Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

MHP’DEN SERT AÇIKLAMA

MHP’DEN SERT AÇIKLAMA
Bu haber 26 Kasım 2014 - 16:23 'de eklendi. 53 kez görüntülendi.

mhp-basin-toplant-1

 

MHP İL BAŞKANI VE MERKEZ İLÇE BAŞKANI BIÇAKLANAN ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTILAR

 

BURHANETTİN ARSLAN

 

“AKP İÇİNDE EŞKİYA UZANTILI KİŞİLER YUVALANMIŞTIR”

 

“BIÇAKLANAN ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERİN DAVASININ SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ”

 

MERKEZ İLÇE BAŞKANI SAMET SARITAŞ

 

“BU DÜNYANIN GEÇMİŞİ TUFAN, GELECEĞİ KIYAMETTİR. ARKADAŞLARIMIZIN KANI ASLA YERDE KALMAYACAKTIR”

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan ve Merkez İlçe Başkanı Samet Yalçın Sarıtaş bir basın toplantısı düzenleyerek, 24 Kasım Pazartesi günü Safranbolu’da üniversiteli öğrenciler arasında meydana gelen kavga ile ilgili açıklamalarda bulundular.

ARSLAN “AKP İÇİNDE EŞKİYA UZANTILARI YUVALANMIŞ”

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, 24 Kasım Pazartesi günü Safranbolu’da AKP’li öğrencileri ile Ülkücü öğrenciler arasında meydana gelen kavgada bir kişinin ağır, üç kişinin de yaralanmasına sebebiyet verenler ile ilgili “Ben bu olayı işleyenlere eşkıya diyorum” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Samet Yalçın Sarıtaş ile basın toplantısı düzenleyen MHP il Başkanı Burhanettin Arslan, Karabük kamuoyunun birinci ağızdan konuyu anlaması için böyle bir basın toplantısı düzenlemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Başkan Arslan, olayın meydana gelmesinden sonra AKP İl Başkanı Timurçin Saylar’ın telefonla kendisini aradığını belirterek şu açıklamada bulundu;

“24.11.2014 pazartesi günü saat 20:00 sıralarında AKP il Başkanı şahsımı arayarak, Karabük Üniversitesinde gençler arasında bir bıçaklama olayı olduğunu, AKP gençlik kollarından bir şahsın bizim gençlerden birini bıçakladığını, kendisinin böyle bir olayı asla tasvip etmediğini, eli bıçaklı bir sahsın bizim partide işi olmayacağını belirterek bu şahsın derhal yakalanıp ilgili mercilere teslimi için talimat verildiğini belirtti.

Ben bu aldığım haber üzerine hemen harekete geçerek teşkilatımı aradım. Aldığım bilgi üzerine Karabük Araştırma hastanesine gittim. Büyük bir kalabalık yüzüme bakarak arkadaşımızı bıçakladılar, can çekişiyor Başkanım ne yapmamız gerekiyor dediler bana. Orada bulunanları sakinleştirdim. Hastanın yanına gittim. Doktordan hastanın durumu hakkında bilgi aldım. Hastayı ameliyata alacaklarını halen hayati tehlikeyi atlatamadığını bildirdiler.

Dışarıda kalabalığın yanına giderek arkadaşları sakinleştirdim. Diğer üç gencin Safranbolu Emniyet Müdürlüğünde ifade verdiğini öğrendim. Arkadaşlarla bilgi almak için Safranbolu Emniyet Müdürlüğüne gittim.  Emniyet Müdüründen gerekli bilgileri aldım. Arkadaşlarımızın yaralı olduklarını, herhangi bir hayati tehlikesi olmadığını gördüm. Bıçaklama olayını gerçekleştiren öğrencileri sorguda tutulduklarını belirtti.

Hastalarımız hakkında bu bilgileri aldıktan sonra olayın oluş nedenlerini araştırdım. 4 arkadaşımız davet üzerine olayın gerçekleştiği Safranbolu Kütüphanesi önünde buluşuyorlar. Konuşma başladıktan bir iki dakika sonra daha önceden hazırlanmış 10-12 kişilik bir grup taş, sopa, bıçak ve çekiç ile saldırıya geçiyorlar. Ancak daha sonra öğreniyoruz ki bu gençleri çağıranlar, bir tuzak hazırladığı tenha bir yerde canlarına ve mallarına kast etmek üzere planladıkları, olay yerine vardıklarında, birisiyle konuşurken bir grup insan ani saldırısına uğradıkları bıçak, sopa, çekiç ve diğer öldürücü aletlerle 4 kişinin üzerine yürüdükleri tespit edilmiştir.

