Karabük’te 4 katlı bir apartmanın üçüncü katında meydana gelen doğalgaz patlaması sonucu biri çocuk 4 kişi yaralanırken, yaşanan olayın boyutu ise gün ışığı ile ortaya çıktı.

Olay, dün gece yarısı merkeze bağlı Yeşil Mahalle Özgür sokakta bulunan 4 katlı Sarıipek apartmanın üçüncü katında meydana gelmişti. İlk belirlemelere göre mutfak kısmında doğalgazdan kaynakladığı düşünülen patlamada biri çocuk 4 kişi yaralanmıştı.

Gece yarısı meydana gelen patlama sonrası can kaybının yaşanmadığı olayından ardından adeta harabeye dönen bir birine bitişik daireler günün ilk ışıkları ile havadan görüntülendi. Etrafındaki bazı binalar ile park halindeki araçların dahi zarar gördüğü patlama sonrası AFAD ekipleri, bölgede hasar tespit çalışmalarına başladı. İl Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri de binada inceleme gerçekleştirdi.

Öte yandan yaralılardan Uğur, Emine ve Erva Dinçel (10) tedavilerinin ardından taburcu edildi, patlamanın olduğu dairede yaşayan Galip Durdu ise Kocaeli'deki hastaneye sevk edildi.