VERGİLİ, KARABÜKLÜLERİN KARDEMİR'DEN BEKLENTİLERİNİ SIRALADI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, KARDEMİR A.Ş’nin yeni oluşan yönetim kurulu üyelerinden, Karabük halkının beklentileri adı altında bazı taleplerde bulundu.

Manşet 05.11.2020, 13:11 05.11.2020, 15:38
4393
VERGİLİ, KARABÜKLÜLERİN KARDEMİR'DEN BEKLENTİLERİNİ SIRALADI
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, KARDEMİR A.Ş’nin yeni oluşan yönetim kurulu üyelerinden, Karabük halkının beklentileri adı altında bazı taleplerde bulundu.

Başkan Vergili "Şehrimiz varoluşunu Demir Çelik İşletmelerinin kurulmasına borçludur. O nedenle Karabük’te yaşayan herkesin KARDEMİR’den beklentisi olmasından daha doğalı olamaz. Halkımızın KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyelerinden Beklentileri;" diyerek, şu maddeleri sıraladı. 

  • Tarikat, cemaat ilişkilerini KARDEMİR’e sokmayın. Gerçek liyakat sahiplerine görev verin. Personel alımlarında, yıllarca KARDEMİR’in her türlü çevresel etkilerine maruz kalmış Karabüklülere öncelik verilmelidir.
  • Sahte raporlara itibar etmeyiniz. Hazırlatılan sahte raporlarla kıyıma uğrayan arkadaşlara tekrar görev veriniz.
  • Bu şehrin kenara itilen yetişmiş insanlarını, siyaseten bir yere gelmiş insanlarla eşdeğer görmeyiniz.
  • KARDEMİR işçisine sahip çıkın. Çünkü KARDEMİR işçisi işletmenin zor zamanlarında ücretsiz izine çıkmış, ücret beklemeden çalışmış fedakâr insanlardır ve yine çalışır.
  • Zor günlerinde KARDEMİR’i destekleyen, yanında olan esnafa, küçük ve orta ölçekli sanayicilerimize sahip çıkın ve yan sanayi atölyelerini destekleyip atölyelerin gelişmesini sağlayın.
  • Şirketin zor zamanlarında KARDEMİR’i destekleyen haddecileri destekleyin, kütük demir verin. Özellikle pandemi sürecinde ortaya çıkan işsizliğin giderilmesine katkıda bulunacaktır.
  • Karabük ve KARDEMİR için hayati önem taşıyan FİLYOS Limanının KARDEMİR’e kazandırılması için çalışmalar yapın. Biz de şehir olarak yanınızda olacağız.
  • Gördüğüm kadarı ile yeni yönetim, bilgi ve donanımı KARDEMİR’i çok iyi yerlere taşıyacaktır.
  • Bu süre zarfında çevre yatırımlarını tamamlamanızı, cüruf sahasını şehir merkezinden kaldırmanızı ve şehirle tam entegrasyon içinde çalışmanızı, Cenab-ı Allah’tan Niyaz eder, görevlerinizde başarılar dilerim.

Yorumlar (8)
Ahmet canbay 1 yıl önce
Rafet başkanım bir zahmet organize sanayinin yollarına bir el atın karabuke yakışmıyor o yol hiç .saygılar.
naci 1 yıl önce
karabuksporu kurtarin belediye adini bile anmiyor karabuksporun sandikta bunun hesabi sorulur insAllah.ayrica sinama havuzlu bahce bircok atil tesisleri yeni yonetim faaliyete gecirebilir.belediye baskaninin istekleri bu olmamaliydi eksik talepler .
Harun karadaş 1 yıl önce
Sayın başkan siz de iş yerlerinize aynı şekilde alın bu bir. İkincisi ben bunu defalarca nurdan yazarken sayın site yönetimine bunları yazarken çıtı çıkmazdı. Tabi devir değişti yurt dışında eğitim ing eğitimi almış insanları bile 2 yıldır almayana ne denir ah ah yatacak yeri yok kimleri nereye almış baksınlar ne mezunu ne vasıfla çalıştırrılmıs baksınlar daha ne isim mi verelim
Hesap günü 1 yıl önce
O sahte raporlarla işten atilanlari,yine yanlış raporlarla haber yapan siz ne yapacaksınız acaba ?
Aydın Abi 1 yıl önce
Aydınlıkevler Mahallesinde basacak asfalt bulamıyoruz. Her taraf o kadar kötü. Kış geldi, çamurdan geçilmiyor. Baharda mı asfatlanacak ? Tüm okurlara saygılar sunarım, teşekkürler.
Adem 1 yıl önce
Evet cüruf sahasını acil şehir dışına taşıyınız...çevre dostu üretim yapınız...filtreleri çalıştıriniz...karabuk köyüne bakan cephenizle ankara yoluna bakan cephenizi guzellestiriniz ağaç dikimi çim alan tesisi gibi görsellikle göze hoş gözüken işler yapınız...
Karabük lü 1 yıl önce
Sayın Rafet Başbakanım sizden bir ricam imiz var Adatepe mahallesi hakkında düşüncelerinizi burası hakkında ne yapılacağı hususunda kentsel dönüşüm projesi nin ne zaman başlayarak yıllardır MADUR olan mahalle halkının çaresizliği ni çözüme kavuşturmak için ne yapmayı düşünüyorsunuz gerçekten yıllar geçmesine rağmen halen daha ne belediye tarafından nede malum mütaait tarafından ne de sizin tarafınızdan bu halka net bir açıklama veya bir gerçek ler söylenmiyor en ufak da Bir ilerleme kaydettilmedi şuana kadar bir zahmet bu kanayan yara ya bir ilaç olun bir ilgilenin sizin de burasi için güzel sözleriniz vardı mütaait e yerleri vermemiz için toplantılarda şimdi ne olur Belediye Başkanı olarak bu mahalle halkının çaresizliği için yardımcı olun ön ayak olun Bir açıklama yapın inanın kimse neler döndüğünü bilmiyor çeşitli bahanelerle bugüne gelindi Burası da Karabük ün bir mahallesi size oy veren insanlar var burda çözersiniz Başkan olarak siz çözersiniz yada bunca kişiyi mütaait in bahanelerine mahkum ederek bu çıkmaza devam edilir bir açıklama yapmak doğruları paylaşmak bizlere vatandaşa yardımcı olmak bu kadar zor olmamalı saygılar sunarım
Buğra deniz 1 yıl önce
Sayın başkan hep halkın sözüne kulak vereceğinize birazda belediye çalışanlarınin kulak verin nerde verdiğiniz sözler niye imzalamiyorsunuz sendika sözleşmesini habire uzatıp duruyorsunuz devlet yetki versin ben imzaların diyordunuz kuru lafla peynir gemisi yürümez sözünü tuttu nuz
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74