TEŞEKKÜRLER DUYARLI İŞ İNSANLARI...

KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine Korona Virüs tedavisinde kullanılan Ventilatör Cihazı ve Helmet Maske yardımında bulunan duyarlı iş insanları artıyor

Manşet 14.11.2020, 14:19 14.11.2020, 15:55
12059
TEŞEKKÜRLER DUYARLI İŞ İNSANLARI...
banner36

Karabüklü iş insanları, kapasitesinin üzerinde çalışan Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde korona virüs tedavisinde kullanılan bu tıbbi cihaz ve malzemelerin yeterli kalmadığından kendi imkanları ile destek vermeye devam ediyor.

Günlük ortalama 300-350 covid-19 hastaya tedavi hizmeti veren KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde Ventilatör cihazı olarak bilinen, Yüksek Akış Oksijen Cihazı ve Helmet maske gibi tıbbi cihaz ve malzemeler hayati önem taşıyor.

Duyarlı ve hayırsever iş insanı Sönmezler Şirketler Grubu Yöneticisi Murat Sönmez, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 60 Bin TL değerinde bir adet Yüksek Oksijen Akış Cihazı ve Helmet Maske hibesinde bulundu.

Tanınmış iş insanı ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sönmez, süreç de birey sorumluluklarının maksimum düzeyde arttığını ve öneminin hissedildiğini vurgulayarak sağlık temennilerinde bulundu. 

Sönmez “İnsanlığın küresel bir savaş verdiği ve korona virüs ile mücadelede en yoğun günleri yaşadığımız şu günlerde, ekonomik gücü olan herkesin pandemi mücadelesinde kullanılan ve korona virüs hastalığına yakalanan vatandaşlarımızın tedavisinde hayati önem taşıyan bu tür tıbbi cihaz ve malzemelerle ilgili yardımda bulunmalarını önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

VENTİLATÖR CİHAZI HAYAT KURTARIYOR

Korona Virüse yakalananların tedavisinde yüksek akış oksijen cihazı diye binilen Ventilatör cihazı hayati önem taşıyor.

Akciğerlere inen Covid-19 virüsünün nefes almakta zorluk yaşattığı süreçte Ventilatör cihazı hayat kurtarıyor.

Geçtiğimiz günlerde KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde Korona Virüse yakalanan ve tedavi gören bir Doktor “Ventilatör cihazına bağlanmasaydım, kesin yoğun bakıma yatacaktım, belki de entübe duruma düşecektim. Hastanemizde ne kadar çok Ventilatör cihazı olursa tedavi oranımızı da o kadar yüksek olur.” Diye konuşmuştu.

KARABÜK İL GENELİ ÖLÜM ORANI ÜLKE GENELİNİN ÜÇDE BİRİNİN ALTINDA

Türkiye’de Korona Virüse yakalanan ve hayatını kaybedenlerin oranı %3 civarlarında. Karabük il genelinde ise ölüm oranı %1’in altında.

Uzmanlar bu konuyla ilgili KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde Covid tedavisi ile ilgili tıbbi cihaz ve malzemelerin diğer yerlere oranla daha fazla olmasına bağlıyorlar.

Yorumlar (6)
Adem boz 1 yıl önce
Süreçte böyle duyarlı davrandıkları için Murat beye teşekkür ediyoruz
Karabükiçin 1 yıl önce
Murat bey şehrimize geçmişten bu zamana büyük hizmetleri dokunmuş değerli bir iş adamıdır. Allah razı olsun her zaman örnek olduğundan şüphemiz yok
M. Tunç 1 yıl önce
Allah razı olsun
cemal unal 1 yıl önce
sa olsun var olsun
SAVAŞ SÖNMEZ istanbul gaziosmanpaşa 1 yıl önce
Çok değerli amcam murat sönmez duyarlı yardımlarından dolayı teşekkür ederim durumu iyi olan iş adamı buyuklerimizin yardımlarının devamını diliyorum
Gulizar gezen 1 yıl önce
Tesekkur ederim amcam Allah razi olsun
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74