SAFRANBOLU BELEDİYESİNDEKİ BU SKANDAL İDDİA ÇOK TARTIŞILACAK

Safranbolu Belediyesinde 6-7 ay önce ayrılıp, İstanbul'a taşınan bir kişiye hala maaş yatırıldığı iddiası çok tartışılacak.

Manşet 25.12.2020, 16:32 25.12.2020, 16:42
7149
SAFRANBOLU BELEDİYESİNDEKİ BU SKANDAL İDDİA ÇOK TARTIŞILACAK
banner36

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’li Elif Köse’nin Safranbolu Belediye Başkanı seçildikten sonra, başkanın yakın çalışma ekibi ve basın bürosuna bir grup personel alınmıştı.

2019’da işe başlayan personellerden bir tanesinin, 2020 Mayıs-Haziran aylarında İstanbul’a taşındığı halde Safranbolu Belediyesinden ilişiğinin kesilmediği ve hala maaş verildiği iddiası yine ciddi tartışmalara yol açtı.

Yaklaşık 6-7 ay önce Safranbolu’dan ayrılıp, evini taşımasına ve yeni ikameti İstanbul olmasına rağmen Safranbolu Belediyesi’nde hala çalışıyor gözüküp, 7 aydan fazladır maaş yatırıldığı iddiası ile ilgili Başkan Elif Köse’nin kamuoyuna bir açıklama yapması bekleniliyor.

HAKSIZ FAZLA MESAİLER Mİ YAZILIYOR

İstanbul’da yaşayan eski belediye personeline hala maaş yatırıldığı iddiasının yanı sıra, belediyede çalışan bazı kişilerin de haksız yere maaşının yarısı kadar fazla mesai aldığı iddiaları da ayrı bir tartışma konusu.

CHP’li Safranbolu Belediyesinde, çalışmadığı halde maaş alan ve haksız yere tavandan fazla mesailer alındığı iddialarına, kamu vicdanını rahatlatacak açıklamaları, Belediye Başkanı Elif Köse’nin yapması isteniliyor.

Yorumlar (18)
Recep İvedik 1 yıl önce
CeHaPe yine manşetlerdeki yerini almış.
Üstelik bunlar buz dağının görünen yüzü.
Kimbilir içeride bilmedikleri daha ne dolaplar dönüyor, halkın paraları kimlere akıtılıyorda haberleri yok. Belkide var!!!
Yıllar sonra şansa kadere aldıkları başkanlığı, iş bilmez ZAVALLI kadrolarının sayesinde nasıl ellerinden kaydığını izliyoruz.
İktidara hırsız diye sallayanların ipler eline geçince hepsine rahmet okuttuğunu görüyoruz.
Gerçi bunları evveli neydiki ahiri ne olsun.
Sıkın dişinizi şunun şurasında koltuğu devretmeye birşey kalmadı.
Yok o kadar dayanamam, beceremiyorum diyorsanız istifada bir müessesedir.
Sonuç olarak, CeHaPe demek işbilmezlik ve beceriksizlik demektir.
sadece vatandaş 1 yıl önce
5 dakikanızı ayırın ve okuyun lütfen;
Yıllardır fetöcü bir adamın elinde oyuncak olmuş bir belediyeye ...
Yeni bir sayfa açılıyor, temiz bir sayfa dedik ...
Hem de başında bir mimar var dedik ...
Siyaset bir kenara, memleketimize faydalı olalım dedik ...
Seçim ertesi idi, umutlar tazeydi, heyecan bolcaydı ...
Taa İstanbul'dan kendisine ulaşmaya çalıştık ...

Safranbolu'nun bir numaralı sorunu hızlı kentleşmeydi ...
Bir mimari en iyi biz anlarız, memlekete en büyük desteği biz veririz,
Böylesine güzel bir kente, hem de kendi toprağımıza
Hiç bir beklenti, hiç bir maddiyat gütmeden
Seve seve hizmet ederiz...
Otopark sorununu çözeriz,
Esnafımızı dinleriz,
Planlarımızı revize ederiz, gelecek projeksiyonlarımızı yaparız
Hemşehrilerimize sunarız, tepki güzel olursa etaplamalarımızı yaparız...
Uygulamaya başlarız,
Yeni bir anlayış getiririz dedik ...
Hepsinin kurgusunu yaptık ...

