Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

MEHMET ALİ ŞAHİN VE KARABÜK BASINI

MEHMET ALİ ŞAHİN VE KARABÜK BASINI
Bu haber 11 Şubat 2013 - 1:52 'de eklendi. 34 kez görüntülendi.

analiz11.02.2013

 

Geçtiğimiz Pazar günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve İl Başkanı Ömer Ayar’ın katılımı ile Karabük Medyası, kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi.

Bu tür toplantılar Karabük Basını ve kentimiz için bir hayli önemli.

Samimi bir ortamda geçiyor ve çok çeşitli konular ele alınıyor. Kentin tüm sorunları basın mensuplarının soruları ile konuşuluyor.

Mehmet Ali Şahin Karabük’ün önemli bir değeri. 2002 Yılından bu yana kurulan tüm hükümetlerin içinde önemli görevler almış, ülkedeki etkinliği yüksek bir isim.

Bu söylemlerimize karşın “Ne yapmış Karabük’e, ne hizmet vermiş” gibi ve buna benzer eleştirel düşünceleri bu yazıyı okurken kafalarından geçirenler vardır. Olacaktır da.

Konunun orasında değiliz…

Kahvaltılı sohbet toplantısının ilerleyen dakikalarında, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Çetinkaya elindeki cep telefonunu göstererek, Sayın Şahin’e“Sayın Başkanım, şu an toplantıyı BRTV olarak canlı veriyoruz ve asıl önemlisi internet üzerinden elimdeki cep telefonundan da bu yayını izleyebiliyoruz.” Diye konuştu.

Canlı yayın vermek önemli ama en önemlisi ise internet üzerinden basit bir akıllı telefon ile bu yayının mobil halde izlenebilmesi, yerel yayıncılık adına çok daha önemli.

Sayın Çetinkaya’nın bu konuşmasından sonra, kahvaltılı sohbet toplantısına katılan Karabük Medyasının temsilcilerine baktım ve dikkatimi bir şey çekti.

Öyle enteresan bir durum ki…

Karabük medyasının çarpıklığının ve içinde bulunduğu çelişkili durumunun adeta portresi görünüyordu.

Bir taraftan yerel bir TV kanalı canlı yayınını cep telefonundan izlenebildiğini aktarırken, diğer taraftan AK Parti hükümeti sayesinde her ay 10 Bin TL’ye yakın resmi ihale ilanı geliri elde eden 5 yerel gazetenin yalnızca bir imtiyaz sahibinin orada olduğunu gördüm.

Her gün sayfalarında ombudsmanlık yapmaya çalışan, akıllar dağıtan ve “hep benim dediğimi çıkıyor” diye ahkâm kesenler maalesef bu toplantıda yoktu.

5 günlük yerel gazeteden, tek bir gazetenin imtiyaz sahibinin o toplantıda yer alması, istisnalar kaideyi bozmaz, Karabük basının oturduğu yerden ahkâm kestiğini göstermiyor mu?

Karabük’te yayın yapan diğer iki yerel TV’nin de üst düzey yöneticileri yoktu.

Sayın Mehmet Ali Şahin’in katılımı ile gerçekleşen bu tür basın ile sohbet toplantıları seneden bir veya iki defa oluyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini 2002 yılından bu yana tek başına yöneten, AK Parti’nin iki numaralı ismi Karabük Basını ile Kahvaltılı toplantıda bir araya geliyor ve Karabük basının katılımı maalesef ortada.

Bu toplantıya katılımın, birilerine hoş görünme veya buna benzer bir atraksiyon olarak algılanmamalı. Basın olarak görevini yerine getirme şeklinde bakılmalıdır olaya.

Karabük Basının, görseli, işitsel ve yazılı basının tüm üst düzey yöneticileri bu toplantıya katılsaydı, Sayın Şahin’e kafalarındaki tüm soruları sorsaydı ve hatta varsa eleştirel yönde söylemlerinde de bulunsaydı, kötü mü olurdu.

Karabük Basını bu yönde ne yazık ki sınıfta kalmış bir talebe konumuna düşmüştür.

Adamın yüzüne yaşadığımız kent adına, Karabük adına olumlu, olumsuz konuşabiliyor musun..?

İşte önemli olan bu…

Sayın Mehmet Ali Şahin, Osman Kahveci ve AK Parti Karabük Yönetimi, Karabük basının bu tutumunu gözden geçirip, ilk önce kendilerindeki basın ile olan eksikliklerini bir masaya yatırmalı ve ondan sonra bir tespite varmalıdır.

