Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

NAMAL’DAN ŞOK AÇIKLAMA..!

NAMAL’DAN ŞOK AÇIKLAMA..!
Bu haber 14 Nisan 2014 - 18:28 'de eklendi. 18 kez görüntülendi.

KARABÜK TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL “KARDEMİR YÖNETİMİ’NİN FİLYOS LİMANINA FABRİKA YAPMAK İÇİN ÖMÜRLERİ YETER Mİ?”

 

“KARDEMİR İLE İDARİ NOKTADA SIKINTILARIMIZ VAR”

 

SEDAT NAMAL’IN BU AÇIKLAMALARI KARABÜK’TE ÇOK KONUŞULACAK

 

namal-gundem

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal, heyet olarak gittikleri Amerika gezisinden sonra bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda gündemi işgal eden konulara açıklık getiren Namal, Karabük’te son zamanlarda bazı konularda ortaya atılan söylemlere “Karabük’te kim ne konuştuğunu biliyor, duyuyor, ama anlaşılmıyor” dedi.

Kardemir ile Karabük Belediyesi arasında yaşanan Kent Meydanı konusundaki gelişmelerle ilgili soruyu ise Namal “Müdahil olmamız doğru değil” diye yanıtlarken, Filyos limanı ile ilgili yaptığı açıklamada da “Projeyi yakından takip ediyoruz” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal düzenlendiği basın toplantısında Amerika Gezisi başta olmak üzere, Filyos Liman Projesi, TOBB tarafından OSB’ye yaptırılan Meslek Lisesi, Ticaret ve Sanayi Odası Binasının yapımı ile ilgili konulara değindi.

Güncel konulara ilişkin sorulara da yanıt veren Namal, konuşmasının bazı bölümlerinde ise Kardemir yönetimine göndermelerde bulundu.

Karabük TSO Başkanı Namal, Amerika Birleşik Devletleri gezisinin verimli ve ufku açan nitelikte bir gezi olduğunu, Dünyayı yöneten bir ülkenin, dünyayı nasıl yönettiğini yakından görmek ve tanımak fırsatı bulduklarını söyledi.

Türkiye’nin Fas’tan sonra en fazla Amerika Birleşik Devletlerine ithalat ve ihracat gerçekleştirdiğini ifade eden Namal “Türkiye ve dünyadaki 186 ülkede her gün gündem olan tek ülke Amerika. Ayrıca, Dünya’yı yöneten ülke Amerika. Diğer yandan Türkiye’nin Fas’tan sonra en fazla ithalat ve ihracat yaptığımız ülke de yine Amerika. Amerika ‘da Ticaret ve Sanayi odalarını, ataşeliklerini ziyaret ettik. İş görüşmelerinde bulunduk. Oradaki odaların yönetim şekilleri ile ilgili de bilgi sahibi olduk. Tabi bu ziyaret en çok Meclis üyesi olan iş adamlarımız adına çok olumlu oldu. Ticaretlerini nasıl daha çok geliştirebilirler konusunda bilgi edinmiş oldular.” dedi.

20140414AW061863_02

TSO BİNASI OSB’YE YAPILMASI PLANLANIYOR

Ticaret ve Sanayi Odasının Organize Sanayi Bölgesine yapılacağını kaydeden Namal “Göreve geldiğimizde dört ana hedefimiz vardı. Bunlar Filyos Liman Projesi, Meslek Lisesi, Ticaret ve Sanayi Odası binası ile Lojistik Köy merkeziydi. Meslek lisesinin Hafriyat çalışmaları bitti. Önümüzdeki günlerde TOBB Başkanımıza giderek, ihale sürecinin hızlanması için gerekli çalışmaları başlatacağız. Bildiğiniz gibi TSO binası ile ilgili biz göreve gelmeden önce Öğlebeli Mahallesinde yapılması konusunda anlaşma yapılmıştı. 49 yıllığına verilmişti, ama buna sıcak bakılmadı. Maliyetleri de çok yüksekti. Hazine arazisi olan yer için, Milli Emlak 2 Milyon 800 Bin TL gibi bir bedel talep etti bizden. OSB girişinde 10 dönümlük bir arazimiz var. 150 bin TL gibi bir bedel tutuyor. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüzde yok. İkisini de buraya yapalım diye düşündük. İlk gelen tepkiler yüzde 80 olumlu. Olumsuz fikirler ise her gün bizimle işi olan vatandaşların gelip gitme sorunu. Bu konuda da merkezde bir şube ve elaman bırakarak esnafımızın günlük işlerini buradan yapacağız. Önümüzdeki günlerde 24 kurul üyesi ile TOBB yönetimi gelecek, şimdiden nerde ağırlayacağım diye düşünüyorum. Böyle bir binaya ihtiyaç var. Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan’a da söyledim, TSO noktasında yardımcı olun diye, Bu bina önümüzdeki 50 yılın binası olması lazım” dedi

FİLYOS LİMAN PROJESİNİ TAKİP EDİYORUZ

Filyos liman Projesini yakından takip ettiklerini, son olarak Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile görüşme yaptıklarını belirten Namal, Filyos Liman Projesi Alt Yapı Genel Müdür Yardımcısının Eskipazarlı bir hemşerimiz olduğunu ve bunun da bir avantaj olduğunu söyledi.

