İNTERNETİ OLMAYAN KÖYDE ÖĞRENCİLER SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Karabük'ün Ovacık İlçesi, Kışla Köyünde aylardır internet bekleyen öğrenciler, online derslere katılamıyorlar.

Ovacık 18.12.2020, 14:03 18.12.2020, 15:00
2322
İNTERNETİ OLMAYAN KÖYDE ÖĞRENCİLER SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR
banner36

Karabük'ün Ovacık ilçesine bağlı Kışla Köyünde aylardır internet bağlanmasını bekleyen öğrenciler online derslere katılamadıklarından seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Ovacık'ın en büyük köyü olan ve eski adıyla Kışlapazarı olarak bilinen Kışla Köyünün Merkez Mahallesinde aylardır internet bağlantısı bulunmadığından dolayı öğrenciler sesini sosyal medyadan duyurmaya çalışıyorlar.

Kışla Merkez Mahallesinde yaşayan Hasan Par, sosyal medyadan kendisi ve çocukları aylardır internet bağlanmadığından bir video çekerek mağduriyetlerini anlatmaya çalıştılar. 

4 Mahalleden oluşan, 170 haneli Kışla Köyünde yaz aylarında nüfus Bin 500, kış aylarında ise 200 civarında bulunuyor. Ovacık'ın en büyük köyü olan Kışla Köyü Muhtarı Sıtkı Par "4-5 aydır köyümüzün Merkez Mahallesinde oturan vatandaşlarımız internet talebi bir türlü karşılanamadı. İnternet kablolarını taşıyan direklerin yer yer devrildiğini ve internet bağlantısında sıkıntı yaşadığımızı Valiliğimize bir yazı ile bildirmiştim ve Türk Telekom'dan bir ekip 3 ay önce geldi. İnternet olmayan mahallemizde 8 haneye yakın ev abone oldu ama 7-8 aydır internet bir türlü bağlanmadı. Başta uzaktan eğitim gören çocuklarımız çok mağdur." diye konuştu.

Uzaktan eğitim gören Hasan Par'ın çocukları ve kendisi ise çektiği videoda, tüm müracaatları yaptıkları halde 8 aydır internet bağlatamadıklarını, çocuklarının uzaktan eğitimde mağduriyet yaşadıklarını anlattı.

Derslere katılamayan Par'ın çocukları ise arkadaşları gibi internet üzerinden uzaktan eğitim göremediklerini belirterek "derslere hiç katılamıyoruz, öğretmenin verdiği dersleri yapamıyoruz." şeklinde mağduriyetlerini dile getirdiler.

Öte yandan, Ovacık'ın Kışla Köyündeki intrente mağduriyeti ile ilgili AK Parti Milletvekili Niyazi Güneş'in konuya el attığı ve mağduriyetin en kısa sürede giderileceği öğrenildi.

Yorumlar (2)
Doğru mu 1 yıl önce
Zaten bu köyde telefonlarda tam çekmiyor vodefone belli bölgelere Türk Telekom hiç çekmiyor internet de aynı şekilde Ovacık ilçesinin en büyük köyü fakat yazın çok büyük su sıkıntısı var umarım yetkili merciler bu köyün sorunlarına çözüm olabilir
Hasan Bilgücü 1 yıl önce
Kışla köyü diye haber yapıldı.
Görselde koltuk köyümüzün resmi var. Olsun komşu komşunun derdine hem hâl olmuş
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74