VERGİLİ "BİZİM DEVLETİMİZ TÜM SAVAŞ MAĞDURLARINA KUCAK AÇMAKTADIR"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 47 ülkenin üyesi olduğu Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi izleme toplantısında konuştu

Manşet 01.07.2022, 10:34 01.07.2022, 10:39
1038
VERGİLİ "BİZİM DEVLETİMİZ TÜM SAVAŞ MAĞDURLARINA KUCAK AÇMAKTADIR"
banner131
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 47 ülkenin üyesi olduğu Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin “İzleme Komitesi” toplantısında 'Belgrad, Sırbistan ve Diğer Bazı Belediyelerde ki Yerel Seçimlerin Gözlenmesi' oturumunda konuştu.

İzleme Komitesi’nin gündeminde yer alan Avrupa’da Yerel ve Bölgesel Demokrasi, Üye Devletler Tarafından Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartına Uyum, Yerel Seçimlerin Gözlenmesi, Yerel ve Bölgesel Düzeyde İnsan Hakları, Ukrayna’daki Belediyeler ve Bölgedeki Mevcut Durum başlığındaki konular tartışıldı.

Komitede, Çek Cumhuriyeti’nde Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, Belçika’da Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, İsveç’te Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, Danimarka’da Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın uygulanmasının izlenmesi, Moldova’da Yerel ve Bölgesel Demokrasinin durumu, Slovakya’da yerel ve bölgesel demokrasinin durumu, Arnavutluk’ta kısmi yerel seçimler hakkında bilgi raporu, Hollanda’daki belediye seçimleri hakkında rapor ve Belgrad, Sırbistan ve diğer bazı belediyelerdeki yerel seçimler hakkında raporlar görüşüldü.

Vergili, 'Belgrad, Sırbistan ve Diğer Bazı Belediyelerde ki Yerel Seçimlerin Gözlenmesi' oturumunda yaptığı konuşmasında; "Ukrayna'daki savaşa üzülüyoruz, Suriye'de ki savaşa üzülüyoruz, Irak'ta ki savaşa üzülüyoruz, Libya'da Filistinlilerin uğradığı zulme üzülüyoruz. Ülkemiz olarak tüm savaş mağdurlarına kucak açıyoruz. Şu anda Ukraynalı mülteci sayısı 50.000'leri buldu. Savaş başlamadan önce uzlaşmacı destekleri Ukrayna bulamadı ama şimdi desteklerden bahsediliyor. Şimdi ABD Başkanı bile Ukrayna'nın toprak kaybedebileceğinden bahsediyor.

Polonyalı Milletvekili Dominik Tarczyński'nin 'Bir tane Müslüman mülteci almadık. Bir tanesi bile Polonya'ya giremeyecek. 2 milyondan fazla Ukraynalı aldık ülkemize. Ama tek bir Müslümanı bile almayacağız, çünkü almayacağımıza söz verdik. Gurur duyuyorum' sözleri dahi Batı'nın İslam düşmanlığını kanıtlamıştır.

Bizim devletimiz tüm savaş mağdurlarına kucak açmaktadır, açmaya devam edecektir" dedi.


 

Yorumlar (8)
onuncuköyden 2 ay önce
Savaş Mağduru nerede başkan? Suriye'de savaş mı kaldı? Afganistan'da savaş mı var? yada Afrika ülkelerinde?? bu saçma politikanız yüzünden esas mağdurlar TC vatandaşları oldu. Ben evladım için birikim yapamaz iken bir vatandaş olarak ödediğim vergi ile X ülke vatandaşının doğum masrafını karşılıyorum? yada Ptt üzerinden maaş veriyorum. utanmadan konuşuyorsunuz.
enerji 2 ay önce
vergili bırak bu populist,beylik lafları.Devletimiz tabi ki güçlüdür,kudretlidir. Kadın,çocuk,yaşlı,engelli vs anlarım ama plajlarda nargile tüttürüp,kadınların-kızların gizli fotoğraflarını çeken,illegal işlere bulaşan,her akşam haber kanallarında olumsuz haberleriyle gündem olan,lokantaya girip ödeme yapmadan çıkan sonrada ona buna dayılanan,yol kesip millete posta koyan tosuncukları da bize madur diye yutturmayın,yemez.Zaten millette herşeyin farkında sandığı bekliyor.Milletvekili hayallerini başka bahara ertelersin.
vatandaş 2 ay önce
Rafet bey bırakın siz bu genel siyaseti Karabük'te sizin döneminizde yapılan ama çürüyen dökülen bozulan yerlere bakın ben size sayayım isterseniz sonra sırasıyla gidip bakarsınız; Kent Meydanı, Minibüs Durakları, Şirinevler Pazaryeri, 100. Yıl pazar yeri ve caminin orada bulunan dükkanlar, Asansörler, Yürüyen Merdivenler say say bitmez
Seçkin Korkmaz 2 ay önce
Bize Bolu belediye başkanı Tanju Özcan gibi başkan lazım...
ali cantez 2 ay önce
iyi güzelde türkiye savaşa girse kaç ülke bize kucak açar ? cevap sıfır !! hikaye anlatmauı bırakın... kucak açtıklarının içinde tecavüzcüler hırsızlar katillerde mevcut..bu arada siz evinizi mültecilere açtınız mı ? sembolikte olsa
Kemal 2 ay önce
Sayın vergili bizim vatandaşlarımızı da dùsunseniz biraz
Ülkücü 2 ay önce
Sayın başkan bu nasıl bir cümle anlayamadık hepiniz güvenle evlerinizde oturuyorsunuz Sokak çarşı pazar mülteci kaynıyor devlet kendi vatandaşına yardım yapmazken mülteci yardımı yapıyor ekonomik durum ortada ülkenin demografik yapısı bitmiş durumda bunun adı kardeşlik değildir
Türk 2 ay önce
Bu misafirlik cok fazla uzadi herkes evine baktik yeteri kadar fazlasiyla ama artik yeter.Magdur flan yok ne yedugu belirsiz insanlarla doldu güzelim ülkemde.
banner12
29
parçalı az bulutlu
banner125
banner18
banner74