Meğer ne boş işlerle uğraşmışız ...
Bırakın bizi, partisinin ilçe teşkilatı bile kendisine ulaşamaz oldu ...
Öce kardeşi ali kıran başkesenlik yapmaya başladı ...
Sonra etrafını danışmanlar ve yardımcılar sardı ...
Dış cephesini boyayacak gariban vatandaşın müracat dosyası bile;
1 senede 8 müdürlük gezip hala cevaplanmaz hale geldi ...
O müdür diğer müdüre gönderirdi ...
Belediye müdürlüklerinin çoğu işlevsiz hale geldi...

Dedim ya biz meğer çok boş işlerle uğraşmışız...
Yeni bir solukla başlanır, bu ideoloji farklıdır demiştik ...
Meğer çok yanılmışız ...

Cem Karaca'nın dizeleri ile bitireyim başkanım;
"BENCE ARTIK SEN DE HERKES GİBİSİN"
Adını girmeyen vatandaş. 1 yıl önce
Personel kayırmakta üzerlerine yoktur. Bazı şirket personellerini bazı müdürlüklerde istihdam edip, müdürlerin üzerine çıkaranlar bunlar. Kaç senelik deneyimi olan müdürlere akıl danışmak yerine daha dünki çocuktan akıl alınınca sonuçta böyle şeylerin ortaya çıkması gayet normal değil mi?
Kemal A. 1 yıl önce
Bir CHP li olarak utanıyorum artık bu konulardan
hanım çeltik 1 yıl önce
Sayın Başkanımızı çok büyük umutlarla destekledik gelmesini can-ı gönülden istedik ama maalesef ekibini kuramadı,en çok zarar verenler şu an en çok güvendiği,ama büyük hata...gerçekten güvenebileceği,.gözü arkada kalmadan çalışacağı o kadar kıymetli insanlara ise yazık oluyor.
bir dahaki seçimde bedelini kendi öderken o güvendiklerinin umurunda olmayacak
Şahin DEMİR 1 yıl önce
İSTİFA BİR ERDEMDİR
Sayın köse ve yönetiminin artık yeni normalleri oldu bu olaylar. devletin parsına yazık, Safranbolu'ya yazık, 40 yıllık bir beklentiye yazık
Hasan UYGUN 1 yıl önce
İlgili makamları göreve davet ediyoruz bu cezasız kalmamalı devletin parasını sen kime peşkeş çekiyorsun
Belediye personeli 1 yıl önce
Hayret orda bir avukat vardı işe 5 dk geç gelenlerin fişlemesini yapıp savunmasını alıp işten atmakla tehdit eden bunu gözden mi kaçırmış kıyakmı geçmiş?
Safranbolu emekçisi 1 yıl önce
Etrafındakiler yani yakın ekibi tamamıyla çıkar peşinde bir kısmı ticaret kovalıyor bir kısmı makam elde etmek için çabalıyor bir kısmı hükmetme çabasında...
Yaşar beyy 1 yıl önce
Bu nasıl iştir belediyenin sitesinden yada sosyal medya hesabından belgeli bir açıklama yapmak bu kadar mı zor yoksa öyle bir belgemi yok...
Yoksa bu yazıdakiler doğrumu??? Vekilin sözlerine anında cevap verenler bu konuda neden ortaya bir belge koymadılar...
Kaya E. 1 yıl önce
3 kişi ile bu iş olmaz
yıllarca bir çok kötü işlerin içinde yer almış insanlarla olmaz
Ailecek belediye sırtından ticaret yapanlarla olmaz
İmar ile ilgili aynı hatalar aynı kişilerle düzeltilemez
İhalelerle ilgili hatalı işler aynı kişiler ile düzelmez
Safran Çiçeği 1 yıl önce