Bu olaylardan haberimiz yoktur diyen siyasi parti yetkilerinin, daha sonra elleriyle koymuş gibi, olaya karışanlardan üç kişiyi getirip emniyete teslim ettikleri öğrenildi.  Karabük insanının bugüne kadar kasten adam öldürme teşebbüsünde bulunduklarını görmedik ve duymadık Ancak bu olayda kendilerinin yapmadıklarını eşkıya uzantısı –öğrencilere-  gençlere yaptırmalarına çok manidardır. Karabük halkının bunu çok iyi analiz etmeleri lazımdır. Türkiye genelinde yapılan Milli servete zarar verme, Devlet malını yakıp yıkma politikalarının uzantıları bugün ilimizde de baş göstermeye başlamıştır. Mevcut iktidarın son mahalli seçimlerinde ilimizde almış olduğu mağlubiyetin bir tezahüratı olduğunu düşünüyorum. Birileri çıkıp %63 oyla seçilen Belediye Başkanını siz kim oluyorsunuz diye eleştirir halkı tanımazsa kişileri gittiği yerde Halkı ve Devleti hiçe sayarak bir parti mensuplarını devletin önüne çıkartırsa akıbetin bu olacağı düşünülmelidir”

BU OLAYI İŞLEYENLERE EŞKİYA DİYORUM

Yaşanan olayı anlatırken ağlamaklı olan MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, kendisinin bu olayı işleyenlere eşkıya dediğini belirterek  açıklamalarına şöyle devam etti;

“Hiç suçu olmayan bir insan iki üç tane kendini bilmez eşkıya tarafından ben bunlara eşkıya diyorum. Habersizce bıçaklanıyor ve ölüme terkediliyor. Bizim gençlerimiz, ülkücü arkadaşlarımız bir karınca ile bir insanın öldürülmesinin ne demek olduğunu çok iyi bilirler. İnsan öldürülmez, Allah’ın yarattığı canı ancak Allah alır. Bizim Müslümanlık anlayışımız budur. Biz bu bilinç ve şuurla yetiştik ama kendisini bununda ötesinde gören insanlar bu eli silahlı canileri, eşkıya uzantılarını nasıl kendi partilerine kayıt etmiş ve nasıl böyle bir hareketin içerisine sokmuşlar, Karabük halkı bunu çok iyi mütalaa etmesi lazım.

Uyanma zamanı gelmiştir. Anarşiyi ilimize çeken Devletin kurumlarını hiçe sayıp, parti organı gibi gören, hak, hukuk ve kanun tanımayan bu iktidarın foyaları ortaya çıkmaya başlamıştır. Bugüne kadar hiçbir parti baki olmadığı gibi bunların da zannediyorum son çırpınışlarıdır. Hak doğrudan yanadır. Artık bunlardan ders alma zamanıdır. Eli silahlı bıçaklı terör uzantısı kişilerle nasıl beraber oluruz?

Bugün ülkücü gençliği zapt ediyorsak bunların devlete, millete Bayrağa ve Dini terbiyeye saygısındandır. Ülkücü bir karınca öldürmekle bir insanı öldürmenin ne olduğunu iyi bilir. MHP bu ülkenin sigortasıdır. Lütfen sigortaların atmasına kimse kendini zorlamasın. Şuanda mala zarar verme kasten adamı öldürme suçundan gözaltına alınan öğrencilerin neden ve nasıl serbest bırakıldıklarının da takipçisi olacağız”

mhp-haber-yaziMERKEZ İLÇE BAŞKANI “ARKADAŞLARIMIZIN KANI ASLA YERDE KALMAYACAK”

MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın konu ile ilgili açıklamasından sonra bir açıklamada MHP Merkez İlçe Başkanı Samet Yalçın Sarıtaş yaptı.