Karabük’te iktidar ile basın arasındaki bu kopukluk, yine kente olumsuz olarak yansıyacaktır.

Basın halkın sesi, kulağı diyoruz ama iktidar temsilcileri karşısında halkın sesini kısıyor, kulağını kapatıyoruz.

Basın, halkın anayasal bir hakkı olan “Haber alma hakkını” yerine getiriyor ve bu sorumluluğunu da önemsemesi gerekir.

Bu ciddiyetsiz durumun biran önce ortadan kaldırılması ve tarafların kendine çeki düzen vermesi kanaatini taşıyoruz.

Kimse kusura bakmasın, bu da bizim öz eleştirimiz…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
17 ADET YORUM YAPILDI
mehmet03 Kasım 2013 / 23:49 Cevapla

ovacıkta hizmet yok, çalışma yok, köy oldu adeta. en başta su yok, millet mehmet ali şahin in kayınbiraderi iyi çalışır diye onu seçti oy verdi ama 5 yıl oldu hiç bir şey yok böyle giderse il gittiği gibi kendi memleketi bile tehlikede

mehmet03 Kasım 2013 / 23:45 Cevapla

SAYIN BAŞKAYA OVACIKTA SU YOK VEKİLİN MEMLEKETİ BU KONUYU NİYE İŞLEMİYORSUNUZ

ismet k13 Şubat 2013 / 21:28 Cevapla

AKP Karabük te basından kopuk vaziyette işliyor. Son olay bunu açıkca ortaya çıkartmıştır. Basınla ilişkileri zayıf olan bir yönetimin seçimlerde kim başarılı olabileceğini söyleyebilir. AKP basın ile olan ilişkilerini gözden geçirmeli, bu konuda girişimlerde bulunmalı ve diyologlarını artırarak, basınla sıkı ilişkiler kurulmalıdır. Basın olmadan derdini veya projelerini halka nasıl anlatabilir yada seçim çalışmalarını nasıl yürütebilir. AKP için basın ilişkileri önemli bir husus tedbir alarak bu konuya eğilmelidir. Yoksa önümüzdeki yerel seçimlerde başarı beklemek hayalcilik olur.

kel tepeli13 Şubat 2013 / 01:28 Cevapla

Basının ilgi göstermemesi çok yanlış. AKP’ye karşı bir tutumu varsa, bunu oraya gelerek dile getirmeli ve orada muhattaplarıyla konuşarak anlatmalıdır. Gitmeyerek tepki vermek yerine, giderek tepkisini ve eksiklikleri orada belirtmeleri lazım

200 evler13 Şubat 2013 / 00:08 Cevapla

il başkanı zayıf kalıyor. merkez ilçe ve ilçe başkanlarıda gözden geçirilmeli.

emekli12 Şubat 2013 / 23:31 Cevapla

Karabükte artık AKP eskisi kadar güçlü değil. Karabükte kan kaybı sürüyor. Eski günlerini arar hale geldi. Karabükte artık istedikleri ortamı bulamıyorlar. Seçimlerde işleri iyice zor gözüküyor. Diğer partilerin güçlü adaylarla bu fırsatı değerlendirmesi lazım.

ziya12 Şubat 2013 / 20:50 Cevapla

Karabük akp yöneticileri, kendilerini gazeteci olsun, halk olsun, bartın valisi gibi gördüklerinden! gazeteci ve halk tarafından bu yüzden ilgisini kaybetmiştir!!

karabüklü12 Şubat 2013 / 16:42 Cevapla

VAH AKP VAH. DÖRT TANE GAZETECİYİ TOPLAYAMAYACAK HALE DÜŞMÜŞ ARTIK. ARTIK ÖNEMİNİ VE POPÜLARİTESİNİ YİTİRDİ. ESKİ İLGİ YOK.

kenan12 Şubat 2013 / 15:50 Cevapla

AKP’yi Karabük il yönetimi iyice zayıflattı, ne hale düşürdü bir bakın. Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Millet Vekili gelmiş basın bile ilgi göstermiyor. Bunun sebebi çok açık ortadadır. Kurulan yönetimler çok zayıf. AKP’yi ne hale düşürdüler, eskiden AKP deyince büyük ilgi görürdü. Artık basın bile gelmiyorsa, yolun sonu gözükmüş demektir.

akp düşüşte12 Şubat 2013 / 13:14 Cevapla

AKP nin basın ayağı kimse sınıfta kalmıştır. M Ali Şahin burda ilgi gösterilmeyen siyasetçi durumuna düşürülmüştür. AKP bu eksik yönünü tamir ederek seçimlere hazırlanmalıdır. Yöneticilerini basınla ve halkla daha çok ilişkisi olan kişilerden seçmelidir.

