SAĞLIKÇILARA PROMOSYON KAZIĞI

Başta Sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanları 2020 yılı öncesi yapılan banka promosyon ücretlerinde yeniden düzenleme yapılmasını istiyor.

Manşet 22.08.2022, 18:04 22.08.2022, 22:09
4882
SAĞLIKÇILARA PROMOSYON KAZIĞI
banner36

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2019 yılının 29 Kasım tarihinde KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi, Safranbolu ile Yenice Devlet Hastanesi, Karabük Ağız Diş Sağlığı Hastanesi ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarını kapsayan promosyon anlaşması yapmıştı.

Yaklaşık üç yıl önce yapılan ve kişi başına tek seferde ödenmek üzere 6 Bin 875 Lira tutan promosyon anlaşması 5 yıllığına yapılmıştı.

2024’ün Kasım ayı sonunda bitecek olan 5 yıllık promosyon anlaşmasına şimdi sağlık sendikalarından ve çalışanlarından itiraz var.

EMEKLİYE 7 BİN 500, ADALET BAKANLIĞI ÇALIŞANLARINA 25 BİN LİRA PROMOSYON
Bankaların emeklilere uyguladığı kampanyalar çerçevesinde 3 yıllığına 7 Bin 500 lira promosyon parası vermesi, şimdi sağlık çalışanların aldığı parayı komik duruma düşürdü.

Hele ki son olarak Adalet Bakanlığı’nın tüm yurt genelindeki tüm çalışanlarına 3 yıllığına kişi başına tek seferde ödenmek üzere 25 Bin Lira promosyon anlaşması yapılınca, başta sağlık çalışanları enflasyon artışına göre 2019 Kasım ayı sonunda aldıkları paranın çok komik bir rakam olduğunu öne sürüyorlar.

BANKALARDAN GÜNCELLEME YAPILMASI İSTENİYOR
Sağlık sektöründeki sendikalar ve sağlık çalışanları, 2019 Kasım ayı sonunda 5 yıllık yapılan promosyon anlaşmasının ya üç yıllığına düşürülmesini ya da ücretin yeniden güncellenmesini istiyorlar.

Bu talepler karşısında daha önceden anlaşmalı bankalara getirilen tekliflerin ret edildiğini belirten İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, yeni çalışmaların yapılacağını ve bankalar ile tekrar görüşmeler olacağını ifade ediyorlar.  

PROMOSYON KARMAŞASI TÜM KAMU ÇALIŞANLARINDA BAŞ GÖSTERDİ
Özellikle 2020 yılı öncesi, 3 yıl ve üzeri banka promosyon anlaşması yapan birçok kamu kurum çalışanları, son bir yıldır yaşanan yüksek enflasyon artışından sonra promosyon ücretlerinde yeniden düzenleme yapılmasını istiyor.

Bankaların olumsuz baktığı promosyon ücret revizyonu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından bir düzenleme yapılması kamu çalışanları tarafından dört gözle bekleniyor.

Yorumlar (5)
Sağlıkçı 1 ay önce
Hadi geçmişte bu yapıldı. Peki yakın zamanda mart ayında yapılan 112 personeli için yapılan promosyon ihalesini 18300 gibi bir rakama 5 yıllık imza atan yönetime ne demeli. Tam bir basiretsizlik ve beceriksizlik. Maaşları personelin 5 katı olunca tabiki dokunmuyor.
safranbululu 1 ay önce
sağlık çalışanlarını 18300 5 yıllığına imza atan yöneticiler ve sendikacılar bakın görün ..sendika temsilcileri uyumayin her ay bir yevmiye alıyorsan bu olaya sessiz kalmayın
sağlık 1 ay önce
eser isimli kullanıcı doğru söylüyor....kbu araştırma hastanesinde sendikacı arkadaşlar ne yapıyor...çalışanın temsilcisi olan arkadaşlar koltukta oturmayın...çalışan arkadaşlar sizlerde duruma sessiz kalmayın konuşun...
Eser 1 ay önce
2019 Kasım ayında alınan para ile 1150 dolar alınıyormuş. Şimdiki zaman dönüştürüldüğü zaman 21500 lira gibi bir para oluyor.
Bankaların yerine olsam umrumda olmaz
Emekçi netsin 1 ay önce
Kardemirde bu isin icinde
banner11
banner12
29
açık
banner125
banner18
banner74