Sarıtaş “Bizimde arkadaşlarımızdan dinlediğimize göre orada olayı yapanların sayısı daha fazla olmasına rağmen emniyet tarafından alınan dört kişi. Bu dört kişinin üniversite öğrencisi olduğu söyleniyor. Burada bulunan 10 veya 12 kişi var. Olaya girenlerin sayısı daha fazla. Emniyet sadece dört kişiyi göz altına alıyor. Ancak hastanede yatan yaralı arkadaşımızın fotoğraflardan tespit ettiğine göre Safranbolu AKP Gençlik Kolları Başkanının da o alanda olduğu söyleniyor. Emniyet mensupları tarafından göz altına alınanların yanında AKP il yöneticisi Serdar Dereli, ve AKP İl Gençli Kolları Başkanı da emniyette idi. Biz kendileri ile görüştüğümüz de, bu arkadaşların teşkilatımızla hiç alakası yok dediler. Güya olaya karışan dört arkadaşı kollarından tutarak emniyete getirmişler. Hani sizlerle bir alakası yoktu. Hani siz sahiplenmiyordunuz. Hani siz bilmiyordunuz. Bu olaya karışan daha fazla idi. Olay soruşturma aşamasında bunu adli mercilere bırakıyoruz. Muhtemelen o gizlenen diğer kişileri de bunlar biliyor. Çünkü bu iş organize bir iş. Fakat herkes şunu iyi bilmelidir ki, bu dünyanın geçmişi tufan, geleceği ise kıyamettir. Arkadaşlarımızın kanı asla yerde kalmayacaktır” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
34 ADET YORUM YAPILDI
Empati28 Kasım 2014 / 18:39 Cevapla

MHP liler önce konsey seçimi ile 100. yılda berberlik yapan birisinin ne ilgisi var onu açıklasınlar, öğrenciler arasında kavga deniliyor, adam 100. yılda kuaför ne işi var öğrencilerle. Sonra istenmeyen sonuçlar ve ak partiyi suçlayan il ve ilçe başkanı. siz nasıl siyasetçisiniz allah aşkına. sizin eski merkez ilçe başkanınız gözünün önünde ve eski yönetim kurulu üyeniz babası yaşındaki ak parti meclis üyesinin çenesini kırdı ve MHP parti binasında yakalandılar o zaman hiç bir ak partili MHP’de eşkiyalar var demedi. Münferit olaylar camiaları bağlamaz, hukuk işler. ne suç işleyen varsa cezasını alır. Ak partili meclis üyesi kaç gün mamayla beslendi ayıp yani. Olaya karışanların hiçbirisi ak partinin yönetiminde değil, olabilirdi de ak parti gereğini yapar istifasını alır. Toplumsal olay çıkmaması adına bu tür kışkırtıcı ve koskoca bir camiayı lekeleyici açıklama yapamazsın. Önce kendi yaptıklarını adama hatırlatırlar. Üniversitede konsey seçimlerin aday olanları zorla kantinlerde alıkoyan öğrencilerin oy kullanmasını engelleyen kim acaba. Cam köşkte oturan başkasına taş atamaz önce kendinize bakın. Yargılamada her şey çıkar telefon görüşmeleri kamera görüntüelri falan vardır suçu olan cezasını çeksin. Kavga kimseye bir şey kazandırmaz.

ŞEYHÜLİSLAM27 Kasım 2014 / 16:41 Cevapla

MHP RUMUZLU ARKADAŞ, YORUMUNUZDAN DOLAYI TEBRİK EDERİM. HÜRMETLER.

Mhp'li27 Kasım 2014 / 16:19 Cevapla

Bizim gençliğimiz akıllıdır. Haklı iken haksız duruma düşecek hiçbir işin içinde olmazlar. Ama kafama takılan birkaç şeyi de sormadan edemeyeceğim,

1. Kaçma şüphesi olmasına rağmen bu 4 eşkiya nasıl serbest bırakılıyor.

2. Akp yöneticisi Serdar Dereli ile Gençlik kolları başkanı Hakan Eren denen bu iki şahsın karakolda o gece ne işi var.

3. 4 eşkiyayı bu yöneticilerin teslim ettiği söyleniyor. Bu doğru ise bu yöneticiler Asayiş Berkemal mi?

