Karabük Net Haber

“KARABÜK’Ü VE SORUNLARINI İYİ BİLİYORUM”

“KARABÜK’Ü VE SORUNLARINI İYİ BİLİYORUM”
Bu haber 08 Kasım 2013 - 21:27 'de eklendi. 22 kez görüntülendi.

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ÖZCAN BÜYÜKGENÇ 4 YILLIK KARABÜK KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI NEDENİYLE KENTİ VE SORUNLARI ÇOK İYİ BİLDİĞİNİ BELİRTTİ

 

buyukgencile-buyu-degisim

AK Parti Karabük Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Büyükgenç, 4 Yıldır Karabük Kent Konseyi Başkanı olarak kentin sorunlarını çok iyi tespit ettiklerini ifade etti.

Karabük Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından istifa ederek AK Parti’den aday adayı olan ve halen Kent Konseyi Başkanlığı sıfatını taşıyan Özcan Büyükgenç, Karabük Üniversitesinin 2-3 yıla kadar 50 Bin öğrenci sayısına kavuşacağını ve Karabük’ün bu potansiyelden tam anlamıyla faydalanması gerektiği için çok ciddi projeler geliştirdiğini ifade etti.

“Büyükgenç ile Büyük Değişim” sloganıyla yola çıktığını belirten AK Parti Karabük Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Büyükgenç “Karabük şehri üniversite ile tam bir entegrasyona giremedi. Öğrenci sayısının hızla gelişmesi ile birlikte, şehir biraz geride kaldı. Karabük sanayi kenti kimliğini koruyarak gelişmelidir ama aynı zamanda da eğitim kenti kimliğini tam anlamıyla ön plana çıkarmalıdır. Üniversitemizin öğrencileri kentten beklentilerini tam anlamıyla bulamazken, öğrencilerin potansiyel enerjisini, kinetik enerjiye dönüştürerek kente vereceği katkıları yayarak, genişletmeliyiz.” Diye konuştu.

Üniversitede 800’ü aşan akademik kariyer sahibi Profesörlerin, Doçentlerin ve Yardımcı Doçentlerin olduğunu belirten Büyükgenç “Üniversitenin bu akademik kariyer birikimini kente aktarmalıyız. Çok değerli bu akademik hocalarımızla kentin her yönden ilerlemesi için projeler ürettirmeliyiz. Kısacası Karabük Üniversitemizin hem öğrenci, hem de öğretim kademelerinde bulunan imkanları son kademesine kadar kullanmalıyız.” Dedi.

Sadece üniversite için aday olmadığının altını çizen Özcan Büyükgenç “Ortak Aklın Merkezi” sözü çalışma düsturları olacağını söyleyerek “İşsizlik sorununu tam anlamıyla çözmek için işadamlarımızın yeni yatırımlar yapabileceği çeşitli Organize Sanayi Projelerimiz var. Bu kentin 50 Bine yakın emeklisi var. Biz bunlara ‘dünün gençleri’ diyoruz. Onların sosyal hayatın göbeğinde olacak projelerimiz var. Gençlerimiz, emeklilerimiz, ev kadınlarımız, çalışan kesim, esnaf, memur ve kısacası Karabüklüler için 50’ye yakın bilimsel olarak hazırlanmış projelerimiz var. Biz bu projeleri şimdi değil, 4 yıllık Kent Konseyi Başkanlığımız döneminde ortaya çıkardık. Bu projelerimi ilerleyen zamanlarda kamunun yararına sunacağım.” Diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
13 ADET YORUM YAPILDI
ayla aksoy09 Kasım 2013 / 19:05 Cevapla

ülkemizin hangi kesiminden olursa olsun aynı partiden aday olmanız dahi yeterli benim için… zira benim inandığım partim içinde düzgün olmayan insanı barındırmaz buda demek oluyorki tanımasamda siz zaten düzgün bir adamsınız zaten ortak arkadaşımız abdullah bey aynadaki aksinizdir benim için 🙂 kısacası bu durumda orda kullanma yetkim olmasada manevi bir oyda benden başkanım 😀

cengiz tekin09 Kasım 2013 / 11:11 Cevapla

Ooo sayın aykut,
Siz elmayı taşlayarak, aklınız sıra armutu çürütürmeye çalışıyorsunuz. Saydığınız bütün bu şeyler merkezi hükümetin yatırımlarıdır. Oysa sayın büyükgenç belediye başkan aday adayıdır. Özel mülkiyet denen yerde özcan beyin mülkiyeti varmıdır bilmem. Bizi de sizide ilgilendirmez. Yok eğer çalma çırpma zimmet gibi bir şeyden söz ediyorsanız bu ağır bir ithamdır. Bildiğiniz bir şey varsa savcılığa müracaat ediniz. Aksi halde susmalısınız. Çünkü bu çamur atmaktir.

