TİMURÇİN SAYLAR'DAN ÖZÜR AÇIKLAMASI

AK Parti Eski İl Başkanı Timurçin Saylar, Hilafet istemi ile ilgili paylaşımının yanlış anlaşıldığını belirterek, özür diledi.

banner108
Manşet 11.05.2021, 21:41 11.05.2021, 21:55
2057
TİMURÇİN SAYLAR'DAN ÖZÜR AÇIKLAMASI
banner36

AK Parti Karabük Eski İl Başkanı Timurçin Saylar, bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından Ülkeye hilafet gelmesi konusunda bi paylaşımda bulunmuştu.

Saylar’ın bu paylaşımı CHP ve İYİ Parti’de tepkilere neden olmuş ve CHP il Başkanlığı Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulan bir basın açıklaması yayınlamıştı.

Tepkiler sonucu Saylar paylaşımını kaldırdı ve bir açıklama yayınladı.

Yanlış anlaşılmaya müsait bir yazı olduğunu kabul ettiğini belirten Saylar, Cumhuriyetin temel ilkeleri ile hiçbir sorun içinde olmasının asla mümkün olmadığının altını çizdi.

Saylar, Kudüs’te Müslüman halka israil’in yaptığı zulüm karşısında Filistinli çocukların kan revan içinde fotoğraflarını görünce o ruh hali içinde yazdığını ifade etti.

Timurçin Saylar’ın özür yazısı şöyle;

“Bugün sosyal medyadaki paylaşımım Filistin’deki olaylara istinaden çocukları kan revan görünce İsrail’i telin eden O RUH halimin yazıya dökülmüş yansımasıdır.

Başkaca hiçbir maksat, niyet ve içerik barındırmamaktadır.

Maksadını aşan ifade ve üslup tarzım olmamıştır.

Yanlış anlaşılmaya müsait bir yazı olduğunu kabul etmekle birlikte, Cumhuriyetimizin temel ilkeleri ile hiçbir sorun ve karşıtlık içerisinde olmam asla mümkün değildir.

Bu anlamda kamuoyunu gereksiz meşgul ettiğim için özür dilerim.”

Yorumlar (16)
Adsız Cengaver 7 ay önce
978 rumuzlu arkadaş 978 at nerede diye sormuşsun şimdi aç kulağını iyi dinle sen atları soracağına 128 milyar dolar nerede onu sor eğer 128 milyar dolar çarçur edilmeseydi elimiz güçlü olur filistinlilere hertürlü maddi manevi ve silah bakımından güçlü bir şekilde destek verirdik şu anda ne yapıyoruz sadece kınamak hesap soracaksan bunu sor
Ali Cantez 7 ay önce
Millet marsa uzay aracı gönderiyor..bizimkilerde hilafeti tartişıyor....başka işleri kalmamiş gibi...karabüğün kirli havasini -trafik sorununu- sağlık sorunlarını tartişalım. Hilafet yerine..128 milyar yerine...978 at yerine...ufku dar yöneticilerimizi tartışalım..hava limanıni tartışalım... bilincsiz seçmenleri tartişalım...hodri meydan
Recep gül 7 ay önce
Atılan tweet doğrudan cumhuriyetin temel değerlerine yönelik bir açıklamadır. Adını cumhuriyetten alan savcılarımiz görevini yapacaktır. Bu tür açıklamalara sayın cumhurbaşkanımız bile mesafelidir. Sayın saylar siyasal hayatına büyük zarar vermiş. Ondan güç alanlarında varlığı, ülkedeki Cumhuriyete tehdit odakları da gözler önüne seriyor
978 7 ay önce
978 at ? Nerede
Halktan biri. 7 ay önce
Araştırma kapasitesi ve yargı muhakemesi olmayan herkes için yazmakta fayda vardır, 978 at İBB tarafından Tarım Bakanlığına teslim edilmiştir ve Tarım Bakanlığı (yani Akp nin Bakanlığı) bu atlara deri altına Gps takip çipleri uygulamıştır. Soruyu sorman gereken yeri anlamanı isterdim ama hiç sanmıyorum ki anlayasın.
Adsız Cengaver 7 ay önce
978 rumuzlu kişi asıl koyun gibi peşinde koşan sizlersiniz 128 milyarı devlet büyükleri açıkladı diyorsun hangi resmi belge açıkladılar nereye harcandığının resmi belgesini niye gösteremiyorlar hepsi farklı farklı açıklama yapıyorlar lafla yok şuraya gitti yok buraya gitti diye sizin gibileri uyutuyorlar belgesini göstersinler kardeşim ayrıca şunuda söyleyeyim eski ticaret bakanı ruhsar pekcan bakanlığı döneminde kendi şirketinden kendi bakanlığına iki misli fiyata milyonlarca lira lık mal satmış yani devleti kazıklamış soracaksan bunuda sor gerçı sen bunada inanmazsın tam tersi asıl sen araştırmazsın sorgulamazsın boş boş yorum yaparsın yukardaki haberde israilin zulmünden bahsediliyor kahrolsun israil hilafetten bahsediliyor benim görüşümde keşke hilafet gelse bende isterim inşAllah gelir sen hiç alakası olmayan bir konuyu atları dile getirmişşın israilin zülmüne karşı vede hilafetle ilgili görüşlerini açıklasana böş boş konuşma
Yorumcu 7 ay önce
Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları fırçayı yiyince hemen kıvırırlar.
bayram ali 7 ay önce
şu an neyle yönetildiğinizi zannediyorsunuz ,üstün zekalılar:)))))))
Hasan 7 ay önce
Timurçin Saylar sonuna kadar haklı. Hilafet gelmeli
Gökhan 7 ay önce
Hilafet tekrar gelmeli
kamuran 7 ay önce
Helal Timurçin başkan
978 yazıyor 7 ay önce
128 milyar doları da nerde olduğunu Devlet büyükleri çok güzel anlattı ama siz koyun gibi CHP'nin peşine düştüğünüz için anlayamadınız.. kendinizi dev aynasında görmeyin Türkiye'nin en cahili seçmeni CHP dedir. Araştırmaz sorgulamaz dinlemez sürekli CHP oy verir..
Ali Cantez 7 ay önce
978 rumuzlu Arkadaşım bak bayram üstü insanlara hakaretler etme. Senin partin sana bizim destekledigimiz yada desteklemedigimiz parti bize... cahil vs demek hoş degil. Bu vesileyle Kaeabüknet haber okuyucularinin bayramini tebrik ederim.
haydari kerrar 7 ay önce
Ya Şeriat Ya Ölüm Allahuekber
Oğuzhan 7 ay önce
Laiklik yahudi kanunlarıdır hilafet Allah’ın kanunu niye bu kadar çok korkuyorsunuz ki korkması gerekenler hırsızlar tecavüzcüler namusuzlardır dürüst adam Korkmaz hilafetten inşAllah bir gün gelir adamsın timurçin Başkan
Adsız Cengaver 7 ay önce
978 rumuzlu kişi sana bırak atları israil terörü ve hilafetle ilgili yorumunların nedir diye sordum ama senin hiç bir yorumun yok sesin soluğun çıkmıyor zaten Halktan Biri rumuzlu arkadaş atlarla ilgili meseleyi açıkladı lafı boğazına tıktı konuşamıyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74