4. Bu kişileri karakola biz getirmedik diyorlarsa bunu tesbit etmek çok basit. Tüm karakolların giriş-çıkışları ile karakol içlerinde bile kamera sistemleri mevcut. Bu kayıtların silinme şansı hiç ama hiç yok.

5-Bu tür bir olay doğu veya güneydoğunun herhangi bir ilinde Akp ile Bdp gençleri arasında yaşansa durum ne olurdu? Kim sükunete davet edebilirdi?

6. Üniversite öğretim üyeleri arasında bu siyasi oluşumlara destek veren öğretim görevlileri, dekanlar, rektör yardımcıları her kim varsa bunlar biran önce kendilerine çeki düzen vermelidir. Bir sözüm de Üniversitede ülkücüyüm diye geçinen ama her fırsatta birilerine takla atmakla meşgul olan öğretim üyelerine. Makam, mevki, sandalye, koltuk, masa için takla atan her kim var ise biz bunları birrr birrr biliyoruz. Gün gelir yüzünüze gerekenleri söylemesini de biliriz. Ya adam gibi ülkücüyüm diyeceksin, ya da ülkücülüğü ağzına almayacak ve takla atmaya devam edeceksin. O öğretim üyeleri kendilerini çok iyi biliyorlar. Boyundan büyük taklalar atıyorlar!!!!

Bu yazdıklarımdan Ülkücü gençlik intikam alsın şeklinde bir sonuç kimse çıkartmasın. Asla böyle birşeyi tasvip etmiyorum. Biz 12 eylül öncesini de yaşadık. O günleri unutmamız mümkün değil. Ammaaaa akp li yöneticiler de şunu çokk iyi bilsinler. Van dan buraya okumaya gelmiş bir kişi Karabük’ün çocuğunu bıçaklayacak ve siz bu bıçaklayan eşkiyaların arkasında duracaksınız. Kusura bakmayın size kimse saygı duymadığı gibi nefret uyandırırsınız. Unutmayın yarın aynı üniversite de sizin çocuklarınız da okuyacak.

  Haklıya Hakkı27 Kasım 2014 / 20:45 Cevapla

  Yazdıklarına katılıyorum arkadaş. Kim haklı dersen HAKKI Mhp’li rumuzlu arkadaşı haklı buldu.. Bu olay doğuda olsaydı iki günde 300-500 araç yakılır bir o kadar kamu binalarına zarar verilirdi. Ülkücü öğrencileri sükunetlerinden dolayı kutlarım. HAKLI kalabilmeleri için adaletin tecelli etmesini beklemeleri doğru olacaktır.

Yukardan Bakış27 Kasım 2014 / 16:05 Cevapla

hergün bu sitedeki yorumları takip edin sadece bunu söylüyorum az çok olayı çözmek üzereyiz.. bu olayı kimlerin yaptığını daha doğrusu kimlerin yaptırdığını.. hatta burda yazan yorumlarda 30 martla ilgili sıkıntısı olan arkadaşları falan biraz düşünün.. çözülmek üzere olay yakında açıklarız burdan tam olayı çözdüğümüz an. takipte kalın. o

ŞEYHÜLİSLAM27 Kasım 2014 / 15:45 Cevapla

FEDAİ SİZE YÜREKTEN KATILIYORUM ARKADAŞ. DİNİ, KENDİLERİNE PRİM YAPAN, BÖLÜCÜLERLE KOL KOLA GEZEN, KENDİ MENFAAT VE ÇIKARLARI UĞRUNA ÜLKESİNİ HİÇE SAYAN SATILMIŞLAR LA HİÇ Mİ HİÇ İŞİMİZ OLMAZ, ALLAHIMIZA ŞÜKÜR. BU ARADA SAMET BAŞKANA VE İL BAŞKANIMIZA SELAM OLSUN, DURUŞLARI KARABÜK’E ÖRNEK OLSUN. HÜRMETLER.