  Aykut09 Kasım 2013 / 20:50 Cevapla

  Cengiz bey, ben çalmaktan çırpmaktan bahsetmedim. Üniversitee alanı içerisine dikilen özel mülkiyetten bahsettim. Sormuş olduğum sorular ve yapmış olduğum yorum gayet açık. Özcan bey cevap veremiyorda size mi cevap verdiriyor. Yada siz onun avukatımısınız. Susup susmama hakkımı sana sorarak kullanmayacağımı pekala sizde biliyorsunuz. Özel mülkiyette Özcan beyinde dairesi varsa tabiki söyleyeceklerimiz de olacak burada!!! m2 si 40-50 Tl den kamulaştırılan ünv. alanındaki yerler eğer imara açılırsa kaç tl den satılır hiç düşündünüzmü? ve üniversiteye nasil bir kötülük yaptıklarını hiç düşündülermi? binlerce lira maaş alan öğretim üyeleridaire sahibi olabilmek için başka yer bulamıyorlarda, köylünün yerlerini ünv.ye aldırarak toki ye mi bana yaptırarak daire sahibi oluyorlar!! Bu sizleri rahatsız etmiyormu cengiz bey kardeşim…

  Aykut09 Kasım 2013 / 21:14 Cevapla

  Cengiz bey, ben çalmaktan çırpmaktan bahsetmedim. Üniversitee alanı içerisine dikilen özel mülkiyetten bahsettim. Sormuş olduğum sorular ve yapmış olduğum yorum gayet açık. Özcan bey cevap veremiyorda size mi cevap verdiriyor. Yada siz onun avukatımısınız. Susup susmama hakkımı sana sorarak kullanmayacağımı pekala sizde biliyorsunuz. Özel mülkiyette Özcan beyinde dairesi varsa tabiki söyleyeceklerimiz de olacak burada!!! m2 si 40-50 Tl den kamulaştırılan ünv. alanındaki yerler eğer imara açılırsa kaç tl den satılır hiç düşündünüzmü? ve üniversiteye nasil bir kötülük yaptıklarını hiç düşündülermi? binlerce lira maaş alan öğretim üyeleridaire sahibi olabilmek için başka yer bulamıyorlarda, köylünün yerlerini ünv.ye aldırarak toki ye mi bana yaptırarak daire sahibi oluyorlar!! Bu sizleri rahatsız etmiyormu cengiz bey kardeşim

ergün hoca08 Kasım 2013 / 23:17 Cevapla

SAYIN BAŞKAN ADAYI BÜYÜKGENÇ’İN BU SÖLEDİKLERİNİN TAMAMEN ARKASINDAYIM. BU SÖYLEDİKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİNDEN ADIM GİBİ EMİNİM. KARABÜKÜMÜZE BÖYLE GENÇLERE İHTİYACI VAR VE BU GENÇDE ÖZCAN BÜYÜKGENÇ OLACAKTIR. ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ İÇİN VE KARABÜK İÇİN ÇOK GÜZEL PROJELERİ OLDUĞUNU BİLİYORUM. SEVGİLİ BAŞKAN ADAYI ARKANDAYIZ VE SENİ SEVİYORUZ. ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.

semih08 Kasım 2013 / 22:11 Cevapla

Sayın ozgenc Karabük Üniversitesi nin gelişmedigini ifade etmissiniz madem kent konseyi baskanisiniz neden karabuk universitesinin sorunlarıni , bu yurt sorunlarini , bu kiralarin bu evlerin bu maliyetini bu cocuklarin bizim türkiyemizin cocuklari olduklarini ifade etmediniz hep ayni seyleri söylüyorsunuz ama projelerinizde hep universite var madem simdiye kadar son kademesine kadar neden kullanmadiniz hep ayni seyler …..