  ESNAF12 Şubat 2013 / 15:34 Cevapla

  SAYIN VEKİLİM ARTIK İLGİ GÖRMÜYORSUNUZ DEMEK Kİ… BU YÖNETİMİN SUÇUMU? AKP BASINLA İLİŞKİ KURAMIYOR MU? AKP’NİN GENEL POLİTİKALARINDAN MI KAYNAKLANIYOR? YOKSA ARTIK İNSANLAR AYNI SİYASİLERDEN SIKILDI MI?

ali12 Şubat 2013 / 12:46 Cevapla

BASINDAN SORUMLU YÖNETİCİ KİMSE BUNUN HESABI SORULMALIDIR. M ALİ ŞAHİN BEN BASINLA SOHBET EDECEM DİYECEK, SEN KARABÜK BASININI ORAYA TOPLAYACAK AĞIRLIĞIN VE DİYOLOGLARIN YOKSA YAPMAYACAKSIN BU GÖREVİ. ETİKET VE REKLAM İÇİN YÖNETİCİ OLMASIN KARDEŞİM KİMSE.. AKP BU GİDİŞLE BU YÖNETİCİLERLE ANCAK KENDİ ÇALAR KENDİ OYNAR

küskün işçi12 Şubat 2013 / 01:34 Cevapla

siz ne kadar kalabalık olursanız olun ,ne kadar soru sorarsanız sorun m. ali şahinin söylemek istediğinin bir milim ötesinde bir cevap alamazsınız. biz alamadık tecrübe ile sabittir. sorduğun sorunun önemi yok onun ne demek istediği önemli . onu çözebiliyorsanız gazeteci veya basın çalışanı olursunuz.

Pazartesi11 Şubat 2013 / 11:08 Cevapla

Sayın Başkaya,
Eleştirinizi çok yerinde buluyorum. Siyasetin Ağabeyi tüm basını davet ediyor, kendini basının ağabeyi görenler icabet etmiyor… Güzel bir tespit olmuş.
Ama yazının sonuna doğru söylediğiniz “Basın halkın sesi, kulağı diyoruz ama iktidar temsilcileri karşısında halkın sesini kısıyor, kulağını kapatıyoruz.” cümlesinde basının kendi ilgisizliğinden ziyade sanki farklı bir anlam çıkmış. Sanırım sözünü ettiğiniz bu olmasa gerek.

sadullah ulusoy11 Şubat 2013 / 09:40 Cevapla

tebrikler ergün, iyi bir konuya parmak basmışsın. bunlardan ne köy olur ne kasaba…

sadık11 Şubat 2013 / 06:48 Cevapla

akp karabük il yönetiminin basını toplamaya gücü yetmez. çünkü zayıf bir yönetim. m ali şahin basınla buluşuyor ama gazete sahipleri bile gelmiyor. bu suç yönetimin ve en başta basınla alakalı kimler varsa yönetimde onların suçu. akp basından kopmuş vaziyette. karabükte sevilen ve sayılan kişilerden oluşturmak lazım basınla ilgili yöneticileri. demekki şu andakiler zayıf.

AKP Lİ11 Şubat 2013 / 03:51 Cevapla

BASINDAN SORUMLU YÖNETİCİSİ KİMSE AKP NİN, BU ONUN KARABÜK BASINIYLA NE KADAR YAKIN YADA UZAK OLDUĞUNU GÖSTERİR. GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜKÜN VEKİLİ GELMİŞ BASININ TAMAMINI ORAYA GETİREMİYORSAN, YAPMAYACAKSIN BU GÖREVİ. ETİKET İÇİN YÖNETİCİ OLUYOR MİLLET. AKP NİN KARABÜK BASININDAN UZAKLAŞMASININ KANITIDIR BU. KİMSE BU YÖNETİCİ ALIRSIN GÖREVDEN, YERİNE YAPABİLECEK KAPASİTEDEKİ BİRİNİ KOYORSIN. YADA BU KAFAYLA GİDERSEN SEÇİMLERDE SADECE SEYRE BAKARSIN.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.