YILMAZ KARACA GÜVEN TAZELEDİ

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca'nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurul, yoğun katılımla yapıldı.

banner108
Manşet 23.10.2021, 20:21 23.10.2021, 20:44
1305
YILMAZ KARACA GÜVEN TAZELEDİ
banner36

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca'nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurul, yoğun katılımla yapıldı.

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. olağan genel kurul, delegelerin yoğun katılımıyla pandemi kurallarına riayet edilerek gerçekleştirildi.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Hedef Resort Hotel’de 23 Ekim Cumartesi günü düzenlenen ve divan başkanlığını gazeteci Erdoğan Kahya’nın yaptığı TGF’nin Olağan Genel Kurulu’nda, delegelerin  açık oylamasıyla tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Yılmaz Karaca, yeniden 3. kez başkanlığa getirildi.

Başkan Karaca, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu genel kurulda Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Çakır, Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner ve otelin üst düzey yöneticisine günün anlam ve önemine binaen hediye verdi, hizmetlerinden dolayı otel çalışanlarına da teşekkür etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Mustafa İpek ve Eski Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Servet Sipahioğlu da genel kurula katıldı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ile bazı cemiyet başkanları ile delegeler, Karaca’ya hediye takdim etti.

Bu arada Karaca’nın okuduğu yönetim kurulu faaliyet raporunun yanı sıra sorumlular tarafından denetleme kurulu raporu, gelir-giderler ve tahmini bütçe ile müzakere konuşmaları, tüzük tadilatında yapılan bazı değişiklikler oy birliğiyle kabul edildi.

Divan Başkanı Kahya, TGF’ye üye cemiyetlerin yeni başkanlarını tanıtmak amacıyla ve başkanlığa seçilen Karaca’nın listesinde yer alanları anons ederek tanıttı, fotoğraflar çekildi.

ZGC BAŞKANI AKBIYIK YENİDEN TGF YÖNETİMİNDE

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık’ın, TGF Yönetim Kurulu’nda yer almasının yanı sıra beraberindeki delegelerde görevlendirildi.

ZGC ÜST KURUL DELEGELERİ DE TGF YÖNETİMİNDE 

ZGC Başkan Yardımcıları Seçkin Kırarslan TGF yedek yönetim kurulunda, Hakan Çavuşoğlu Yüksek İstişare Kurulu (YİK) ve Denetleme Kurulu yedek üyeliklerine, Orhan Akyüz ile TGF Üst Kurul Delegesi Meryem Demir’de YİK üyesi oldu.

Ayrıca Meryem Demir, genel kurulda 4 kişiden oluşan divanda da yer aldı.

Genel kurulda söz alanların konuşmalarını tamamlamalarının ardından açık oylamayla yapılan seçimde, TGF Genel Başkanı Karaca başkanlığındaki TGF Yönetim Kurulu, şöyle oluştu:

Cafer Esendemir, Bayram Ekici, Semra Şener, Sezai Matur, Cemal İncesoyluer, Rüstem Kaya Tepe, Derya Akbıyık, Levent Altun, İbrahim Akkaya, Necmi Işıksal, Mehmet Mücahit Ceylan, Süleyman Akbulut, Reşat Akar, İlker Ülker, Mehmet Aydın ve Ercihan Çakmak.

Yorumlar (0)
banner11
19
açık
banner17
banner18
banner39
banner74