  özcan Büyükgenç08 Kasım 2013 / 23:23 Cevapla

  Sevgili Semih Kardeşim… ben hiç bir yerde hiç bir zaman Mensubu bulunduğum ve onurla gurula Beş yıldır Yönetici olarak görev yaptığım Karabük üniversitemizin gelişmediğini söylemedim ve söylememde. Bilakis Karabük Üniversitemiz Çok Hızlı büyümüştür, Kentimiz Üniversitemizin Büyüme hızına yetişememiştir… Bizim vurgu yaptığımız budur… Ayrıca Biz yıllardır hem üniversite yönetimi olarak hemde Karabük kent konseyi olarak Siz sevgili gençlerimizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını her ortamda söylüyoruz… Sizlerin sosyal ihtiyaçlarınızı, yurt ihtiyaçlarınızı ve diğer birçok ihtiyacınızı her platformda dillendirdik… İşte bunun için; bu bildiğimiz ve çözülmesini isteyipte çözülmeyen sorunları çözmek için Ak Partiden Karabük Belediye Başkanlığına Aday olduk… Kısacası Karanlığa küfretmedik ama sitemlerimiz oldu… artık sitemde etmeyelim ve karanlığı aydınlatmak için Mum olalım, ışık olalım dedik… Amacımız Kent ile üniversitemizi birleştirmektir. Amaçlerımızdan biri Karabükümüzü bir Eskişehir gibi yapmaktır. hatta ondan daha ileri seviyeye ulaştırmaktır. saygılarımla…

   semih08 Kasım 2013 / 23:51 Cevapla

   sayın özgenç sitem değil bunlar şahsınızada değil… ama bu öğrenci arkadaşların son dönemde Karabük’ü okumadan terketmeleri bizi üzüyor üniversite zamanla tercih edilmeyecek buna üzülüyoruz.. bu da bir kayıp…

   Aykut08 Kasım 2013 / 23:53 Cevapla

   Sayın Büyükgenç, üniversite gençliğinin yurt-konut sıkıntıları için mi aday oluyorsunuz? 2004-2007 yılları arasında bu şehirde Ak Partili bir belediye başkanı vardı. Üstelik 3 kasım 2002 tarihinden bu yana da Ak Parti hariç hiçbir parti milletvekili çıkartamadı. Bırakın milletvekilini neredeyse İl genel meclisi üyelerinin bile tamamını Ak parti çıkarttı diyebiliriz. Sadece 2009 da yol kazası diye tabir edilen bir Belediye Başkanlığı değişikliği oldu ki iyiki de olmuş. Yoksa Karabük’ümüzün bir 5 yılı daha ismi gibi kara yıllar olacaktı. 4,5 yıllık Rafet Vergili nin belediye yönetimini nasıl buluyorsunuz. Başarısız bulduğunuz kesin ki aday adayı oluyorsunuz. Peki hangi hizmetlerini başarısız buluyorsunuz, siz olsanız bu hizmetlerin yerine neler yapardınız? 8 yıldır Ak Parti hükümeti tarafından bitirilemeyen Yüzme Havuzu ile ilgili ne düşünüyorsunuz. 3,5 yıldır bitirilemeyen stadyum inşaatı ile ilgili ne düşünüyorsunuz. 4 yıla yakın bir süredir ihalesi oldu olacak, inşaatı başladı başlayacak, müteaahhidi kaçtı yenisi geldi vs. yılan hikayesine dönen bir emniyet müdürlüğü ne zaman bitecek? Ve son ama en çok merak ettiğim soruma geliyorum? Sayın Vergili nin üniversite alanı olarak imar planını uyguladığı koskoca arazinin tam ortasına Toki kanalı ile Üniversitenin ÖZEL MÜLKİYET sokmasını nasıl karşılıyorsunuz? Bu ÖZEL MÜLKİYE’te sizin de daireniz varmı? Saygılarımla….

   Aykut09 Kasım 2013 / 17:53 Cevapla

   Özcan bey, sorularım size çok zor gelmediyse sabırsızlıkla cevaplarınızı bekliyorum.

   Aykut10 Kasım 2013 / 11:38 Cevapla

   Sayın Büyükgenç, Üniversite alanı içindeki Toki konutlarında yani özel mülkiyet olarak düzenlediğiniz alanda sizinde daireniz olduğu iddia ediliyor. Bu doğrumudur?

    fırtına10 Kasım 2013 / 22:47 Cevapla

    özcan beyin evi olup olmadığı seni niye ilgilendiriyor yoksa ev mi alıvereceksin ne saçma soru

   Aykut10 Kasım 2013 / 19:01 Cevapla

   Özcan bey, sukut ikrardan gelirmiş. Cevap vermek istemediğinize göre iddiaları doğrumu kabul etmeliyiz???

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER