TEDBİRLER VE CEZALAR ARTARAK DEVAM EDİYOR

Karabük Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu Koronavirüs ile mücadele kapsamında daha sert ve yeni kararlar alıyor

Manşet 31.10.2020, 14:37 05.11.2020, 15:45
1997
TEDBİRLER VE CEZALAR ARTARAK DEVAM EDİYOR
banner131
banner36

Karabük Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Koronavirüs ile mücadele kapsamında daha sert ve yeni kararlar alıyor.

Ceza ve yaptırımı artan yeni kararları Karabük Valiliği açıkladı.

Alınan kararlara göre; Hemen giderilebilir nitelikte, anlık uygulamalardan kaynaklı süreklilik taşımayan aykırılıklar için, birinci ihlalde uyarı, ikinci ihlalde idari para cezası, işyeri, ticari taksi ve toplu ulaşım araçları için üçüncü ihlalde 1 gün, dördüncü ihlalde 3 gün şeklinde, faaliyet durdurma cezası uygulanacak.

Halk sağlığı açısından ciddi anlamda risk oluşturan ve süreklilik oluşturan ya da kurallara, önlemlere aykırı davranışlarda ısrar edilen aykırılıklar için ise il, ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenecek cezalar uygulanacak.

Yine İl Hıfzıssıhha Meclis Kurulunun daha önce alınan kararları kapsamında düğün, sünnet, kına gecesi ve taziyeler vb. gibi toplu kutlamalar ve merasimler yasaklanmıştı.

Bunlara ilave olarak, Restoran, kafeterya, otel, konak vb. açık ve kapalı alanlarda toplu halde yapılan doğum günü, bebek partisi ve benzeri kutlamaların, eğlencelerin yasaklanmasına karar verildi.

Ayrıca, vatandaşların kamu kurumları ve diğer işyerlerinden alacakları tüm hizmetler için, işyerlerinde yoğunluğa mahal verilmemesi açısından öncelikle, var ise hizmet alacakları işyerlerinin resmi sitelerinden online başvuru yaparak işlemlerinin yapılmasına da karar verildi.

Yorumlar (2)
Mehmet ali Oğuz 2 yıl önce
Yüzüncü yılda bazı kafeler çok kalabalık biz görüyoruzda bu kalabalığı siz ve görevliler görmüyormusunuz yazıklar olsun size biraz dikkat edin rantı bırakın gerekirse o işyerlerini geçiçi olarak kapatın yazık günah bu millete sağlığından önemli mi o kafelerin iş yapması gidin denetleyin millet iç içe oturuyor
Kafesi Değilim 2 yıl önce
Gardaş kafecinin parasında gözün mü var? Tamam kapatılsın da kafeciye de bakacak devlet o zaman. Oradan ekmek yiyen işçi var, patron var, tedarikçi var var da var.. Milletin sağlığı da önemli kafecinin işi de önemli.
banner12
23
az bulutlu
banner125
banner18
banner74