öpmediği el kalmayan insan )

Ehveş nadir Gamlıpekmez25 Mayıs 2019 / 14:49 Cevapla

Sanılıyor ki Rektör hocamızı seven veya onun için olumlu görüş bildirenler herhangi bir dini topluluğun veya tarikatın mensubu. Bahsi geçen dini toplulukla hiç bir bağım olmadı ama Refik Hocanın hakkını teslim etmek lazım. Refik Polat torpile itibar etmeyen çok büyük devlet adamı. Kaliteye son derece önem verir. Not: Slaytan ders anlatanları, vakti zamanında esnafın gönlünü hoş etme kaygısı yaşayan bölüm açma hevesliliği ünlü zatın liyakata önem vermeden doldurmuşluğu doğrudur. Refik hoca Dengesiz büyümeyi düzeltmek için uğraşmıştır Adeta enkaz olarak devraldı. Sıfırdan inşa etmek yanlışı düzeltmekten daha iyidir. Vakti zamanında siyasi yatırım amaçlı Gecekondu gibi berbat işçilikle yapılan bir sürü göz boyama binayı ıslah etmek için ciddi bütçeler ve mesailer harcandı. Stadyum konusuna hiç girmeyeceğim bile. Allah utandırmasın hocam.

Mert25 Mayıs 2019 / 13:17 Cevapla

Rıza senin gibi öğrenciler(!), Karabük üniversitesi olmasa sanayide yağcı, markette kasiyer olacaktı. Ama adınız öğrenci işte. Senin gibi iftiracılar delilsiz konuşur. Kuyruk acın büyük anlaşılan …

Ömer lütfü öner24 Mayıs 2019 / 23:59 Cevapla

HAYIRLI UĞUR LU OLSUN EN IYI KARAR ALLAH UTANDIRMASIN BAŞARILAR HOCAM

Riza24 Mayıs 2019 / 22:09 Cevapla

Akademik kadro çok yetersiz slayttan okumakla olmuyor biazda ders çalışıp okula gelseniz iyi olur. Birilerinin adamı olacaginiza geleceğe nesil yetistirin bu sözlerim gerçek hocaları kapsamıyor onlar baştacı . Onlar kendilerini biliyor kendinizden başkasına yaşama hakkı vermeyen zihniyet : h… yol

Mehmet bos24 Mayıs 2019 / 21:37 Cevapla

Karabük üniversitesi ve liyakat mı güldürmeyin insanı

Tufan24 Mayıs 2019 / 21:37 Cevapla

Cemaat ! Lar elini bu işlerden çekmeli adı ister hak yol olsun ister batıl yol .

Elif Zeynep24 Mayıs 2019 / 20:16 Cevapla

Çok yerinde bir atama olmuş. Üniversite için en doğru insan göreve yeniden uygun görülmüş. Refik Polat gibi Hakkaniyetli, adil, hak hukuk gözeten yöneticilere bu ülkenin ihtiyacı var.
Üniversitenin anlamı esnafın cebini doldurmak gibi anlayan cahil zihniyetin ömrü burada sona ermiştir. Bu atama:
Günlük şahsi menfaatlerle faziletini karartmış güruha bir derstir.
Entelektüel anlayışın yükselmesidir.
Torpil anlayışının bitmesi ve adaletin, hak hukukun tecelli edeceğinin vurgusudur.
Üniversiteyi esnaf yönetmez. Üniversiteyi entelektüel anlayışa sahip öğretim üyesi yönetir. Yönetim esnafa bırakılmışsa veya böyle bir algı yerleşmişse bir düşünmek lazım. Oradaki problemi görmek için dahi olmak gerekmiyor.

Ateş ağa24 Mayıs 2019 / 19:45 Cevapla

Hayırlı uğurlu olsun. En azından şişirme göz boyama işler yerine. Mühendislik labrotuvar, spor kompleksi ve öğrenci işleri gibi gerekli şeyleri yapıyor. Dahada iyi olacaktır

Oguzhan24 Mayıs 2019 / 18:57 Cevapla

Yazık üniversiteyi özel üniversite haline getirdi yabancı öğrenciyi doldurdu şimdi yabancı öğrenci olunca kalitelimi oluyor eğitim yazık önce bizim öğrencilerimize verin kaliteli eğitim sonra yabancı öğrenci diye çırpının yazık olmuş üniversiteye acaba o kadar para nereye gitti her hangi bi bölüm acma yok derslik yapma yok yazık yazık karabüke

Ali cantez24 Mayıs 2019 / 17:32 Cevapla

Koyun can derdinde Esnaf mal derdinde… burhanettin hocayi rektor sectirip daha cok ogrenci karabuge getirip yuzuncu yildaki esnafi daha cok zengin etme hayali boylelikle bitti. Amac cok ogrenci misafir etmek degil misafir ettigin ögrenciyi kaliteli bir sekilde mezun etmek olmali. Yoksa esnaf 2 kurus fazla kazanacak diye ogrenciyi karabuge yığıp sonrada işsizler ordusuna nefer yetistiren bir universitenin kime faydasi olur ki?

Çağdaş24 Mayıs 2019 / 16:06 Cevapla

delm takla ve yalamalikta level atlamişsiniz .Ne demek müslüman insanları beklemek ?

Kenan kaşi24 Mayıs 2019 / 15:02 Cevapla

Iki seneye kalmaz kbu kapısına kilit vurulur öğrenci sayısı 10 binlere düşer Afrikalı Suriyeli Afkan öğrenciler yeter bize yüzüncü yıl tamamen iflas bayrağını çeksin

Mert24 Mayıs 2019 / 14:32 Cevapla

Türkiyede insanlar Karabüğü hala Zonguldağın bir ilçesi sanarken, Rektör sayesinde uluslararası tanınırlığı olan yurtdışında bilinen bir şehir ve üniversite hâline getirdi. Bu başarı ivmesi, devam edecektir. Hayırlı olsun. Karabüğün en başarili bürokratı bence

Tümen Enver24 Mayıs 2019 / 14:08 Cevapla

KARABÜK’ İÇİN HAYIRLI OLSUN.BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.

Yavuz24 Mayıs 2019 / 11:26 Cevapla

Refik Polat’tan Daha iyisi olamazdı…

Delm24 Mayıs 2019 / 09:37 Cevapla

Hayırlı olsun. Hoca efendi gelmediğine çok sevindim. Kimseyi kimseye düşürmeyen MÜSLÜMAN İNSANLAR ı bekliyoruz!

Bi vatandaş24 Mayıs 2019 / 09:13 Cevapla

Hayırlı olsun tüm üniversite camiasına tüm Karabük e umarım bazı radikal kararlar alininir köklü değişiklikler gerçekleşir millet te görülen ön yargılar değişir çünkü daha huzurlu bir üniversite demek Karabük ün adını başarısını Tüm Türkiye de duyurması demek

Bozok24 Mayıs 2019 / 02:13 Cevapla

Bir şehrin siyasileri iş adamları sivil toplum kuruluşları memleketine sahip çıkmalı. kim ne atama yapıyor kimleri yerleştiriyor. hangi kurum müdürü , amiri şehrin menfaatine çalışıyor takip etmeli şehir öyle büyür . yani liyakat yani adalet yani … vesselam … türk devleti var olsun Ne diyelim


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.