almila27 Kasım 2014 / 13:54 Cevapla

Cem kardeş sana ve burda yorum yapan cami duvarina iseyen akpkk lilara soruyorum madem ezersinizde olayin olduğu andan itibaren safranbolu ve karabük AKP teskilatlarinin kapisinda 24 saat halen daha polis niye nöbet bekliyor. bu olayda mağdur olan ülkücüler ama hic bir teskilatinin kapisi ne kapali nede polis bekliyor

yasin akça27 Kasım 2014 / 13:37 Cevapla

yorumları okuduğumda üzülmemek elde değil. Nerede hukuk devleti. sizler karşılıklı şiddet açıklamaları yaparken, 18-25 yaş arası gençlik bunu nereye yorabilir hiç düşündünüz mü? Bırakın bıçaklamayı, bir insan kavgaya karuşsa dahi ciddi cezalar almalı. Kİmse şu cennet vatanımda kavga etmeye dahi cesaret edememeli. Düşman mısınız siz, hepimiz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Devlet sermayenin istediği kanunları yapacağına bu tip insanlığa sığmaz girişimleri en şiddetli şekilde cezalandırsa bunların hiç biri olmaz. Üniversiteli gençliğe bakın, okumaya değil, vatana hizmete değil birbirlerini kesmeye mi gelmişler Karabüke. Bu niyetle gelenler defolup gitrsin. Olay araştırılsın, kız işi mi, alacak verecek işimi nedir? Her iki tarafında temiz olduğunu düşünmüyorum. Ne yaptıklarını çok iyi biliyorum çünkü. dava bunların neyine bunlar zevk sefa peşinde. Milleti birbirine düşürmeyin, Müslüman bölmez, birleştirir.

GERÇEK BİR YORUM27 Kasım 2014 / 13:07 Cevapla

hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Geçen dönem Ak Partili Belediye Meclis Üyesinin üstelik Valilik Binası içerisinde arkadan vurularak çenesi kırılıp 2,5 saatlik bir ameliyatla çenesine 8 santimlik platin konulmuştu.. O zaman ne olduysa şimdi de o olur, yani unutulur gider.. canı yananın canı yandığıyla kalır..herkes aklıselim düşünerek hareket etmeli..Karabük’e yakışmayacak hiç bir şeyin içerisinde olmayalım lütfen..büyükler demeçlerini daha sakin yapmalı.

Fedai27 Kasım 2014 / 12:20 Cevapla

Bu işin arkasında akpkk işbirliği vardır. Zaten Samed Başkanın basın açıklamasının satır arasında da bu bilgi vardır. Bu gerçek ortaya çıktığında Ak Sevdam Rumuzunu akpkk sevdam olarak değiştirmeyi unutma.

ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ27 Kasım 2014 / 11:57 Cevapla

SANIRIM BU OLAY TAM TERSİ OLSAYDI, KENDİNİ AK SAYAN KARALAR, KİM BİLİR ÜLKÜCÜ GENÇLERE NE İFTİRALAR VE HAKARETLERDE BULUNURLARDI. OZAN ARİF’İN DEDİĞİ GİBİ, BU GÜZEL MİLLETE KARA’YI AK DİYE YUTTURDUNUZ. AŞAĞIDA OLDUĞU GİBİ. HİÇ BİR GÜÇ VE KUVVET, FİTNE VE FESAT ÜLKÜCÜ GENÇLİĞİ SOKAKLARA DÖKEMEYECEKTİR. SAYGILARIMLA.

ŞEYHÜLİSLAM27 Kasım 2014 / 10:18 Cevapla

ŞEHİTLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK(MIŞ) :))) YORUMA DA BAK. HIRSIZLAR UTANMADAN SİYASET YAPIYOR, BİRDE MEYDANLARDA RABİA İŞARETİ YAPIP, MİLLETİN YÜZÜNE UTANMADAN BAKABİLİYORLAR. HEM DE BUNUN YANINDA BİRDE DİNİ ALET EDİYORLAR. EYYY YORUMCU BİRAZ SENDE DUYARLI OL DA HIRSIZLARI DA SORGULA. ELBETTE ADLİ MERCİLERE GÜVENİYORUZ. BURASI BİR HUKUK DEVLETİ. ASLINDA BEN BİR ŞEY SÖYLEYEYİM Mİ, ÖZELLİKLE DÜNKÜ VE BUGÜNKÜ YILMAZ ÖZDİL’İN YAZISI, BUGÜN, SÖZCÜ GAZETESİNİN KAPAĞI, ÜLKENİN NE HALDE OLDUĞUNU ÖZETLİYOR. AĞNADINMI SURETİ DEĞİŞMİŞ KÖYLÜ:)))))) HÜRMETLER.