CHP Tamamen Tesadüfen Kazandığı Belediyede Geçen Zaman 21 Ay. Yapılan İcraatlar Kaldırımları Yeşil Beyaza Boyamak, Ağaçları Budamak, Köy İçine Atatürk Heykeli Dikmek (Olmazsa Olmaz)! Gelir Gelmez İşçi Çıkarmak, Kardeşini İşe alıp Özel Kalem Müdürü Yapmak Mobbing Uygulayıp Engelli İşciyi Bürodan Çöpe Verip İstifaya Zorlama, CHP Yönetiminden Kişileri İşi Olduğu Halde İstifa Ettirip Belediyeye İşe Alma! İşin Ehli Birim Müdürlerini Elinden Kaçırıp İşten Anlamayan Kişileri Müdür Yapmak! İşten Çıktığı Halde ATM Memurluğu Maaşını Devam Ettirme! Derhal Müfettiş Gelip Gereğini Yapmalı Kaybeden Safranbolu’lu Oldu Yazık! İktidara Bulundukları İthamların Kralını Bu Zihniyet Yapıyor! Hizmet Hikaye Ne Oldu Köprüler! Teleferikler! Seralar! Süt Çiftlikleri! Otaparklar! Siz Kümes Bile Yapamazsınız!
Mehmet Nam 1 yıl önce
Ya yazıklar olsun artık. Bu Başkan neymiş ya. Bu yönetim neymiş ya. Nice umutlarla nice hayallerle seçilen bu yönetim daha 2. Senesini doldurmadan maşşAllah imza atmadıkları skandal kalmadı yahu. Oy veren pişman, aday gösteren ayrı pişman. Memlekete Bahar geldi diyenlerin Yazını Kışa Çevirdi bu Başkan...
Memur 1 yıl önce
Bak şimdi hemşehrim ben 15 yılı geçti belediyede çalışalı ben bu kadar başı boşluk kimin nerde ne iş yaptığını kimin işe gelip gelmediğini bilmeyen bir yönetimle daha çalışmadım. Burda bir avukat var aklı sıra mesai takip edip milleti fişliyor külliyen yalan tamamen kafasına göre o avukatın istediği rahat diğerleri zulümde.aslında onunda hiçbirşey den haberi yok burası çiftlik şuan onun yaptığı fişleme yanındaki 3 5 yanlış yönlendirme. Elif Kösenin birçoğundan haberi bile yoktur dönenlerin ama mazaret değil buda büyük ayıp. Şuanda o kadar boş ve zararlı işler dönüyorki belediyede acilen araştırmak incelemek lazım. Hele o avukat acilen kulağı çekilmesi gereken kişi başkanı bir o birde piyangodan müdür olan arkadaş sıkıntıya derde sokuyor şuanda
Fatih 1 yıl önce
Yıllardır diğer belediye zamanında olmayan yoktu.simdi bu kadin mi safranbolunun en üçkağıtçısi oldu.ya bi gidin önceki çalanları fetoculeri geçtiniz de bu kadının bir elemani çalıştırıp calistirmadigi mi kaldı eleştirecek.Hadi diyelim oldu öyle bir şey ..ya öncekilerin yedikleri.
Belediye Personeli 1 yıl önce
O kadar umutlarda geldiki sevindik belkı düzen değişir adam kayırma kendi akrabalarını işe alma belki değişir ama değişen hic bir sey yok pişman olduk hata yaptık dogru secmekle hata yaptık bilemezdik böyle olduğunu ama öğrendik bundan sonra görecekleri tek şey bu Bu arada Avukat hanım nerde hergün 08.00 belediye kapısında bekleyen işe 1 dk geç kalanların dilekcelerini yazıp işten kovan o kişilik nerde yazıklar olsun başka bir şey demiyorum haklarım bu belediyeye verdiğim emekler haram olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
2
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74