SAFRANBOLU'YA FEN LİSESİ KAZANDIRILDI

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Safranbolu'daki Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin Fen Lisesine dönüştürüldüğünü açıkladılar.

Manşet 11.03.2022, 17:49 11.03.2022, 17:54
6216
SAFRANBOLU'YA FEN LİSESİ KAZANDIRILDI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ile Niyazi Güneş, Safranbolu’ya Fen Lisesi Kazandırdıkları müjdesini verdiler.

İki Milletvekili imzası ile yayınlanan basın açıklamasında, Safranbolu’daki Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde Fen Lisesine dönüştürüleceği ifade edildi.

Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, ortak yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler;

“Safranbolu ilçemizde Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretimine devam eden Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Fen Lisesi’ne dönüştürülmüştür.

Toplamda 16 Derslik ve 160 öğrenci kapasiteli pansiyonu bulunan okulumuz 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi olarak eğitim öğretime devam edecektir.

Safranbolu ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor, konu ile ilgili desteklerini esirgemeyen başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e ve tüm bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar (21)
Ali Cantez 2 ay önce
Bundan 6 ay önce Safranbolu lu bir hayır sever fen lisesi yaptırmak istedi ama ne milli eğitim ne de bakanlık ihtiyaç olmadığını söyleyerek red ettiler. Ne olduda 6 ay içinde bir anda ihtiyaç oldu? Seçimmi yaklaşıyor? Yoksa hayırsever in fikri vekillere ilham mı oldu??
Bilal 2 ay önce
Seçim tabi baksana kurumlar binler çalışan aliyo
viola 2 ay önce
Daha önce olmalıydı. Neyse. İlimize hayırlı olsun.
fatih karel 2 ay önce
hani olmuyodu
Sefa Nuri DEMİR 2 ay önce
Safranbolu gibi eğitimin simge kentine yakışır bir hizmet. Değerli Vekillerimizi kutluyoruz. Sırada Safranbolu Bilim ve Sanat Merkezi olmalı. Alanında uzmanlığı ile bildiğimiz Hasan Gümüş Müdürümüz öncülüğünde yetenekli öğretmen kadrosu ile çok isabetli olacaktır.
Ali Cantez 2 ay önce
Amma iltifat ettin..
Yakup 2 ay önce
Büyük hizmet
Ali Osman YILMAZ 2 ay önce
Nitelikli okul olması her zaman iyidir. Yeter ki kurumun idari personeli liyakatlı ve pedogojik yetenekli olan bir yapıda olsun. Bilim ve Sanat Merkezi'nin de acil olarak Safranbolu'ya kazandırılması gerek. Safranbolu'dan Karabük'e akşam vakti birçok öğrenci biz fedakar veliler tarafından taşınıyor.
Dağcı78 2 ay önce
Güzel bir haber emeği geçenlere teşekkürler.Ancak yeni açılan fen lisesinin kontejyanı en çok tercih edilen liselerin (Karabük fen lisesi Alpaslan Gazi lisesi proje imam hatip lisesi) gibi kontejyanından alınacaksa öğrencilerimize bir katkısı olmaz bu konuda bir açıklama bekliyoruz
Ali bey 2 ay önce
Bilsem istiyoruz.Yillardir Safranbolu dan Karabuge servis yapiyoruz. Bakanlık her ile en aZ 2 bilim sanat merkezi açıyor. Safranboluya da neden olmasın
Yunus 2 ay önce
Birileri bakar,ne yaparsa Akparti yapar.
A. Yılmaz 2 ay önce
Veliler olarak Safranbolu'ya BİLİM ve SANAT MERKEZİ (BİLSEM) istiyoruz. Bu ekonomik koşulllarda araçlarımızla gidip gelmek bizleri ekonomik olarak da yormaya başladı. Kaliteli ve liyakatlı bir kadro ile BİLSEM açılmalı.
OSMAN 2 ay önce
200 bin nüfuslu sehre 1 fen lisesi yeterli.nicelik mi nitelik mi meselesine doğru gidiyoruz.ustelik neden fsm lisesi ki ? birileri mi devreye girdi acaba bu okul oksun diye ?
ŞAHİN 2 ay önce
ne gerek vardı.kaliteyi düşürecek.neden o okul ?
Halil 2 ay önce
Okulun adının değiştirilmesi müjde olmamalı, yeni okul yapılsaydı asıl müjde o olurdu
Bilmeyen 2 ay önce
Yüzde 2 lik dilimin üzerinde fen lisesi öğrencisi almak anlamsız. Çocuklar müfredatı takop edemiyor.
karabüklü 2 ay önce
yığın kardeşim.. ne varsa ssafranboluya yığın.. Karabük merkezi köy olsun.....
Mehmet ÖKSÜZOĞLU 2 ay önce
Dünya miras kenti katagorisinde olan şirin ilçemiz safranboluya yapılan bu hizmete emeği geçen basta vekillerimize siyasilere bakanımıza teşekkür ediyorum. Ancak hayırseverimizin hayrının eğitim camiamızda vesile olunması değerlendirilmesi elzemdir. Bu konuda başta valimiz ilgili kurumların harekete geçmesi gerekir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74