SENDİKA KARDEMİR'DEN TALEPLERİNİ AÇIKLADI

KARDEMİR’de TİS görüşmeleri devam ediyor.

Manşet 14.12.2020, 14:06 14.12.2020, 14:22
3557
SENDİKA KARDEMİR'DEN TALEPLERİNİ AÇIKLADI
banner36

KARDEMİR A.Ş ile Özçelik-İş Sendikası arsında başlayan 15. dönem Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmeleri devam ediyor.

KARDEMİR’de çalışan ve 3 bin 600 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde 32 madde üzerinde anlaşma sağlandı. KARDEMİR yönetimi ile TİS görüşmeleri kapsamında görüşmeyi Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören ve şube yetkileri ile birlikte yaptı. Üngören, ilk toplantıda çoğunluğu idari maddelerden oluşan 32 madde üzerinde anlaşma sağlandığını belirterek, “2021-2022 yıllarını kapsayacak olan 15. Toplu İş Sözleşme görüşmelerine başladık ve iki toplantıyı geride bıraktık. İşverenin ve bizim temennimiz bir an önce toplu sözleşmeyi sonuçlandırıp mutlu sonla bitirmek istiyoruz. Toplu sözleşmenin masada tamamlanması bize mutluluk verecektir. İşverene 79 ana maddeden oluşan taslağı sunduk. Geride bıraktığımız iki görüşmeden idari maddeler başta olmak üzere 32 madde üzerinde anlaştık. Özçelik-İş Sendikası olarak KARDEMİR yönetimi ile bu süreci geçmişte aldığımız deneyimlerle çok iyi bir şekilde getireceğimize inanıyoruz” dedi.

Üngören, gerçekleşen ikinci toplantıda KARDEMİR yönetimine 2021 -2022 dönemlerini kapsayan zam taleplerini de ilettiklerini de kaydederek, “ Birinci 6 ay için yüzde 18, ikinci 6 ay için enflasyon + yüzde 2, üçüncü 6 ay enflasyon + 2 ve dördüncü 6 ay için ise enflasyon + yüzde 3, Kıdem zammı 600 TL ile sosyal haklarda yüzde25,68 oranında zam talebimiz ile 3 Nisan için bir kereye mahsus 3 bin lira ikramiye talebimiz oldu” diye konuştu.

Yorumlar (6)
Kardemir 1 yıl önce
Lütfen önce havayı temizleyin nefes alamaz hale geldik ölüuyoruz herşey para degil önce insan sağlığı virüs ten ölenlerin çoğu akciğer gua solunum hastası görmüyor musunuz Yeter artık kardemir temiz hava istiyoruz gece bir bakın şu karabük ün havasına
Karabük lu 1 yıl önce
Önce ınsan sağlığı nefes alınmıyor artık karabük te
Hoca 1 yıl önce
İstedik vermediler olsun. Yuh devlet bile bu kadar vermiyor çalışana biraz gerçekçi olun
Adsız 1 yıl önce
Hoca bilmeden yorum yapma isdemir sözleşmesine bı bak...
Kayabaşılı 1 yıl önce
Kardemirin baca gazı gazlarına ve cevreye verdigi zararlara kim göz yumuyorsa rabbim ahirette hesabını sorsun bızler dogarken nerede dogacagımzıın tercıhını yapamıyoruz karabukte dogduk burada yasıyoruz fakat kardemır baca gazlarını ver pisliklerini engelleyebilir karabük havası kadar pis bir yer yok bizleri zehırleyenlerın cebıne paralar girerken bizler saglıgımız kazanmak için para harcıyoruz.
Şahin 56 1 yıl önce
Dini bayramlardada ikramiye işçiye isteseydiniz.
banner11
banner12
1
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74