VERGİLİ, AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNE ÇATTI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Partili Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan'ı isim vermeden eleştiren bir açıklama yaptı.

Manşet 23.02.2021, 13:44 23.02.2021, 13:51
2943
VERGİLİ, AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNE ÇATTI
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan’ı isim vermeden eleştiren bir açıklama yaptı.

Başkan Vergili, AK Partili Meclis Üyesi Atılkan’ı kast ederek; “Kendi kendine açıklama yapabiliyor ama kendi hür iradesi ile grup kararına uymadan oy kullanamıyor” dedi.

Başkan Vergili’nin açıklaması şöyle;

“Grup kararı dışında hür irade ve vicdani kanaatini oylamaya yansıtamayan bir Belediye Meclis üyesi açıklama yapıyor.

Defalarca, oy çokluğu önemli değil, önemli olan oybirliği ile kararların alınması diye ifade ettim.

TOKİ Konutlarından 109 daire alımı 04.12.2019 tarihinde ilk olarak meclise geldiği zaman AKP grubu tarafından uygun görülmediği için tarafımdan geri çekildi. Aynı önerge Ocak 2020 Meclisinden geçerek, Cumhurbaşkanlığından izin istendi ve gerekli izin verildi.

Kanyonpark’ın Safranbolu tarafına yapılacak yatırım ile ilgili 04.12.2019 tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında, AKP grubu 14 ret oyu verirken, Safranbolu’yu yöneten Millet İttifakının paydaşlarından biri olan İYİ Parti’nin dönemin İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Kenan Karabacak bey çekimser oy kullandı. Bu oylamada 11 MHP’li Meclis Üyesi ve 3 İYİ Partili Meclis Üyesi de evet oyu kullandı.

Bu konunun Belediye Meclisinden geçmesi için 16 kabul oyu gerekmekteydi. Tarafımın iki oy kullanması halinde kabul çıkacak oylamada; hem AKP’li üyelerin hem de Millet İttifakı mensubu bir partinin il başkanı meclis üyesinin çekimser oy kullanması nedeniyle iki oyun ahlaki olmayacağına karar verdim ve oy kullanmamayı tercih ettim. Benim için oybirliği önemli olduğu için kararımın yerinde ve isabetli olduğuna inanıyorum.

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan meclis üyesinin, havaalanı konusundaki meclis tutanağını da yayınlayıp takipçisiyiz demesi de daha isabetli olurdu.

Sayın Meclis Üyesinin meclis kararlarıyla kendine göre savunma yapması ne kadar doğrudur, takdir kamuoyunundur. Benim arzum belediye Meclis Üyelerinin her ne olursa olsun grup kararına uymaları değil, hür ve vicdani kanaatlerini kullanarak meclis kararlarına iştirak etmeleridir. Kendi Kendine açıklama yapan meclis üyeleri şu ana kadar kaç meclis toplantısında kendi iradeleriyle hareket etmiştir öncelikle onu sorgulasın, sonra da bizi sorgulasın.”

Yorumlar (9)
suat yıldız 3 ay önce
Onu bunu bıraksınlarda şu belediye meclis üyeleri şu karabükü bi gezseler ve o muhteşem yolları görseler, çukurlar olmuş 30 cm, bu vilayetin asansöre değil de yola ihtiyacı olduğunu anlasalar, Başkanın belki haberi yoktur ona da durumu anlatsalar, millet yollarda aracıyla gidemiyor deseler, nerde o günler nerdee....
Yılmaz ÜNLÜ 3 ay önce
Yollar yapılmya başlandı sıkınyı yok kısa zmandada biter.
Bir daha 3 ay önce
Herkes hür iradesini kullanacaksa "oy birliğine" merhaba ne gerek var. Oy çokluğu yetmez mi? Sizin oy birliği israrınız hür iradeye mani değil mi? Bana kalırsa siz hiç bir zaman taşın altına elinizi sokup sorumluluk almak istemiyorsunuz. Olası bir problemde "bak herkes oy verdi" zırhına sığınmak istiyorsunuz.
GEREKLİ 3 ay önce
Herkes hür iradesini kullanacaksa "oy birliğine" merhaba ne gerek var. Oy çokluğu yetmez mi? Sizin oy birliği israrınız hür iradeye mani değil mi? Bana kalırsa siz hiç bir zaman taşın altına elinizi sokup sorumluluk almak istemiyorsunuz. Olası bir problemde "bak herkes oy verdi" zırhına sığınmak istiyorsunuz.
Cem 3 ay önce
Vergili başarısızsın sen artık bırak git
bayramali 3 ay önce
Muzaffera,sanki bu kumaştan don çıkmaz,başka kapıya
Yenicelim 3 ay önce
Nerede başlandı , bizde bilelim, 5000 evler, sayın bakan açılışa geldi diye tedbiren asfaltlandı. Varsa bi çalışma adres veriniz
Karabük lü 3 ay önce
Sayın Başbakan ım ve sayın in meclis üyesi kardeşlerim lütfen artık şu Adatepe yani Dökecek mahallesi ni bir gezin Bir görün yılardır süre gelen çıkmazdan mağdur olan vatandaşlar i kurtarın herkes evine köyüne Bir kavuşsun artık Ne Belediye ilgileniyor ne Adnan Çebi yerler i alırken herkes tamam söyle İyi söyle güzel olacak diyor du neredeyse 5 seneyi geçti herkes in bir bahanesi bitmedi bir el atılsa Karabük te Yeni güzel bir yerleşim merkezi doğacaktır bu verane görünüm ortadan kalkacaktır yer ev sahipleri bir nefes alacaktır
osman 3 ay önce
ya şu vergiliyi konuşturuyorlar meydanı boş bırakıyorlar ya hayret. çıkıp da biri sen işini yap bırak ak partiyle uğraşmayı senden millet iş icraat bekliyor iki asansörlü merdiven yapmakla bu iş olmuyor demiyor da. bu sessizlik nedir böyle. ya lafa laf verip kendisini gündeme taşımak istemiyorlar ya da kimse kaale almıyor ama adam konuştukça konuşuyor... biraz olmuyor sn vergili. sen belediyeciliğini yani asıl işini yap onlarda işini yapsınlar.
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74