Filyos Liman Projesinin 2017 yılından önce faaliyete geçmesinin mümkün olmadığını, 140-150 milyon ödeneği bulunduğunu, yap-işlet-devret modeli ile yapılacağını ve burada Kardemir faktörünün de olacağını belirtirken “İdari noktada Kardemir ile sıcak ilişkimiz” yok diyerek de, Kardemir’e gönderme yaptı.

Kardemir’in Karabük’e can veren bir işletme olduğunu da belirten Namal “Gerekirse arkasında dururuz” dedi.

Liman işletmeciliği konusunda Kardemir’in gerekli hazırlığı yapması gerektiğini ve Kardemir’in alması noktasında da gerekenin yapılacağını söyledi.

KARDEMİR YÖNETİMİN ÖMRÜ YETER Mİ?

“Kardemir’in Filyos’a yapacağı Fabrikanın Karabük’e negatif yansıması olur mu?” Şeklindeki soruya, Namal “Karabük’te yap, gel yer verelim desek, yer yok. Negatif hiçbir yansıması olmaz. Kardemir’in böyle bir fabrika kurmasına yöneticilerinin görev süresi içinde gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğine bakmak lazım” diye yanıtladı.

Sedat Namal’ın “Kardemir Yönetiminin Filyos Liman bölgesine fabrikayı yapması için ömrü yeter mi?” şeklindeki açıklamasının da önümüzdeki günlerde Karabük’te bir hayli fazla konuşulacağı gözlemlenirken, Namal’ın böyle bir açıklama yapmasının altında neler olduğu da merak konusu haline geldi.

Haddehanelerin şehir dışına taşınması ile ilgili de Namal “İhtisas Sanayi Bölgesi oluşturulması yönünde daha önce bir talep olmuş. Ama Valiliğe gelen bir yazı ile bunun mümkün olmayacağı belirtilmiş. Bayır mahalledeki üç haddehane taşınıyor. TOKİ ile görüşme oldu. Ben katılamadım. İstişareler devam ediyor” dedi

HASTANENİN KAPANMASI

Bayır mahallede bulunan Karabük Devlet hastanesinin kapanmasına ilişkin soruyu ise Namal “Karabük’te kim ne konuştuğunu biliyor, duyuyor ama anlaşılmıyor. Şu andaki hastanenin fiziki şartları ne? Ne kadar elverişli? Yıkılsın mı? Yoksa bakım onarım mı yapılsın? Şimdiye kadar bu hastane binasına birçok kez bakım onarım yapıldı. Boyayı kazısan kaç kat boya çıkar altından. Bu bir milli servet. Artık siyaset bitmiştir. Hizmet zamanıdır. Siyasi yaygara yapmamak lazım” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
2 ADET YORUM YAPILDI
ersin7821 Nisan 2014 / 11:36 Cevapla

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI UZUN ZAMANDIR ESKİPAZAR İSMETPAŞA’DA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN KURULMASI NOKTASINDA GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR. FAKAT HİÇ KİMSEDEN OLUMLU VEYA OLUMSUZ GÜNDEM OLUŞMUYOR. BU YERİN STRATEJİK ÖNEMİ SORGULANMALI VE GÜNDEME GETİRİLMELİDİR. 1. NÜFUSU YOĞUN OLAN BÖLGELERE AÇIK PAZARLARA YAKIN YREDİR. 2. İSTANBUL, İZMİT, SAKARYA, DÜZCE, BOLU, SAMSUN. ERZURUM, İRAN TRANSİT YOLU ÜZERİNDEDİR. 3. AKTİF TREN YOLU HATTI ÜZERİNDEDİR. BU HAT YAPILACAK FİLYOS LİMANI VE KARDEMİR ÜZERİNDEN GEÇMEKTEDİR. YATIRIMLAR RAHATLIKLA LİMANA ULAŞABİLİR. 4. HAVA ALANI VS. YAPILARAK BÖLGEYE CİDDİ KATKI SAĞLAYABİLECEK DÜZ ARAZİLERE SAHİPTİR. BU HAVAALANI ÇERKEŞ, KARABÜK, GEREDE, ESKİPAZARA ÇOK YAKIN OALACAĞINDAN BU BÖLGEYE HİZMET EDECEKTİR. 5. İSTİHDAM OLUŞTURARAK, GÖÇÜ ÖNLEYEREK, CİDDİ NÜFUS ARTIŞLARINA NEDEN OLACAKTIR………………. PARTİZANLIK YAPMADAN BÜYÜKLERİMİZİN EL BİRLİĞİ İLE BU PROBLEMİ ÇÖZMESİ GEREKMEKTEDİR. SANAYİ BÖLGESİ YOK O YÜZDEN YATIRIMLARIMIZI İLİMİZE DEĞİL, ÇAYCUMA’YA YAPACAĞIZ DEMEK BÖLGEMİZİN İNSANLARINI RAHATSIZ ETMEKTEDİR. BU BÖLGEDEN KAZANANLARIN BU BÖLGEYE VEFA BORÇLARI VARDIR. GELECEK 5 YIL SONRA HAYALDİ GERÇEK OLDU DİYECEĞİMİZ GÜNLER GELİR İNŞALLAH.

hakan19 Nisan 2014 / 00:20 Cevapla

namal gündemde de kalmaya çalışıyor. haklı çünkü milletvekili adayı yüzde yüz bunlar normal şeyler siyasette kardemiri kullanıyor yarın ben yaptım veya ben demiştim deme şansı olacak bu karabükün hep böyle …………. böyle geldi böyle gider sayın namal başarılar…….


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.