DÖMÜRCÜ27 Kasım 2014 / 09:51 Cevapla

Eeee suçu birazda yaralanan gençlerde aramak lazım. 29 Martı 30 Marta bağlayan gece Karabük’ün tüm sokaklarını tutup, adamların kumanya dağıtmasına müsaade etmez, tüm kumanya arabalarını yakalarsanız böyle olur. Bu dantelli kefenliler Ülkücü Gençliği yıldıramayacak. Türk İslam davasına hizmete canımız pahasına devam edeceğiz. Ama kalleşçe pusulara karşı daha uyanık olmamız lazım gençler. Malum kalleşlik adamların fıtratında var.

Fedai27 Kasım 2014 / 09:12 Cevapla

Sevgili Yalam-Ak Sevdam. Adli makamlar gerekeni yapacaktır demişsin ya, yapmışlar zaten, Organize olarak adam öldürmeye teşebbüs etmiş eşkıyaları salıvermişler. Bu yapılanın kanundaki karşılığını bir araştır bir zahmet. Gerçi Ülkede ne kanun kaldı ne de hukuk. Hırsızları kollamak için basına yasak gelirse, teröristler barış elçisi, hainler mazlum olursa olacağı budur. Sen işine bak bu işlere de o güzel kafanı yorma, git rant peşinde mi koşuyon, hak etmediğin mevkilere gelmek için siyasi taklalar mı atıyon ne yapıyorsan o işleri yap, sizin uzmanlık alanınız onlar. Rumuzundaki A Adaletin A’sı unutma. Hani şu iğfal ettiğiniz adalet var ya işte o. Adaletin olmadığı yerde de nelerin olabileceğini kestirmek zor değil.

Ak Sevdam27 Kasım 2014 / 00:29 Cevapla

Kimse… Öyle yada böyle kan uzerinden siyaset yaparak ortalığı karıştırmaya kalkmasın. Olay ne kadar üzücü ise açıklama da o kadar vahimdir…

Mhp şehitlerimizin kanı uzerinden siyaset yapmayı adet edinmişti.. Şimdi de gençlerimizin kanı üzerinden siyaset yapmayı iş sanıyor…

Ne demek halen kanı yerde kalmayacak… Duyarlı olunuz arkadaşlar… Birazda kendinizi sorgulayın… Olayın detaylarını iyi araştırınız…

Adli makamlar gerekeni yapacaktır.. Birilerini ve Ak Partiyi suçlamaktan vazgeçin.

  bu böyle uzar giderde...27 Kasım 2014 / 08:52 Cevapla

  doğuda kürtler batıta suriyeliler bu nereye kadar; kendine gel türk milleti. Birbirine sahip cık yılanın başını küçükken ezmessen büyünce o seni yutar.

KARABÜKLÜ26 Kasım 2014 / 23:29 Cevapla

sayın başkan Karabüklü kimseyi öldürmez doğru ama siz Erzurumlusunuz bence karabük insanının kafasını da bozmayın kendi düşüncelerinize alet etmeyin!! işin nihayetinde kavga eden öğrencidir kendi çapınızda olmadık şeyleri gelişi güzel ortaya atmayın!! bir başkana yakışır şeklinde davranın çıkıp dağ başındaymış gibi tehditler savurmayın öğrencilere!! buna hakkınız yok, gençlerin kafasını çelip yanlış yolu göstermeyin!! bir il başkanına yakışacak bir şekilde davranın lütfen, sizin bu olaya böyle bakıp yorumlamanız daha çok kanın dökülmesine, daha çok insanın huzursuz olmasına ve bu olayların sürekli olarak devam etmesine denen oluyorsunuz, lütfen düşünerek konuşun, siz olayı kapatmaya değil gençleri daha çok hırçınlaştırıp bir birine düşürmeye çalışıyorsun!!

