ÜNAL, KARABÜK'E YAPILAN YATIRIMLAR HAKKINDA KONUŞTU

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, TBMM’de yaptığı konuşmada kente yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Manşet 17.12.2020, 23:00 18.12.2020, 15:25
4464
ÜNAL, KARABÜK'E YAPILAN YATIRIMLAR HAKKINDA KONUŞTU
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, TBMM’de yaptığı konuşmada kente yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Milletvekili Ünal konuşmasında AK Parti’nin iktidara geldiğinde kapanmanın eşiğine gelen ve üretimi 1 milyon tondan 600 bin tonlara düşen Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri AŞ. (KARDEMİR)’e önemli katkılar sağladığını hatırlattı.

Ünal, KARDEMİR’in yıllık 2.5 milyon ton üretimiyle güvenle çalışan fabrika olarak ülke ekonomisine katkı da bulunduğunu belirterek, “2002 de battı bitti denilen fabrika ray, profil, tren tekeri gibi ürünleri de üreterek bugün dünyanın sekizinci, Avrupa’nın ise ikinci büyük çelik üreten fabrikası haline gelmiştir. Şüphesiz bu başarıda her Karabüklünün duası ve çalışan işçi arkadaşlarımızın alın teri vardır” dedi.

Karabük merkez ve ilçelerdeki 4 ve 6 yataklı odaları bulunan tüm hastaneleri modern, nitelikli 1 ve 2 yataklı banyolu ve tuvaletli odaları olan hastaneler olarak tamamını yenilediklerini dile getiren Ünal, “İl Sağlık Müdürlüğü binası, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 54 Ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Sağlık Ocakları, Sağlık Evleri ve Aile Sağlığı Merkezleri, yeni olarak ilimize kazandırılmıştır. 2002 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 2 iken bugün 15, ambulans sayımız 2 iken bugün 40, nitelikli yatak sayısı 63 iken bugün 628, yoğunbakım yatak sayısı 32 iken bugün 130, uzman hekim sayısı 95 iken bugün 248 olmak üzere yüksek oranda artışlar gerçekleştirilmiştir. İki hastanemizin inşaatı devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Ünal, stadyum, Gençlik Merkezleri, Olimpik Yüzme Havuzu, Kayak Merkezi, Sporcu Kamp Eğitim Merkezi, Halı Sahalar, Spor Sahaları gibi öne çıkan yatırımlar olmak üzere kente ortalama 120 Milyon TL’lik yatırım kazandırıldığını açıkladı.

2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesi’nde tamamı yeni yapılan fakülte ve yüksekokul gibi 48 öğretim binalarında 9 bin 577’si yabancı öğrenci olmak üzere 47 bin 100 öğrencinin okuduğunu kaydeden Ünal, Karabük eğitim-öğretimde ön sıralarda yer alan bir şehirdir” diye konuştu.

2005 yılında başlayan KÖYDES Projesi ile kente 383 milyon ödenek geldiğini açıklayan Ünal, şu ifadelere yer verdi: “Bin 952 proje yapılmıştır. 2002 de gelen ödenekle kıyasladığımızda 15 yılda her yılın ortalamasının 24 katı fazla olmak üzere, yani 425 yılda gelecek ödenek 15 yılda gelmiştir. Güçlü Makina Parkına ve Asfalt Plantine kavuşan Özel İdaremiz, köylerimizin yollarına, içme sularına, atık sularına, köy konaklarına, sulama sularına ve köy içi parke çalışmalarına önem vermiştir.”

Ünal, 2003-2020 yılları arasında 2 milyar TL karayolları yatırımı yapıldığını, KARDEMİR Kavşağı ihalesinin de yapıldığını ve 64 milyon TL bedeli olduğunu belirtti.

Yorumlar (11)
Seyit 1 yıl önce
Yapılmayan yatırımlar ile ilgili konuşsa daha iyi olurdu. Devlet şimdi bakacak ki her şey yapılmış başka işe gerek yok.
Kayabaşıli 1 yıl önce
Sayın milletvekili Kardemir büyümesini anlatırken Kardemir den Karabük halkı nasil zehirlendiğinide biliyorsunuzdur Çelikhane ünitesinde potalardan ortaya çıkan zehirli gazlar duman is , kok bölümünde ki zehirli gazlar çevreye verdiği zarar haddi hesabı belli değil curuf rumba ünitesi kalkan tozlar filtreme neden yapılmıyor Kardemir de buna neden göz yumuluyor Kardemir işçi alımlarında akp kontenjan mi sağlanıyor buna karşılık
Songül 1 yıl önce
Karabük'e ne gibi yatırimlar yapılmış,bilen varsa açıklasın lütfen..
Eyüp 1 yıl önce
18 yıldır teşvik alamayan bir il ve 2 dönem belediye 4 dönemdir 2 veya 3 vekil çıkaran Parti'nin vekili konusuyo
Sami 1 yıl önce
18 yıl aynı hikaye,yol yaptık. Hastane yaptık. Asgari ücrete talim eden çalışan ünv.mz.issiz gençler.olene kadar 65 emekli yasası. Bitmeyen yalanlar.
Ali cantez 1 yıl önce
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Karabükteki 3 hastaneyi kapatıp 300 yataklı tek hastaneye mahkum etmek...akla ziyan...hele hele çocuk hastanesini kapatmak....evlere şenlik....şimdi 2 tane hastane yapıyorlarmış. ..biri Ovacık a 10 yataklı ☺...diğeri nereye bilmiyoruz ama çocuk hastanesi olmadığı kesin.....
alaattin 1 yıl önce
bunlardan bi cacık olmaz ancak kendilerini ağanaği işlerle uğraşmaktan kurusıkı atıyor
leo 1 yıl önce
İstanbul'da yaşıyorum, geçen gün memlekete ziyarete geldim, D.Ç kardemir trafik bölgenin orayı geçer geçmez soluma bir baktım gördüklerime inanamadım, Kardemirin dibine TOKİ evleri yapılmış. ŞOK oldum. Göz gözü görmüyor, her yer duman çöp kokusu ve Buraya bu TOKİ evleri hangi akıl mantıkla yapıldı hayretler içersindeyim. Buranın Belediye Başkanı, millet vekilleri, valisi hepsimi akıl tutulması yaşadı, Karabük İşçi kentine yapılmış çok büyük hayret olarak algılıyorum.
deepweb 1 yıl önce
Kuru sıkı
Mehmet 1 yıl önce
Kardemirin zon zamaninda 20 milyon veremeyen ozel sektore gecti diyenler kimlerdi kardemiri calistiranlara o gun laf edenler kimlerdi basarilarindan bahsediyorlar
Lazoğli 1 yıl önce
Karabük'e Devletin yaptıklarını görmeyenler, Bölgeci ve nankörlerdir.
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74