Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASINDA NELER OLUYOR?

ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASINDA NELER OLUYOR?
Bu haber 14 Temmuz 2020 - 17:47 'de eklendi. 5.088 kez görüntülendi.

Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci son aylarda baskı altında günler geçiriyor.

Özellikle sosyal medya üzerinden gerçek kişisel hesaplar ve sahte hesaplar üzerinden ağır eleştirilere ve hatta hakaretlere maruz kalan işçi lideri Değirmenci, bu hakaretler ve ağır eleştiriler karşısında ısrarla sessiz kalmayı tercih ediyor.

BİR SENDİKA GENEL BAŞKANINA BU KADAR HAKARET EDİLİR Mİ?

İskenderun ve Kocaeli menşeili sosyal medyalarda gerçek kişi ve sahte hesaplardan ağır eleştirilere, hatta hakaretlere maruz kalan Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, kendine edilen hakaretlerden adeta bıktı.

Hemen hemen her gün çeşitli iddialar ve söylemler altında ağır eleştiri ve hakaretlere uğrayan Sendika Genel Başkanı Değirmenci, uğradığı bu sanal saldırılar karşısında hukuksal süreç başlatıp, başlatmadığı ise tam bir muallak.

ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI VE YÖNETİMİ HAKKINDA CİDDİ YOLSUZLUK İDDİALARI

Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Merkez Yöneticilerinin İSDEMİR A.Ş’deki toplu iş sözleşmesinde işçilerin geriye dönük üç yıllık hakkının zayi edildiğini ve bunun karşılığında İSDEMİR A.Ş. Yönetimi tarafından sendikaya 17 Milyon TL yardım yapıldığı bir belge ile iddia ediliyor.

Öte yandan Ankara, Çukurambar’da yapılan Genel Merkez binasının yapımının maliyetinden Milyonlarca TL fazla gösterildiği ve yine bu paraların birilerinin cebine girdiği iddia ediliyor.

Yine İskenderun ve başka yerlerde yapılan sendika binalarında Genel Başkan Yunus Değirmenci’nin Kayseri’de kardeşine ait tuğla ve briket fabrikasından tuğla ve briketlerin alınarak, kilometrelerce uzaklara nakliye edildiği öne sürülüyor.

KARABÜK İLE İLGİLİ DE İLGİNÇ BİR İDDİA VAR

Sosyal Medya’da Fuat Kurtça isminde İskenderun’da yaşayan ve sendikacılar tarafından işten atıldığını iddia eden bir kişi, hemen hemen her gün Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı, Genel Merkez Yöneticileri ve çok sayıda şube başkanları ile yöneticileri hakkında çeşitli iddialarda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde bulunduğu iddialardan biri de, Karabük Şube Yöneticisi Kenan Yılmaz’ın, genel merkezdeki Karabük Şube Yönetimi ve temsilciler toplantısında Genel Başkan Değirmenci’ye adeta posta koyup toplantıyı terk ettiği yönünde oldu.

İskenderunlu Fuat Kurtça’nın bu iddiası Sendika Karabük Şubesinde bir hayli yankı buldu.

ESKİ GENEL BAŞKAN CENGİZ GÜL MÜCADELEYE BAŞLADI

Öz Çelik İş Sendikası Eski Genel Başkanlarından Cengiz Gül, son birkaç aydır açtığı Facebook hesabından yeni bir mücadelenin işaretlerini vermeye başladı.

Gül’ün çok yoğun kullandığı Facebook hesabından, çelik işçisinin hak ve menfaatleri üzerine sık sık yazılar yazıyor ve söz konusu yolsuzluk iddialarına değiniyor.

Cengiz Gül’ün sosyal medya üzerinden bir hareket başlatarak, genel başkanlık için süreç başlatması bekleniyor.

GENEL BAŞKAN “BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ”

Her taraftan adeta kuşatılan ve hakaretlerle üzerine varılmadığı gün olmayan Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, yoğun çalışmaların içinde “Biz işimize bakıyoruz. Üyelerimizin hak ve menfaatlerinden başka bir şey düşünmüyoruz” şeklinde mesaj veriyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
3 ADET YORUM YAPILDI
Fuat kurtça18 Temmuz 2020 / 12:23 Cevapla

Bu yunus isdemir örgütlenmesinde yani 2013 yılında başlayıp 2015 yılında biten Türk metal, çelik iş örgütlenmesinde İSDEMİRDE hiç bulunmadı. Demekki cengiz BAŞKANIN arkasından işler çeviriyormuş ki isdemire hiç gelmedi. Gören varsa söylesin. Bizler canımızı dişimize taktık.. Gece demedik, gündüz demedik ev ev, kapı kapı tek bir tane üye geri alabilmek için mücadele verdik. Ben şahsen bu mücadele içerinde iken sendikam tarafından ve mali sekreter bayram altunun talebi doğrultusunda (bunun yaşayan canlı şahidi ozaman ki isdemir insan kaynakları genel müdür muavini Hasan durgun).. Ekmeğimden edildim. O gün bugündür bunlarla alakalı eleştirim devam etmektedir. Kimse benden bunlara çiçek vermemi beklemesin. Ayrıca 2013 yılında bayram altun tarafından İŞVERENe 1250 kişilik çıkış listesi verildi. Size soruyorum sendikacı işten çıkarttırırmı.. Yakın bir zaman da genel merkeze yunusun yanına bizzat çıktım. Bugüne kadar yazdığım yazıların hiçbirine doğru dürüst cevap veremedi..1.8 MİLYONLUK arabayı neden ALDIĞINI açıklayamadı. Genel merkez binasından ceplerine indirdiği 14 milyonu açıklayamadı. İstanbul teknik AŞ de emekçilerden aldığı 4 milyonu açıklayamadı. İSDEMİRDE İŞÇİNİN 3 sene için satılmasına karşılık aldığı protokolü açıklayamadı. Daha ne yazayım size. İŞÇİYE ve önceki genel başkana kumpas kurmaları da cabası… Bayram altun OSMANİYE bölge Başkanını kullanarak şahsıma saldırı düzenletti… Çoluk çocuğum arabada iken arabam kurşunlandı.. Sırf niye… Kendilerini eleştiriyorum diye.. Geçtiğimiz günlerde yunus tarafından tutulan paralı tetikçiler tarafından bıçaklandımm.dizimin 1 karış üzerinden 6 dikiş atıldı… Bunuda 17.06. 2020 tarihinde genel merkeze gittiğimde yunusa bizzat gösterdim. Eserine bak dedim. Yani Karabük net haber.. Bunların her tarafı pislik. EMEKÇİYİ bunlardan kurtarmak benim boynumun borcu olsun.

