ŞAHİN'DEN VERGİLİ'YE JET HIZIYLA CEVAP

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin, MHP'li Karabük Belediye Başkanı Vergili'nin açıklamasına jet hızıyla cevap verdi.

Manşet 01.08.2022, 18:02 01.08.2022, 18:10
6730
ŞAHİN'DEN VERGİLİ'YE JET HIZIYLA CEVAP
banner131
banner36

(Haber: A.A Karabük)    Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin'den, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin açıklamasına jet hızıyla cevap geldi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, Karabük Belediye Başkanı Refet Vergili'nin; MHP olmasaydı AK Parti'ni Ayasofya'yı açamayacağı, Devlet Bahçeli olmasa Amarika'ya meydan okunamayacağı ve Rusya'nın korkmayacağı iddialarına cevap verdi.

Şahin, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, "Belediye Başkanı Rafet beyin bu açıklamasından AK Partililer olarak biz alınmadık, tıpkı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 'Biz olmasaydık Recep Tayyip Erdoğan olmazdı' demesinden alınmadığımız gibi." dedi.

Dün, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ile birlikte "Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı" için Karabük'ün Yenice ilçesine gelen Vergili, burada yaptığı konuşmada özetle;

“Gün gelecektir Milliyetçi Hareket Patisi iktidar olacaktır. AK Parti'de bunu şöyle bilmelidir ki; Eğer Milliyetçi Hareket Patisi olmasaydı, Ayasofya'yı açamazdı. Devlet Bahçeli olmasaydı, aynı şekilde Amerika'ya meydan okuyamazdı. Devlet Bahçeli Beyefendi olmasaydı, Rusya bizden korkmazdı ve bunların hepsi birleşmiştir adım adım yolumuza devam ediyoruz." sözlerine yer vermişti.

Yorumlar (9)
Vatandaş 2 hafta önce
gidiyor gitmekte olan, geliyor gelmekte olan.
TALAT 2 hafta önce
rafet vergili neden hep ak parti aleyhine açıklamalar yapıyor ? genel merkezi bunun bu söylemlerine neden kayıtsız kalıyor oysaki heryerde bir cumhur ittifakı iklimi varken rafet vergili bunu neden bozma gayretinde ? burada sanki amaç chp iyi den de vekil adayı olursam oy alırım niyetinde lakin artık senin dönemin bitmek üzere.kaş yapayım derken göz çıkarıyorsun sayın vergili bir vatandaş olarak söyledim bilesin
Ali Cantez 2 hafta önce
Hacivat ile karagöz tiplemesi geldi aklıma.. Kavga etmeyin garii.. Size sizden başka dost yok garii.
Ömer 2 hafta önce
Hayır Rafet bey seçim atmosferine girmiş de ittifak ortağına değil başkan muhalefete vurması gerekti her halde dili surctu
E.y. 2 hafta önce
MHP olmasaydı sınır ötesine de operasyon yapamazdı bu akp. İyi ki MHP var.

Suriyelileri de bir geri yollasak tek başına iktidar
cio 1 hafta önce
Mhp-Akp, eski hükümetlerin derin çöplüğünde yerini bulacaktır. Cumhuriyetin tüm kazanılmalarını pervasızca, hoyratça harcadınız. Karabük'ün girişinde Kardemir bacasında yazan tarih 1938 size hiç br anlam yüklememiş olmalı. Chp yapmış, başka hükümetler satmış!
selahattin 2 hafta önce
başkan doğruları konuşmış.bugün akp mhp sayesinde iktidar olmayı sürdürüyor.başkanlık siistemi ve meclisten geçen tüm önergler mhp sayesinde geçiyor.yalan değil.al mhp yi 2023 seçimlerinde akp ne oluyor ne oy alıyor.sn vergili sn bahçelinin sözcüsü gibi konuşmuş sn bahçelinin isteyip ama dile getiremediklerini dile getirmiş.belki sn bahçeliden destek alarak konuşmuştur.kimbilir!
TEKAVÜT 1 hafta önce
Yiyorsa siz çekilin CUMHUR İTTİFAKINDAN ....Bakalım ne kadar oyunuz çıkacak....2023 te Ak Parti yine en fazla oyları alır, hatırı sayılır vekil çıkarır ama siz
sandık dibinde bitlenirsiniz...hadi inkar edin bakalım....
Sinan Atacı 1 hafta önce
Sn.Vergili Ankara hükümet ittifakının işlerine burnu sokmayıp, Karabük’ün alt ve üst yapıları ile uğraşıp biraz refahımızı artırsa iyi olur yazın tozdan kışın çamurdan kurtarsa kaldırımları yapsa yolları çizse, trafiği rahatlatmak için çaba gösterse daha iyi olacak.
banner11
banner12
22
hafif yağmur
banner125
banner18
banner74