SENDİKANIN TÜM GELİR GİDERLERİ İNCELEMEDE

Özçelik İş Sendikası Genel Merkezinin tüm gelir ve banka döküm kayıtlarını mahkeme iki hafta içinde istedi.

Manşet 31.05.2022, 16:48 01.06.2022, 17:09
3645
SENDİKANIN TÜM GELİR GİDERLERİ İNCELEMEDE
banner131
banner36

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanlığına açılan dava nedeniyle, mahkeme sendikanın tüm aidat gelir kayıtlarını, envanter defterinin ve tüm gelir kayıtları ile sendikaya ait tüm banka hesap kayıt dökümlerini istedi.

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanlığına açılan 17 Milyon Liralık usulsüz gelir ve yolsuzluk davasından dolayı Ankara …… Mahkemesi bir müzekkere yazdı.

Sendika Genel Merkezine yazılan Müzekkerede; Sendikaya ait aidat kayıtları, yevmiye ve envanter defterleri, defteri kebir ve gelirlere ilişkin kayıt defterleri istendi.

Müzekkerede ayrıca, Sendikaya kayıtlı ve sendikaya ait tüm banka hesap kayıt dökümlerinin çıkartılarak iki haftalık kesin süre içinde istenilenlerin mahkemeye gönderilmesi istenildi.

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun’un onayı ile yüksek miktarlarda paraların usulsüz harcandığı, yine muhasebe çalışanlarının banka hesaplarından başka hesaplara paralar aktarıldığı iddiaları da ayrıca savcılık incelemesi altına alınacağı belirtiliyor.

Yine 2018’de yapımına başlanan ve bir buçuk yılda bitirilen Ankara, Çukurambar’daki Genel Merkez binasının yapımı ile ilgili 6.5 Milyona anlaşılmasına rağmen, 23 Milyon Liranın üzerinde mal olmasıyla ilgili de savcılık incelemesine alınacağı ifade ediliyor.

Yorumlar (2)
necati 78 1 ay önce
ADAM GİBİ VEFAT EDENİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ
Alinteri işçisi 1 ay önce
Hak yeme olayı varsa Allah'ın adaleti gecikmez.
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74