SAFRANBOLU ACİL SERVİSİNDE DEHŞET YAŞANDI

Safranbolu Devlet Hastanesi Acil Servisinde Jandarma Uzman Çavuş bir hasta, diğer hasta yakınlarına, doktora, sağlık çalışanlarına saldırdı.

Manşet 11.06.2022, 14:06 11.06.2022, 14:15
9320
SAFRANBOLU ACİL SERVİSİNDE DEHŞET YAŞANDI
banner131
banner36

Safranbolu Devlet Hastanesi Acil Servisinde doktora yumruk atan, doktoru da korumaya çalışan hemşireyi yumruklayan ve hastane güvenlik görevlisine saldıran Jandarma Uzman Çavuş, kolundaki pansumanı ve serumu çıkarıp atınca ortalık kan gölüne döndü.

Safranbolu Devlet Hastanesi Acil Servisinde nöbetçi doktora, tüm acil servis çalışanlarına ve hastalara saldıran Jandarma Uzman Çavuş zor kontrol altına alındı.

Dün gece saat 02.00 sularında Safranbolu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde sağlık çalışanlarını dehşete düşüren şiddet olayı, yaşandı.

Acil servise kolunu camla kesmiş halde getirilen bir Jandarma personeli, nöbetçi doktor tarafından müdahale edilip, tedavisi başlatılan hastanın kolunda arter kesisi olması şüphesiyle, bir üst merkeze sevk yapıldı.

Sevk işlemleri yapılırken, dışarıdan başka bir hasta yakınının “15 dakikadır aynı hastaya bakıyorsunuz, bize ne zaman bakacaksınız?” diye bağırarak içeriye girmesiyle, içerideki zaten sinirli ve ajite olan hasta kontrolden çıkıp hasta yakınını yumrukladı. Zapt edilemeyen hasta, koridora çıkıp acil serviste bulunan diğer hasta ve hasta yakınlarına da saldırıp, önüne gelene yumruk attı.

Acil servisteki tüm hasta ve hasta yakınları kaçarken, kendisini sakinleştirmek isteyen doktoru ve hemşireyi yumruklayan, hastane güvenlik görevlisine saldıran hasta, kolundaki pansumanı ve damar yolunu da çıkarıp atınca ortalık kan gölüne döndü.

4-5 kişinin tutup yere yatırmasıyla ancak zapt edilen Jandarma uzman çavuş, daha sonra polisin gelmesi ve kendisinin de sakinleştirilmesiyle bir üst merkeze 112 ile sevk edildi.

Dün gece yaşanan olayla ilgili Savcılık soruşturması başlatıldı ve sağlık çalışanlarını darp eden Jandarma uzman çavuş gözaltına alınmadan, serbest bırakıldı.

Karabük Valiliğin ise Safranbolu Devlet Hastanesinin acil servisinde yaşanan saldırı olayı ile ilgili güvenlik kamerası görüntülerinin savcılık haricinde, basına veya dışarı verilmesini yasakladı.

Hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının iş yerlerinde can güvenliği olmadığına dikkat çeken HEKİMSEN (Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası) “Her mesaimize ya da her nöbetimize giderken, acaba bugün bir şiddet olayı yaşar mıyım? Acaba bugün canıma bir zarar gelir mi?” endişesiyle evden çıkıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle stresimiz katlanarak artıyor, yoğun stres sağlığımızı bozuyor. Her gün onlarca hekime ve diğer sağlık çalışanlarına şiddet olayı yaşanırken hala güvenlik tedbirlerinin alınmamış olması kimin sorumluluğundadır? Buna kim dur diyecek? Herkes canını bize emanet ederken, biz hekimler ve sağlık çalışanları olarak canımızı kime emanet edeceğiz?” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (7)
Cemal demir 4 ay önce
Tamamda aynı cezayı ilgisiz azarlayan bekleten bakmayan ukalalık yapan surat yapan hakaret eden bağıran sağlık personelide alsın
Mustafa 4 ay önce
Doktor yine işini yapmamış uzman çavusu azarlayıp rencide ve tahrik etmiştir hiçbir Jandarma personeli durup dururken doktora haddini bildirmez hepimizin başına geliyor fakat biz bu durumda profosyonel bir şekilde hallediyoruz her ne olursa olsun uzman çavuşun da saldırması yanlış basında yankı uyandıracak olaylardan uzak durmalıydı konuyu savcılığa taşıyıp adli mercilerce çözmesi daha mantıklı olurdu yapılan haraket yanlış fakat o doktorda masum değildir onunda soruşturma geçirmesi lazım buruma kimse düşmek ismez tabiki şiddete hayır böyle bir olaya sebep olanları kınıyorum
S a 4 ay önce
Aynı cezayı bu şahıs gibi acili boşuna meşgul eden, bedava diye hastaneye başvuran bu tiplere de verseler keşke
Mücahit Ayan 4 ay önce
Şu haberin altına bile siddete karşıyız diyeceginize ilgisiz sağlık çalışanı ceza alsın yazabiliyorsunuz ya pes artık
Cemal demir 4 ay önce
Lütfen dikkatli okuyunuz tabiki şiddete karşıyız lakin bu defa sağlık personeli şımarıyo çok gördük azarlayanları bilgisayarda oyun oynayıp bekletenleri örneğin iki tarafta ceza almalı dedim neden zorunuza gitti anlamadım
Hulki 4 ay önce
Sağlık personeli değil hava atma personeli ukalik yapmaktan başka bişey değil vatandaşa saygı yok
selahattin 4 ay önce
millet depresyon içinde.askeri, polisi, sağlıkçısı,işçisi emeklisi, memuru, yaşlısı genci fakiri zengini vs vs vs hergün ekranlarda biribirileri ile koltuk için kavga eden birbirilerine belden aşağı hakaret küfür eden yumruk atan siyasetçileri izleyen ne yapmaz yazık ettiler güzelim ülkeye,bu olaylar keşke yaşanmasa ama yaşanacak dahada fazlası,, pahalılık enflasyon da cabası yazıkki yazık bize
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74