  Vatandaş27 Kasım 2014 / 06:27 Cevapla

  Erzurumlu mu imiş S. Sarıtaş?

  ilteriş27 Kasım 2014 / 07:04 Cevapla

  Ortada gelişigüzel ortaya atılan hiçbir şey yok mantıklı davranıp ta biraz olayları araştırırsanız göreceksiniz ki öğrenci dediğiniz şahıslar haplanıp hazır bir şekilde çekiç neşter bıçak vs. kullanarak bu saldırıyı yapmışlardır. Eğer öğrenci arıyorsak öğrenci ülkücülerdir ellerinde kalemden başka bir şey yokken bir anda neye uğradığını şaşırarak saldırının içinde bulmuşlardır kendilerini. Ülkücüler tarihin hiçbir bölümünde mağdur rolü oynamamıştır mağdur olduğu halde mağrurluğunu korumuşlardır. Eğer ortada bir kan dökülmüşse bunun hesabı elbette verilecektir. Adli makamlar gerekli cezayı vermezse bize kısas hakkı doğar. Sayın başkanımıza şöyle davranın böyle davranın demek kimsenin haddi değildir. Biz dünde olduğu gibi parayla veya zor kullanarak seçim almaya çalışmadık sizler gibi. İlahi adalet elbette tecelli edecektir Ve bu hesapta SORULACAKTIR!!!

Mehmet26 Kasım 2014 / 23:01 Cevapla

Ne oldu bu ak gençlikte bi yusuf yusuf havası seziyorum hayırdır. Bıçağı vururken iyiydi dimi. Samet başkan gereken açıklamayı gerektiği gibi yapmıştır. Herkes ayağını denk alsın bundan sonra.

almila26 Kasım 2014 / 22:29 Cevapla

Siyasetciye bakmış siyaseti 12 yıllik geçmişi olan bir partiden mi ögrenecez işinize bakın başkan kan yerde kalmayacak derken az bile söylemiş burada boşa konuşmyın şunu bilin sadece “cami duvarı na işediniz”

  cem27 Kasım 2014 / 10:49 Cevapla

  12 yıllık geçmişte 12 yıllık iktidar yatıyor 😀

   mehmet 7827 Kasım 2014 / 15:52 Cevapla

   12 yıllık geçmişinde 12 yıllık iktidarınız yatıyor ama yanında Soma, Ermenek madencileri, Habur rezaleti, miliyon dolarlık saatler, hırsızlıklar, rüşvetler, doğa talanı, fiyaskoya dönen dış ilişkiler, yakılan bayraklar, yıkılan Atatürk büstleri, memura atılan kazıklar, binlerce iş kazası ve sayamadığımız bir sürü kepazelik yatıyor.

SİYASETCİYE BAK26 Kasım 2014 / 22:01 Cevapla

OH NE ALA MEMLEKET. YİNE YANGINA KÖRÜKLE GİTMİŞ SAYIN MHP YETKİLİLERİ. UYGULANAN ŞİDDET NE KADAR YANLIŞSA “KANI YERDE KALMAYACAK” SÖYLEMLERİ BİR O KADAR YANLIŞ.

ak partili26 Kasım 2014 / 21:40 Cevapla

Cem arkadasın söylediği gibi 5000 evlerde o dönem olan olayda akp gneclık klları sagduyulu davrandı sımdı sagduyu sırası mhplı arkadaslarda…Karabukte huzursuzluk cıksın ıstemıyoruz..Genclerımızıın akplısı mhplısı olmaz hepınız bu ulkenın gencısınız..

murat26 Kasım 2014 / 21:27 Cevapla

öncelikle başkanım siz 12 dediniz sizden sonra konuşma yapan şahıs 7-8 diyor, öncelikle atacaksanız kendi aranızda atacağınız konu hakkında önceden oturup bir karara bağlanın. birde a.y evli olup iki çocugu var bu adamın üniversite seçiminde ne işi var kendısı esnaf olup 100.yılda berberlik yapmakta. zaten a.y isimli şahsın bu tür kavga darb tehtıt gibi olaylarda elebaşı olması bu olayda da masum olduğunu göstermiyecektır atalarımızın dedıgı gıbı ateş olmayan yerden duman cıkmaz. siz konuşmanızda eşkıyalıktan bahsettınız pekı sorarım size kanınız yerde kalmayacak ne demek? sayın başkanım siz yaralı arkadaşı hastanede gördüğümde içim sızladı dediniz annesi babası yok mu bunların dıyorsunuz ama kanını döküceğiniz kişilerin de annesı babası yok mudur ?