Anonim15 Temmuz 2020 / 17:58 Cevapla

Hayatları işçiyi yemekle sömürmekle geçti.Şimdi yesinler birbirini.Kursaklarında kalsın. Iyi günleri olmadın. Bi H.F. Tankut daha senden mutlaka devlet hesap soracaktır. Koca kentin takımını ne hale getirdin ağa babalarınla. Sen ölemezsin.

Tamer Büyükpoyraz15 Temmuz 2020 / 09:56 Cevapla

Sayın Karabük net haber yetkilileri sadece bu kadar olsa iyi. Cengiz başkan zamanında başlatılan tofaş mücadelesinde yunus denen kripto genel başkan olunca tofaş işverenine resmi yazı yazarak bizim sizin işyerinizde sendikal çalışmamız yoktur demiş. Bunun sonucunda aylarca mücadele eden işçileri satmış. Bu yazı belge gösterilerek işten atılan yüzlerce işçi sendikal tazminat alamamıştır. Öyleki bu mücadelede işçiler canını bile çelik iş için ortaya koyarken satılınca günlerce şubeden çıkmamış genel merkez yöneticilerine ulaşmaya çalışmış biz burdayız siz nerdesiniz diye sosyal medyadan videolar atmıştır. Tofaş için bunu yapan bir sendika Bursa da başka bir yerde örgütlenme yapabilirmi. Ben bursa şubede yaklaşık 12 yıl çalıştım. Bu kripto yunus tarafından sorgusuz sualsiz hiçbir bahane gösterilmeden işten atıldım. Tabi öncesinde şube başkanı (Ali ihsan dal) hırsızlık yapıyor dedim. Belgelerini dahi o zaman genel sekreter olan bu kriptoya gönderdim. O kadarki bu adam dedim annesine aldığı peyniri zeytini bile bu sendikaya ödeniyor dedim. Ayrıca bu kripto darbe sonrası Cengiz Başkanın darbelere karşı duran herkesin yanında olacağız bu bağlamda chp nin mitinginde destek vereceğiz. Bildirisini yayınladım diye bağırdı çağırdı bi saat. Sonra maysan mando işyerinde 500 çalışan işçinin 400 kişisi bu kriptoya karşı istifa etti o zaman bursada. Her türlü tehditine rağmen hiçbiri geri adım atmadı. Siz biliyormusunuz bu işçilerin hepsine 300 tl tutarında alışveriş çeki verildi sendika tarafından. Tabi bunu işveren veriyormuş gibi gösterdiler. Kripto yunus protesto edildi fabrikada. Bunlardan sonra Tm sendikası ile anlaştı ancak o zaman boşta kalan bu işçileri kimse üye almayınca geri döndüler. Sonra şube kongresinde kripto yunus hırsızı şube başkanlığında devam etmesine çok uğraştı ancak aday bile yapamadı. Onların karşısına çıkan arkadaşımıza delegelerin isimlerini telefonlarını dahi vermedi. Aday olursa işten attırılmakla tehdit edildi. Kongre akşamı otelde delegelerle görüşmesi engellenmeye çalışıldı. Salonda mikrofonu kesildi. Bütün bunlara rağmen ancak 11 oy farkla şube seçimini aldılar. Peki aday arkadaş ne oldu. Tabiki işten atıldı. Ancak o arkadaş uzun mahkemelerin sonucu işyerinden atılmasının sebebinin sendika tarafından gerçekleştirildiği kararını kazandı. Buna ben kripto dedim hep cevap vermiyo. Birde siz sorarmışsınız “Yurtdışında toplanan paraları kayseride fetö mensuplarına biz dağıtıyorduk” dedimi Sorarmısınız “Kayseride fetö nün mütevelli heyetinde görev yaptım” dedimi demedi mi. Son olarak bi genel başkan yetkisi itiraza rağmen mahkeme tarafından bile sendikaya verilen bi işyerinde yetkiyi neyin karşılığı düşürür. Örnek bursada Selsa işyeri. Cengiz başkanın tofaş işçilerinin davalarından sendika avukatı ücretini karşılayacak iken baktıki büyük rant var onun içinmi avukatı ücretli hale getirdi. Yani her tarafı dökülen bu muhterem genel başkan bu ayıp ta yeter zaten.


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.