YÜRÜYEN MERDİVENLER TEHLİKE SAÇIYOR

Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından üst geçitlere yaptırılan yürüyen merdivenler tehlike saçmaya başladı. Ya güvenli hale getirilsin, ya da kaldırılsın.

banner73
Manşet 10.03.2021, 16:50 10.03.2021, 16:59
3681
YÜRÜYEN MERDİVENLER TEHLİKE SAÇIYOR
banner36

Karabük Belediyesi tarafından 2013 yılında yapılarak, hizmete giren açık havadaki yürüyen merdivenler artık tehlike saçmaya başladı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin 2013 yılında Türkiye’de ilk ve görülmemiş bir proje olarak yapılan, Karabük çarşı merkezinde ve şehirler arası otobüs terminalinin üst geçidine yapılan yürüyen merdivenler halka hizmetten öte, artık tehlike saçmaya başladı.

Yenişehir bölgesinde, saat kulesinin altındaki merdivenlere, şehir içi dolmuş duraklarına inen üst geçide ve yine şehirler arası otobüs terminalinin önündeki üst geçide yapılan yürüyen merdivenler açık havada, yağışa ve tüm dış etkenlere maruz kaldığından dolayı vatandaşların kullanımında tehlikeli bir hal almaya başladı.

2019 Nisan ayında Şehirlerarası otobüs terminalinin önündeki üst geçitte bulunan yürüyen merdivenlerde yaşanan ilk olayda, Karabük Üniversitesinde görevli bir öğretim üyesi kadın ayak parmaklarını kaptırmış ve bazı ayak parmakları kopmuştu.

Dün de dolmuş duraklarındaki üst geçitte bulunan yürüyen merdivenlerde bacağını ve kolunu kaptıran 4 yaşındaki minik Tayfun ölümden döndü.

Başkan Rafet Vergili’nin köprüler, mahalle asansörleri gibi ülke genelinde pek görülmemiş olan bu açık hava yürüyen merdivenlerin halkın kullanımından ya kaldırılması, ya da  son derece güvenli ve hiçbir tehlike oluşturmayacak şekilde yeniden yapılması gerektiğini konunun uzmanları ifade ediyor.

2019’da yaşanan kadının ayak parmaklarının kopması ile sonuçlanan yürüyen merdiven kazasından sonra, dün yaşanan 4 yaşındaki çocuğun bacağını ve kolunu yürüyen merdivenlere kaptırması ve ölümden dönmesi ile vatandaşlar “daha ne bekleniyor?” sorusunu sormaya başladılar.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye seslenen vatandaşlar “Sayın başkanın güzel ve görülmemiş bir proje olarak hizmete soktuğu bu yürüyen merdivenler artık hiç güvenli değil. Kulanım sırasında en ufak bir dikkatsizlik sonucu, ölümlü veya uzuv kopması ile sonuçlanacak kazalar her an yaşanabilir. Bu yürüyen merdivenler insanlar için artık hiç güvenli değil. Ya yürüyen merdivenlerin tam güvenli hale getirilmesi, ya da kaldırılması gerekiyor” şeklinde düşüncelerini ifade ediyorlar.

   

Yorumlar (8)
Kemal 1 ay önce
Karabükte Ak parti kazansaydı bunlar olmayacaktı. Mhp belediyesi hiç iş yapmadı ve halkı kandırdı
Salim Türk 1 ay önce
Yolların hali ne olacak, yağmur suyu suyu hattı denildi heryer kazıldı öylece perişan halde bırakıldı, 200 evlerin keyfi yerinde başkan oraya bakıyor sıkıntı yok. 100. Yıl'ı bi geziverin sayın başkan. rezillği bi görün , belediyenin asfalt atmaya gücü yoksa bu işlere girmesin. Muhite göre, adama göre yol yapılmaz. Biz ailecek 2 dönem Sayın başkana oy verdik ama birdaha asla. İnanmayan gelsin vaziyete bi baksın. Araçlara yazık vAllahi yazık
Adem.. 1 ay önce
Kuzeyin yıldızı canım... sadece orası değil.. yenişehire çikan saat kulesinin ordakikerde aynı.. yan tutma bantları çalışmıyor yaşlılar tutunmadan nasıl çıkacak en az benim önumde 3 ila 4 yaşlı düştü ve kafasını çarptı.. pazarlar arabeks satıcikarla dolu hala bagiran esnaf cok Para düştü abla.... kadın donup bakacak ya zabıta denetimi yok zabıtanın kendine hayri yok adamlar cahil kendi kızlarına kadınlarına da yapılıyor pazarcı esnafı acil egitilmeli... tek tip kıyafet tezgah arkasında sigara yasak olmalı BAĞIRMAK yasaklanmalı.. keçiören belediyesinden gidip turgut altınok dan gidip akıl alsınlar... fiyat tarifeleri ürünlerin üzerine kartona değil belediye logolu etiketlere yazılmalı ürün ahmete 5 TL mehmete 6 TL olmamalı... sayın başkan o yürüyen merdivenler hacı murat olmuş Çin malı zaten acil alman malı SCHLER ile hepsini değiştirin insanların can güvenliği yok çünkü...hepsini komple söküp alman mallarını takip uzeelerini estetik mimari bir projeyle kapatınız... Aydınlık evler tarafında yollar köstepek yuvası acil yamanmasi lütfen....
Iftar Kara 1 ay önce
Üzeri açık olursa öyle olur acaba kapatmak hiç akıllarına gelmiyormus. Kaniliyazyon boruları deyistiriyorlar içinde taş toprağı bırakıp kapatiyirlar.ondan sonra sürekli tikaniyor. Onu yaparken elektrik kaplolarini kapatiyirlar. Bilmiyorum belediye de çalışan dolu ne iş yapıyorlar .Denetleme falan yok Sokaklar deseniz pislik içinde. Kara
Doruklara sevdalandım 1 ay önce
Belediyenin lüx merkezinde oturanlar yorum yapmaz beklemeyin )) ya dışarda durum nedir diye sorarsanız örnek veriyim ( bı kişinin elinde kazma ,kürek ...ve ona bakan 10 kişi hepsi amir vs ) durum bu merdivenlerin bakımı ile ilgili birim kimse işini yapmıyor kardeşim ..hangi parti gelirse gelsin farketmiyor ,ayrıca vergili ne yapsın elindeki mal bu
hüseyin 1 ay önce
Herkesin alkışla karşıladığı bu yürüyen merdivenlere en başından beri karşı oldum,halende karşıyım.Bırakın vatandaş yürüsün.Bu kazalar sakatlanmaya rağmen gene en hafifi Çin de meydana gelen kazada kadın paramparça oldu.İptal edin gitsin,vatandaşın sağlam kalması ve yürümesi daha iyidir.
mahmut 1 ay önce
baskan calısmıyor artık trafik nolcak duyun insanları
Ali 1 ay önce
İlk Yapıldığı yıllarda Öğlebeli nde yukarıda asansör bekleme kısmındaki parmaklıkları yazmıştım. Küçük çocuklar rahat arasından aşağıya düşebilir diye Belediyeden dönüş bile olmadı. Şu an nasıldır bilmiyorum.
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74