Ak Sevdam26 Kasım 2014 / 19:04 Cevapla

Yaralı kardrşimize acil şifalar dilerim…. Olmaması gereken bir olaydır.. kesinlikle karşıyım… Siyasi boyutu olarak degil insani boyutu olarak tasvip edilmeyecek bir durum..
Mhp once kendi kapısının önünü temizlesin… Kimseyi de eşkiyalıkla itham etmesin… Başkan gençleri galeyana getirip 12 Eylul öncesinde oldugu gibi iki gurubu karşı karşıya getirmeye çalışmayınız… İl başkanı 12 Eylül öncesini iyi bilen yaşayan birisi… Bu tur bir açıklama yapmasını kesinlikle tasvip etmiyorum..

Mhpli gençlerin seçim 30 Mart seçimlerinin oncesi gecesi kumanya dagıtıyorsunuz diye saldırdıkları Ak Parti seçim burolarına ellerinde sopalarla saldırı için yurudukleri zaman ve 5000 evlerde el ilanı dagıtan Ak Parti li gençlere saldıranlara karşı hiç sesi çıkmayan başkanlar bir anda aslan kesiliyorsunuz…. Lutfen sagduyulu hareket edelim açıklamalarınız da bu yonde olsun.. Elbette adli makamlar gereken soruşturmayı yapıp olayı aydınlayacaklardır…

cem26 Kasım 2014 / 17:52 Cevapla

Yerel seçimler öncesi 5000 evlerde gece el ilanı dağıtan AK Parti’li gençlere ülkücü gençler saldırdığında bu tarz açıklamalarını görememiştik sayın başkanların. Karakola gelip arkadaşlarını çıkartmaya çalıştıklarını ne çabuk unuttular. Ucuz siyaset yapmayın. İnternet sitelerinde, haberlerde ismimiz böyle dahi olsa duyuracağız diye sevinenler var içinizde. Kanları yerde kalmayacak ne demek sayın başkan. Lütfen çok saygıdeğer genel başkanınız gibi sağduyulu davranın. Eğer davranmayacaksanız da o koltuğu siyaset yapacaklara bırakın. Saygılar…

  mustafa26 Kasım 2014 / 20:04 Cevapla

  cem sana hayırdır cem bu kan kalmayacak yerde böle bi şerefsizliğe göz yumulmıycak öldürmye teşepbüs eden adamlar serbest bırakılıyorlar böle bi adalet mi varmış sen kimsinki senin cülmün neki sen bu işlere burnunu sokarsın kimsin sen masa üstünde oturup dedi kodu paylaşma burda salak salak seyler yazıp adamın canını sıkma şerefli ol dedi kodu yapma bu kan yerde kalmaz

   cem27 Kasım 2014 / 10:53 Cevapla

   Ben o gece oradaydım. Sen neredeydin ki konuşuyorsun boş boş… Bu arada cürmümü sorma altında kalır ezilirsin yazık olur…

almila26 Kasım 2014 / 17:37 Cevapla

Sayın başkanlar bu açıklamalarınız inşallah lafta kalmaz oy ve iktidar kaygısı yüzünden ses çıkarmıyoruz ama yeter artık bizim kardeşlerimiz ve şerefimiz iktidar olmaktan oy almaktan daha önemli

Buğrahan26 Kasım 2014 / 17:21 Cevapla

Kardeşlerimize çok geçmiş olsun

ŞEYHÜLİSLAM26 Kasım 2014 / 16:40 Cevapla

SAYIN İL BAŞKANININ VE MERKEZ İLÇE BAŞKANININ AÇIKLAMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. NE VAR Kİ ÜLKÜCÜLÜĞE DİL UZATAN, ONLARA ŞİDDET UYGULAYAN, HAKARET EDEN, ŞAHSİYETİ, KİMLİĞİ, KONUMU KİM OLURSA OLSUN; ONUN KİMLİĞİNDEN, DİNİNDEN, TÜRKLÜĞÜNDEN, VATAN SEVGİSİNDEN ŞÜPHE DUYARIZ. EN AĞIR TABİRLE BENİM NAZARIMDA BİR KAFİR’DİR. HÜRMETLER. BU ARADA YARALI OLAN ARKADAŞLARA ALLAH’DAN ŞİFA DİLERİZ.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.