SAFRANBOLU ÇÖPLÜĞÜNDE YANGIN

Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki şehir çöplüğünde yangın çıktı.

Manşet 30.03.2022, 12:12 30.03.2022, 16:32
753
SAFRANBOLU ÇÖPLÜĞÜNDE YANGIN
banner36

Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki şehir çöplüğünde yangın çıktı. Zaman zaman küçük çaplı patlamalarından yaşandığı yangına Safranbolu Belediyesi itfaiye ekipleri, tankerler ve Orman İşletme Müdürlüğü aranzözleri ile söndürme çalışmaları sürüyor.

Olay, Cüzzamlılar Deresi üzerindeki şehir çöplüğünde meydana geldi. Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte sabaha karşı çıkan yangın sonrası Karabük ve Safranbolu’da gökyüzünü dumanla kapladı. Kanyon kısmında başlayan yangına Safranbolu Belediyesi itfaiye ekipleri, tankerler ve Orman İşlet Müdürlüğü arazözleri ile müdahaleleri sürüyor. Zaman zaman küçük çaplı patlamalarında yaşandığı yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, çöplüğün 1 yıldır kullanılmadığını ve havaların ısınmaya başlaması ile yangının çıktığını söyledi.

Şahin, “ İtfaiye ve Fen İşleri Müdürlüğümüz ile söndürmek için çalışıyoruz. Her zaman havalar ısındı mı aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Safranbolu Belediyesi olarak uzun süredir burayı kullanmıyoruz ancak kaçak çöp atanlar oluyor. Ne kadar müdahale etsek te önüne geçemiyoruz” dedi.

Yorumlar (6)
Muzaffer Karatay. 2 ay önce
Safranbolu nun pis yüzü... Bakın burda yazanlar hikaye bilerek yakılıyor.. O bolgeden sel döneminde nehire ordan tüm Karabük içi ve sonrasına dere boyu pislik.. Acil düzenleme yapılması lazım değil mi.? Park parkeden önce.. 100.yıl ve göztepe emek mh. Sakinleri neden susuyorsunuz.
Safranbolulu 2 ay önce
Her sene aynı hikaye... yazık.. hava leş gibi kokuyor..nasıl bir belediyecilik anlayışı !!
Demir Yürekli 2 ay önce
Benim evim çöplüğün karşı tarafında, yangının hava sıcaklığı ile ilgisi yok.kar yağarken bile duman tütüyor oradan,yakıyorlar bilerek ,yazık birde milleti kandırıyorlar.biz kaç kere fotoğraf çekip gönderdik hem belediyeye hem çevre Müdürlüğü yetkililerine. Ses çıkarmıyorlar. Copleri Taşınması maliyetli diye yakıyorlar.
E.y. 2 ay önce
Bilerek dereye itilip yakılıyor. Deredeki çöp de yağışlarla araç çayına gidiyor. Bu hep böyle oldu. Mayıs Haziran'da tekstil fabrikalarının oradan araç çayı tarafına bakın ağaçların coplerle kapladığını gorursunuz
Eflanili 2 ay önce
Çoplüğun bilerek yakıldığını herkes biliyor, bizim belediye başkanı heryerde gülücükler saçıyor, esentepe mah. Barış mah. Hizmet bekliyor. Hey gidi hey.
Adem 2 ay önce
Belediye olarak o çöplükteki eski çöpleri taşıyın kamyonla ya karabuk kati atık bertaraf tesisine yada devrakani katı atık bertaraf tesisine oda olmadı çatışmada olur..safranboludan günde 100 ton çöp çıkıyor yıllarca o yanan cüzzamlilar deresine döktü ak partili belediye başkanları ha pisliği oraya dökmüşsün ha kapının önüne böyle belediye cilik olurmu..CHP de şimdi suçu onlara atmasın o yanan yerdeki çöpleri komple temizleyin boşaltın ve acil agaclandirin orayı...hakkımızı helal etmiyoruz kokudan pislikten gecilmiyor...cevre ve sehircikik bakanligi turkiyede ne kadar il ve ikce varsa kati atik bertaraf tesisini kendisi ihale edip yapmalıdır. ...turkiyede artık CANAVARCA çöp depolamamalıdır....çevre bakanlığı bu konuda topu belediyelere atmamalıdır...
banner11
banner12
27
açık
banner125
banner18
banner74